Skocz do zawartości

Nie odpala na ciepłym silniku. Astra G 1.7 CDTI


Gość lukas0011

Rekomendowane odpowiedzi

jak to sprawdzić?


nie wiem może się gdzieś zapowietrza tylko jak to sprawdzic. Myślalem o czujniku wału tylko kolejne pieniądze w błoto wydać....


to jest masakra tak długo krecić, po wymianie tego zaworu chwile było dobrze. zimny znowu trzeba gazu dodać, jak nie dodam to niby chyta ale gasnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przed pompą założyć przeźroczysty wężyk i będziesz widział czy ci bąbelki powietrza lecą

Pisane też było na forum o zamontowaniu pompki wspomagającej przed filtrem paliwa.

Pisane też było o wymianie oryginalnego filtra na zwykły jednorazowy bo w oryginalnym lubiły pękać dekle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są raczej podstawowe problemy z pompą.

Ale powiedz komuś że ma wywalić ok 2000 zł na remont.

 

Czasem właśnie pomaga to co pisałem wcześniej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zrobiłem parametry na biegu jałowym, wrzucam zdjecia. Odziwo dzisiaj przyszedlem do auta załapał szybko bez dodawania gazu. Wczoraj np. kręciłem aż akumulator siadł i dopiero po doładowaniu z trudem zapalił. Pod pozycją 19 w trakcie odpalania pokazało 5, pozniej 12 i wskoczyło na 24 jak już zapalił, to trwało mooment bo szybko zapalił. Koledzy czy tutaj coś może być nie tak w tych parametrach że tak ciężko pali?? Jutro zrobie to samo na ciepłym

post-24814-0-78962600-1511542138_thumb.jpg

post-24814-0-01633200-1511542148_thumb.jpg

post-24814-0-99766600-1511542156_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie paliwa.Odpalałeś to musiało rosnąć.

Ale przy problemach z odpalaniem możesz to sprawdzać czy uzyskuje to ciśnienie czy nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie wiem czego się chycić żeby w koncu zdiagnozować tą usterke :( do mechanika już nie pojade bo widze że każdy co innego widzi i nic to nie daje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedz do mechanika konkretnego nie udajacego. To ze ktos otworzy szope i naprawia trupy badz wymienia hamulce itp sprawy to nie znaczy ze jest mechanikiem.

Otworz warsztat gdzie bedziesz sie zajmowal tylko elektronika w sensie naprawa usterek to zobaczysz ze beda kolejki po miesiac poltora i nikt nie bedzie plakal ze tyle musi czekac wierz mi. Mam takiego kolesia w swojej okolicy i robi furrore. A jak nie to jedz do aso. W aso nie ma tak z ci cos wymienia i okaze sie ze to nie to a bedziesz musial za to placic. U mechanika garazowca tez tak powinno byc ale ludzie nie bronia sie przed tym wiec placa czasem duzo wiecej jak w aso.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Już nie wiem czego się chycić żeby w koncu zdiagnozować tą usterke

 

 

Czasem trzeba trochę cierpliwości.

Nie wiem czym to diagnozowałeś wcześniej i czy to było twoje urządzenie.

Ale jeżeli nie masz swojego to kup i baw się podłączając za każdym razem przy odpalaniu.

Może wtedy coś wychwycisz.

Może regulator ciśnienia się zawiesza, może jest problem z czujnikiem temp. płynu.

Ale cierpliwość to podstawa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie paliwa.Odpalałeś to musiało rosnąć.

Ale przy problemach z odpalaniem możesz to sprawdzać czy uzyskuje to ciśnienie czy

 

 

mechanik od pomp twierdzi że te 12 MPA przy rozruchu kiedy odpala to jest za mało i dlatego albo odpala albo nie, a ze jak odpali to sie wydaje ze pompa jest dobra bo osiaga tyle ile ma byc. Każe mi pompe szukac... ja tak do konca nie jestem przekonany bo wrocilem niedawno z BOSHA i oni mowia ze wtryski wszystkie za bardzo przelewają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności