Opel Astra
opel
Opel-Strona Główna Szukaj w Opel24 Grupy w Opel 24 Opel24 Faq Rejestracja w Opel Profil Prywatne Wiadomości w Opel
Opel Astra Opel Forum Corsa Opel Opel Tigra Tigra Team Opel Corsa Opel 24 Astra Opel Astra Opel Vectra

Poprzedni temat «» Następny temat
Corsa B 1.6 GSI Wysokie obroty??
Autor Wiadomość
music1 
C16XE

Model Opla : Corsa B GSI
Wiek: 19
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 3
Skąd: Lublin

Punkty zdobyte: 0
Wysłany: Pon Lut 25, 2008 19:42   Corsa B 1.6 GSI Wysokie obroty??

Witam Wszystkich
Przegladalem forum i nic nie znalazlem na moje pytanie wiec zakladam nowy temat. Jesli cos przeoczylem to sorry.

Ale do rzeczy Posiadam Corse B 1,6 GSI silnik C16XE z roku 1994. i Mam taki problem: Gdy silnik sie zagrzeje to samochod trzyma wysokie obroty tak do 2300 obr/min i proboje dowiedziec sie co jest tego przyczyna, jak jest motor zimny np. rano jak go pale to normalnie trzyma obroty 800-900.
Mysle ze jest to wina przeplywomierza jednak chcial bym sie upewnic moze mial ktos z was taki problem ??! Jutro jeszcze wymienie czyjnik temp. bo jest dupniety ale raczej wydaje mi sie ze to nie to.
Mam rowniez problem z polaczeniem go z komputerem mianowice sprawdzalem wszystkie piny z komputera do zlacza diag i sa ok jednak przez CDIF nie idzie go polaczyc nawet ABS nie idze (Pompa Lucasa wiec wszystkiego mozna sie spodziewac) :)

Moze ma ktos jakies informacje ktore mogly by mi pomoc ??

Poszukuje roznych info o tym modelu manual serwis i tym podobne !

Dzieki wszystkim z gory !!
Pozdrawiam.
 
 
 
Holcu
Administrator


Porządkowy
Opel Tigra
Wiek: 42
Dołączył: 23 Gru 2003
Posty: 4262
Skąd: Internet

robertnet 

Model Opla : corsa B 1.4 16v sport
Wiek: 29
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 471
Skąd: Ostrołęka

Punkty zdobyte: 12
Wysłany: Pon Lut 25, 2008 21:41   

a skad wiesz ze czujnik temp jest walniety?
music1 napisał/a:
Mam rowniez problem z polaczeniem go z komputerem mianowice sprawdzalem wszystkie piny z komputera do zlacza diag i sa ok jednak przez CDIF nie idzie go polaczyc nawet ABS nie idze
nie rozumiem. nie mozesz podpiac kompa czy komp po podpieciu nie laczy sie z ECU?
czy zapala ci sie kontrolna check?
 
 
 
music1 
C16XE

Model Opla : Corsa B GSI
Wiek: 19
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 3
Skąd: Lublin

Punkty zdobyte: 0
Wysłany: Pon Lut 25, 2008 22:02   

czujnik sprawdzalem na mierniku. A komputer stacjonarny nie laczy mi sie z samochodem (dlatego sprawdzalem czy gdzies miedzy kompem samochodu a wtyczka nie jest cos namieszane okazalo sie ze nie).
A calkiem zapomnialem ze CDIFem probowalem polaczyc sie przez rozne rodzaje silnikow poniewaz mojego C16XE nie ma w programie :/ Moze ma ktos taki programik ze sterownikami do tego silnika??
A co do kontrolki check to po odpaleniu silnika gasnie i w trakcie jazdy sie nie zapala!!


Wczoraj wymienilem czujnik temp. i troszke inaczej sie zachowuje teraz na zimnym silniku trzyma wysokie obroty i na cieplym rowniez.
Dzisiaj zaswiecila mi sie kontrolka check wyskoczyly 2 bledy mianowicie 67 uszkodzony przeplywomierz i 22 potencjometr przepustnicy zbyt niskie napiecie !

I moje pytanie do was czy macie moze jakies dane na temat przeplywomierza chodzi mi o napiecie jakie powinien miec czy cos takiego co pomoze mi stwierdzic ze juz sie do nieczego nie nadaje !!??

A i moze wiecie gdzie moge zdobyc czesci do tak rzadkiego silnika ??

Pozdrawiam music1
Ostatnio zmieniony przez music1 Sro Lut 27, 2008 20:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Daniel GSi 
powered by GSi


Model Opla : Corsa GSi x16xe
Wiek: 21
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 234
Skąd: Łuków

Punkty zdobyte: 1

Wysłany: Czw Lut 28, 2008 11:27   

Witam, co do czesci to sa dostepne, jak remontowalem swoja jednostke (takze c16xe) to wszystko sobie zamowilem i bylo po kilku dniach, z niczym nie bylo problemow, wiec ty tez znajdz sobie dobry sklep z czesciami i wszystko dokupisz, jak nie to zostaje jeszcze allegro, pozdrawiam
 
 
 
Holcu
Administrator


Porządkowy
Opel Tigra
Wiek: 42
Dołączył: 23 Gru 2003
Posty: 4262
Skąd: Internet

Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group