Skocz do zawartości

Opony do Astry...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam a ja latem mam założone oponki firestone 20550R16

a zimówki to także firestone winterhawki 19560R15 cichutko gwiżdżą na mokrej nawierzchni ale ogólnie są ciche

 

Według niemieckiej instrukcji właśnie takie rozmiary są wpisane np do silnika Y17dt są takie

17570 R14

18565 R14

18570 R14

19560 R15

20550 R16

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

195/65/16 chyba nie istnieją, o ile dobrze zauważyłem.

Zamiennikiem 205/55R16 jest 195/60R16 i tu możesz je kupic http://www.opony.com/producent.asp

Dzięki za pomoc. Jutro kupuję i zakładam http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

Bunny

 

[ Dodano: Pią Lis 09, 2007 08:39 ]

Kolega widze ma pojazd napewno nie z niemcowni bo tam nie stosuje sie rozmiaru 205/55/16. Je tez mam taki rozmiar opon letnich a zimowe sobie kupilem w zeszlym roku 195/65/15 i to jest zamiennik prawie nierozniacy sie srednica. Kupilem takie bo byla okazja i prawie nowe byly bo mialy 95% bieznika i do tego markowe-michalki alpain i falkeny. Jezdzi sie naprawde bajecznie. Komplet 4 szt 400zl.

Tak, moja Zafirka to francuski opelek-pudelek :P I jak widać, tam takich "gumek" :roll: używają. A tak serio, to chodziło mi o to jakie założyć opony na felgi 16" , bo nie mogę w tym roku kupić nowych opon razem z nowymi felgami, więc chciałem zostac przy oryginalnych. Ale Zibi już mi podpowiedził powyżej. Dzięki.

 

Bunny

 

 

 

Aha, jeszcze jedno, znalazłem taki, całkiem rozbudowany i szczegółowy test kilku zimowych oponek przeprowadzony przez AutoŚwiat, może was zainteresuje:

 

Test opon, skan w PDF'ief, link "pożyczony"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów

Mam problem.

Jest okazja zeby kupić felgi z oponami do Astry 195/55/15 (bieżnik 7mm) za 500zł tylko własnie o tą wysokośc opon mi chodzi bo letnie przy Asterce G mam 195/60/15(to jest komplet tylko na jednej osi michelinki a na drugiej chyba dunlopy).

Czy jest jakaś znacząca róznica (dużo w zime nie jeżdże - wogóle w ticu mam letnie i jakoś sie jeździ:P)

 

Te letnie nie są już za dobre bo od nowości (rocznik "99)

 

jak mówicie brac je??

 

I co myślicie o jeździe na zimówkach w lato?? (o zdzieranie to już mniejsza z tym bo i tak te 195/55/15 prędzej czy poźniej bym wywalił i kupił 185/65/15

A może jest ktoś z okolic Radomia - Zwolenia i mógłby mi coś takiego zaproponować w tej cenie z felgami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest okazja zeby kupić felgi z oponami do Astry 195/55/15 (

Trochę niski profil, na naszych drogach to możliwe że felgi szybko będziesz prostować a i jazda będzie mniej "komfortowa". przekłamanie w stosunku do 195/60/15 będziesz miał na poziomie 3,2%

http://www.miata.net/garage/tirecalc.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdże na Oponach zimowych AVON Angielskie Rozmiar 195/50/15R I jest zajefajnie na oponkach jeżdzi sie super...i nie wiem też komu niszczą sie aluchy zimą mi sie nic nie zniszczyło (mam alufelgi firmy ExclusiveLine)i dbam o nie używam past polerskich itp..i do dziś wyglądają jak nowe a mają 2 lata itp.mimo niskiego profila opony alusie (jak sprawdzałem przy wymianie opon)nie mają żadnych wykrzywień a autko na takich kółkach wygląda zajefajnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Czesc,

 

musze zmienic opony na zimowe (pisalem o tym w http://forum.opel24.com/opony-i-felgi-do-astry-ii-vt12357.htm). Wlasnie czytam ten watek i zastanawiam sie czy szereokosc 195 nie bedzie za szeroka dla mojej Astry II G. To moj pierwszy samochod w ogole i bylbym wdzieczny za jakas opinie. Zastanawiam sie tez co kupic lepiej: Frigo 2 czy Goodyear ultra grip 7+. Macie jakies doswiadczenia?

 

Dzieki!

mm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmeuv, 195 nie jest za szeroka,opcja na zimę to 185,ale jak nie ma śniegu i lodu to trudno połączyc szerokosci opon z bezpieczeństwem.

Frigo 2 czy Goodyear ultra grip 7+

Firma ta sama,więc bierz to co tańsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności