Skocz do zawartości

Okresowo pojawiąjąca się kontrolka OLEJU


Gość atb30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wiele razy uzyskałem już pomocne informację dotyczących mojej Merivy.

Dlatego chciałem podpytać, czy KTOŚ ma podobne "objawy" dotyczące okresowo zapalającej się kontrolki oleju ???

Chciałem od razu zaznaczyć, że poziom oleju jest ok.

Kiedyś pojawił się już ten problem, ale po jakim czasie zniknął.

Teraz znowu dwukrotnie zapaliła się kontrolka oleju jednak przy kolejnym uruchomieniu silnika wszystko jest w porządku - dodam, że od jakiegoś tygodnia jeżdżę na gazie :)

Pozdrawiam i czekam na dobre rady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy wiesz gdzie ten czujnik się znajduje (lokalizacja na silniku) ??

Czy zdiagnozować go można tylko w ASO ??

Jaki koszt takiego czujnika ??

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak byś tak podał w profilu symbol silnika, to było by łatwiej ;)

Na pewno, pewne silniki w Merivie mają czujnik poziomu oleju.

Czujnik (włącznik) ciśnienia natomiast, często mieści się z boku silnika niedaleko obudowy rozrządu (wtyczka z jednym kabelkiem). Cena w zależności od 10-15zł w zwyż.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam.

Wiele razy uzyskałem już pomocne informację dotyczących mojej Merivy.

Dlatego chciałem podpytać, czy KTOŚ ma podobne "objawy" dotyczące okresowo zapalającej się kontrolki oleju :wesoly:

Chciałem od razu zaznaczyć, że poziom oleju jest ok.

Kiedyś pojawił się już ten problem, ale po jakim czasie zniknął.

Teraz znowu dwukrotnie zapaliła się kontrolka oleju jednak przy kolejnym uruchomieniu silnika wszystko jest w porządku - dodam, że od jakiegoś tygodnia jeżdżę na gazie ;p

Pozdrawiam i czekam na dobre rady.

U siebie też mam problem z kontrolka poziomu oleju (ale nie cisnienia) ktora zapala sie przy poprawnym poziomie a po wylaczeniu silnika (wystarczy na kilkadziesiat sekund) gasnie i nie zapal sie przez dlugi czas. Podobno merivy z 2003 tak miały (nie wymianialem czujnika) ale do 2005 roku powinni juz to usunąć :) Byc moze jest to zwiazane z lpg bo czestotliwosc zjawiska nasilila sie po zalozeniu instalacji gazowej ale na gazie chyba wiecej oleju spala (przynajmniej u mnie).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wcześniej też to się zdarzało. Ale od jakiegoś czasu był spokój. Pojadę chyba do jakiegoś elektryka niech mi to posprawdza. Jeżeli koszt będzie niewielki to od razu to wymienię i zobaczę czy coś się poprawiło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Meriva 1,6 16V posiada czujnik poziomu oleju w dolnej części miski olejowej patrząc od przodu samochodu przykręcony czterema wkrętami do miski , wychodzi z niego wiązka przewodów(2) . Przy wymianie filtra wystarczy uderzenie w złącze i parametry pracy mogą się zmienić. W czujniku zamontowany jest kontaktron, a w pływaku magnes. Przy małej czułości kontaktronu zdarza się włączenie kontrolki poziomu oleju. Najprościej będzie ponownie wyregulować pływak, tak by bardziej zbliżał się do kontaktronu. Ewentualnie możesz wymienić kontaktron na czulszy cena całe 50gr. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Objawy jakie opisałeś świadczą o spływaniu oleju z kanałów i pompy olejowej. Sprawdź ciśnienie oleju jeżeli masz pewność co do jakości tego co masz w silniku. Podałeś pierwszą cyfrę Mobila a druga pewnie 40 ona jest w twoim przypadku ważniejsza. Ja osobiście nie mam zaufania do tej marki, wolę polskie. Na takich jeżdżę bez niespodzianek. Zamienił bym jedynie na Castrol, ale ta cena! Polski mogę za te pieniądze wymienić dwukrotnie, co z pewnością jest korzystniejsze(robią tak Amerykanie i dlatego cieszą się z milionowych przebiegów silnika). Podobny objaw jak u Ciebie miałem w Astrze na Elfie 5/40 z przebiegiem 25tyś km, po zmianie na Lotosa 5/40 było po kłopocie, autko sprzedałem przy 230tyś km i objawy nie powróciły. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności