Skocz do zawartości

meriva a tempomat


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Chłopie czy Ty wiesz co oznacza słowo manetka? Dajesz zdjęcie ze złączem do instalacji kierownicy (poduszki, klakson). W złączu wchodzącym do manetki mają być 4 kable. Nie trzeba wyjmować całej manetki a tylko wyciągnąć wtyczkę i widać jak na dłoni ile masz obsadzonych pinów (na zdjeciu widać takie małe niebieskie elementy z lewej strony i to jest właśnie ta wtyczka).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba wyjmować całej manetki a tylko wyciągnąć wtyczkę i widać jak na dłoni ile masz obsadzonych pinów

nawet nie ma potrzeby odpinannia wtyczki od manetki jesli ida 4 kable znaczy że wszystko jest ok...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

tak kolego, mam Op-Coma i póki co jestem z niego zadowolony

 

Witam, też mam Op-Coma i chciałbym aktywoać tempomat. Jak się podłączę do auta to mi wyskauje w tymże programie że tempomat jest nieaktywny i nie wiem gdzie wejść w tym programie żeby to aktywować, czy mógłbys pomóc bo wcześnie j pisałeś że to robiłes, z góry dzięki Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktywować należy w dwóch miejscach :

 

silnik - programowanie - konfiguracja wariantów programu - zmiana opcji tempomat na obecny/występuje - zapisz

moduł sterujący nadwozia - programowanie - konfiguracja wariantów programu - zmiana opcji tempomat na obecny/występuje - zapisz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odgrzewam temat, bo korci mnie instalacja tempomatu do mojej Mery 1,7cdti 2004 po małym lifcie i mam pytanie:

-czy do aktywowania tempomatu op-com-em potrzebny jest kod car-pass?

Edytowane przez gres

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość aloman85

Witam serdecznie.

 

Mam problem, dotyczący aktywacji tempomatu.

 

Mam tigrę B 2006 rok 1.3 cdti, Sprawdzałem czy mam 4 kabelki i są, kupiłem tempomat, podłączyłem i op- comem aktywowałem w silniku i module, a tempomat dalej nie działa.

Czy ktoś mógłby mnie przeprowadzić przez tą aktywację bo wszystko wydaje się ze zrobiłem, a upragnionego efektu brak.

 

Proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile jest db podłączone wszystko to taka aktywacja winna wystarczyć.

Możesz sprawdzić, czy jak ponownie wejdziesz do modułów po programowaniu zmiany są zapamiętane bo czasem się to nie bardzo udaje. Jeśli są to problemu szukałbym raczej w podłączeniu.

Nie wiem dokłądnei jak jest w tym silniku ale w z17dth i pochodnych jest możliwość w podglądzie sprawdzić działanie poszczególnych przycisków manetki, będzie wiadome, czy wogle ją "widzi". ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aloman85

O ile jest db podłączone wszystko to taka aktywacja winna wystarczyć.

Możesz sprawdzić, czy jak ponownie wejdziesz do modułów po programowaniu zmiany są zapamiętane bo czasem się to nie bardzo udaje. Jeśli są to problemu szukałbym raczej w podłączeniu.

Nie wiem dokłądnei jak jest w tym silniku ale w z17dth i pochodnych jest możliwość w podglądzie sprawdzić działanie poszczególnych przycisków manetki, będzie wiadome, czy wogle ją "widzi". ;)

 

Jak ponownie wejdę do modułów to jest włączone, czyli wychodzi na to że musze szukać przyczyny w elektryce... A ten podgląd to gdzie mam szukać w Opie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności