Skocz do zawartości

Głośna praca silnika Z17DTH (1,7 cdti)


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

a czego tu się wiecej chcesz dowiadywac?? generalnie wiadomo od czego taki dźwiek jest, po drugie trzeba się przyzwyczaić ze ten typ tak ma i nie szukać dziury w całym...

 

Czyli generalnie skąd ten dżwięk?

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość helmanss93

W mojej merive silnik poszedł do remontu.

-Wymiana tłoków

-likwidacja rysy na jednym cylindrze

-nowe pierścienie i popychacze

-nowa pompa oleju

-nowy zawór scv

-wymienony jeden wtryskiwacz ponieważ przybywało oleju

-kompletny rozrząd

-wszystkie nowe uszczelki silnika

-przeczyszczony cały dolot

-nowe filtry, także paliwa

A silnik dalej klekocze.

Zalane olejem GM 10V40. Chyba muszę pogodzić się z tym klekotaniem. A może jeszcze zaryzykować i sprawdzić kont wtrysku pompy wtryskowej ? Samochód na poprawną dynamikę, nie kopcji, zużywa minimalnie oleju. Turbina ma podobno minimalny luz, ale który nie przeszkadza w poprawnym działanu. A może trzeba to jakoś wszystko razem "zaadaptować" ? A może to te wtryski tak hałasują, jeżeli jeden był uszkodzony, to też reszta jest na wymęczeniu ? Chyba jedyną rzeczą której nie wymieniłem, to kołpaki, chyba kupie nowe. Taki przyjemny samochód, a dobiegają z niego dźwięki "ursusa".

Edytowane przez helmanss93

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość VanDerWoestijn

Witam! Olej 10W40 dla tego silnika to zabojstwo. Wasze objawy wskazuja na uszkodzone wtryskiwacze, a one sa smarowane olejem napedowym wiec niestety w tych silnikach to tylko najlepsze paliwo lac!! Jak samochod nie bierze oleju to pozostawic na 5W30 jesli zacznie brac to najwyzej 0W40. Ja w mojej corsie z tym samym silnikiem mam zrobione 390.000 km, caly czas 5w30 i ubytek to 200 - 500 ml na 15.000 km i te objawy mialem przy uszkodzonych wtryskiwaczach. Kupilem uzywane i samochod chodzi pieknie, cicho i nie kopci jak wczesniej (zwlaszcza powyzej 2300 obr.). Polecam sprawdzenie wtryskow i zakupu uzywek od dobrego sprzedawcy na allegro. Ja dogadalem sie z facetem tak: wtryski kosztowaly 450 zl za sztuke, zaproponowalem 550 zl ale wzamian za roczna gwarancje bez limitu kilometrow. Wiec jesli sprzedawca jest rzetelny i pewny swojego towaru to na pewno nie odmowi, a jesli tak, to coz... szukac dalej. Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności