Opel

Opel Forum Strona Główna Opel Home Grupy Klubowicze Forum Mapa Mapa Polski Fotoradarów Statystyki Wyszukiwarka Serwisu SZUKAJ Wyszukiwarka Serwisu Statystyki Rejestracja Mapa Polski Fotoradarów Zaloguj Wyloguj się z Portalu


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: zibi
Pią Cze 12, 2009 17:25
Autor Wiadomość
maniakopel
[Twój profil został usunięty!]


Wysłany: Pon Gru 25, 2006 23:06   

Zdecydowanie tak poprzez charakterystyczną budowe silnika TWINPORT

[ Dodano: Pon Gru 25, 2006 23:16 ]
TWINPORT - jakość Opla
TWINPORT to inteligentna technologia firmy Opel, przewidziana dla silników szesnastozaworowych poniżej 1,6 litra pojemności, która w warunkach normalnej, codziennej jazdy pozwala obniżyć zużycie paliwa nawet o 10 procent. Dzieje się tak za sprawą przepustnicy zmiennego sterowania przepływem dolotowym w jednym z dwóch portów ssących każdego cylindra oraz wysokiemu stopniowi recyrkulacji spalin. Przy częściowym obciążeniu silnika stopień ten sięga 25 procent, nie wpływa to jednak w żaden sposób na moc silnika i zużycie paliwa przy pełnym obciążeniu.

[ Dodano: Pon Gru 25, 2006 23:16 ]
Wiec jakaś zwykła instalacja gazowa nie ma szans
 
 
Geppetto
Administrator



Model Opla : Opel24.com
Zaproszone osoby: 15022
LPG: Nie
Wiek: 25
Dołączył: 23 Sie 2005
Posty: 10488
Skąd: Szczecin
Adsense :

Opel Corsa
Obywatel 


Model Opla : Renault 19 1.9d; SC 900
LPG: NIE
Wiek: 31
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 640
Skąd: Słupsk

Punkty zdobyte: 0
Wysłany: Pon Gru 25, 2006 23:53   

kanko napisał/a:
ile moze palic Astra C18NZ caravan

Miałem kiedyś ten motor w Vectrze A sedan - więc masa będzie porównywalna z Astrą kombi. Minimalne zuzycie, jakie uzyskalem na długiej trasie latem (ale bez specjalnego oszczędzania) to 6,7 l / 100 km. Zimą po mieście na krótkich dystansach, to i 14 potrafiła łyknąć. Generalnie trasa średnio 8 l na 100 km, miasto średnio 12 l na 100 km. Wszystkie dane dotyczą Pb95. Dodam, ze silnik nie był nowy. Tzn. palił i chodził pieknie, ale z oszczedności wymieniłem w nim np. tylko 2 przewody WN i nie wymieniłem kopułki i palca rozdzielacza, które były w katastrofalnym stanie. Termostat też chyba był uszkodzony. Gdyby usunąc wszystkie te bolączki, to spokojnie można by odjąc 1 litr od każdego z tych wyników.
A propos spalania innych moich aut, to w V6 wszystko zależy od stylu jazdy. Rozpiętości są olbrzymie. Średnio wychodzi od 9 l / 100 km latem na trasie - przy normalnej jeździe - bez specjalnego oszczędzania, do 16 zimą po mieście na krótkich dystansach. Nie tyle co u Gawlaka :lol: ale i tak wali po kieszeni :roll:
 
 
Geppetto
Administrator



Model Opla : Opel24.com
Zaproszone osoby: 15022
LPG: Nie
Wiek: 25
Dołączył: 23 Sie 2005
Posty: 10488
Skąd: Szczecin
Adsense :

Opel Corsa
alien56
[Twój profil został usunięty!]


Wysłany: Wto Gru 26, 2006 00:37   opel astra c18nz kombi lpg

Witam
Przedewszystkim zaczne od tego ze jestem tu nowy, wiec nie badzcie ostrzy.
Jesli chodzi o spalanie to moja Astra C18NZ pali mi w lato 14,5 litra na 100 a teraz 15litrow na 100 oczywiscie gazu po miescie, nie wiem jak wy to robicie ze wam tak malo spalil, moze poprostu ja jezdze nie do tych gazownikow co trzeba, albo moja instalacja jest juz tak stara ze innego wyniku nie da sie osiagnac (instalacja chyba I generacji z pokretlem). raz mi jeden gosciu ustawil ze spalala 13,5, ale za to mi gasl w czasie jazdy - dodam ze mam automat i gasniecie w czasie jazdy to nie jest zdrowa rzecz dla tego typu skrzyni. Chlopaki i moze dziewczyny jak jakas bedzie, jesli znacie jakiegos dobrego gazownika w Warszawie, ktory nie zdziera kasy tylko solidnie podchodzi do sprawy i zna sie na rzeczy to podajcie namiar, bo ja w ciagu tego roku wydalem juz 200 zeta na same regulacje i nic, a u kazdego bylem po kilka razy, ale oni tylko na komputerowym ustawianiu sie tylko znaja chyba.
Prosze o rade i z gory dzieki
 
 
kamilastra
[Twój profil został usunięty!]


Wysłany: Wto Gru 26, 2006 09:24   re

ma asterka C16NZ pali w lato mieszanie ok 8 lpg a teraz 10 l
 
 
venom24
Akcesoria Tuningowe

Model Opla : Opel24
Wiek: 5
Posty: 4232
Zaproszone osoby: 126
Największy sklep tuningowy

Tajga 
MotoKasia



Model Opla : Signum 1,9CDTI & Vectra
Zaproszone osoby: 6
LPG: N
Wiek: 34
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 1604
Skąd: Sosnowiec

Punkty zdobyte: 70
Wysłany: Wto Gru 26, 2006 10:36   

maniakopel napisał/a:
Tajga75, sory za OT ale masz twinport i instalacje gazowa???????????????Słyszałem że jest to niewykonalne:d masz zapewne instalke sekwencyjną ale jaką??


Asterix ma instalację BRC montowaną bezpośrednio w ASO
 
 
 
skot1
[Twój profil został usunięty!]


Wysłany: Wto Gru 26, 2006 13:09   

OPEL ASTRA II 2,0 L DTI 16 V 101 KM
Trasa do 100 km/h – 5 l
Trasa do 120 – 160 km/h – 6,2 l
Miasto – 7,3 l dolewam środek do czyszczenia wtrysków Xeramic Dodatek do Diesla

http://www.parys.pl/compo...emart/Itemid,4/
 
 
maniakopel
[Twój profil został usunięty!]


Wysłany: Wto Gru 26, 2006 13:58   

OK:) Dzieki za odp.To jednak polak potrafi heheh :) ale jak w aso zakładana to ok.A pozatym włoskie BRC ludzie sobie chwalą.Sory za OT
 
 
Jarosław Kondys
[Twój profil został usunięty!]


Wysłany: Sro Gru 27, 2006 09:10   

A ja mam Kadetta z silnikiem C14NZ i pali mi 7 litrów na mieście przy rozsądnej, lecz nie ślimaczej jeździe.
 
 
charli6
[Twój profil został usunięty!]


Wysłany: Sro Gru 27, 2006 17:45   

Witam
Astra II 1,7 TD jeżdzi tylko po mieście ok 7 l ON. Wydaje mi sie że jest to b. dużo. Na co dzień jeździ nim żona do pracy dokładnie 4 min jazdy. W pracy jeżdzę Fabią SDI i średnio pali mi 4,9(lato) do 5,4(zima).
pozdrawiam!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Zmierzmy nasze autka - G-Tech na Symbiana
GrzECHO Opel - Speed & Road Kills 10 Czw Lis 05, 2009 13:27
kongu
Brak nowych postów ile palą wasze corsy b 1.2 ????
riddick Silnik Benzyna 2 Nie Wrz 03, 2006 10:34
Gość
Brak nowych postów ile palą wasze Asterki
Gość Silnik Diesel 6 Wto Lis 20, 2007 22:11
stefdeath
Brak nowych postów Ile palą wasze kadety gazu na 100km?
1,6i
xMASLAKx Silnik Benzyna 38 Sro Lut 17, 2010 21:32
sebekkszo
Brak nowych postów Jak Wasze autka odpalają na takim mrozie?
Chodzi szczególnie o starsze roczniki:/
Isabelle105 Pozostałe 38 Pią Lut 27, 2009 00:00
devenerious


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Karty plastikowe Karty plastikowe Wycieraczki Chwilówka Pożyczka na dowód Pożyczka bez zaswiadczeń Klimatyzacja Strony www Części do Opla MMA,UFC opel salon wypożyczalnia samochodów trójmiasto wypożyczalnia samochodów gdańsk Sam Naprawiam Instrukcje Napraw
Strona wygenerowana w 0.29 sekundy. Zapytań do SQL: 26