Skocz do zawartości

Syczenie przy gwałtownym naciśnięciu gazu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam, zauwazylem ostatnio ze przy gwaltownym dodaniu gazu, wyraznie slychac syczenie, krotkie ale glosne. Czy jest to normalna sprawa, zwiazana ze zwiekszonym zapotrzebowaniem silnika na powietrze czy moze swiadczyc o nieszczelnosci? Astra G 1.6 16v XE

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Gość Anonymous

A ja mam pytanie, bo w mojej Astrze 1.6 '08 tego odgłosu syczenia wcześniej nie było, pojawił się dopiero, jak zacząłem od kilku dni mocno kręcić silnik. Nie wiem czy coś się obluzowało, bo słychać, jakby zasysał powietrze gdzieś z zewnątrz.

 

Proszę o pomoc !!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy coś się obluzowało, bo słychać, jakby zasysał powietrze gdzieś z zewnątrz.

jeżeli wszystko jest w porządku,czyli nie masz problemów z wysokimi lub falującymi obrotami,nie zapala się check i ogólnie silnik dobrze zachowuje się na biegu jałowym to możesz wykluczyć lewe powietrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie wiem czy coś się obluzowało, bo słychać, jakby zasysał powietrze gdzieś z zewnątrz.

jeżeli wszystko jest w porządku,czyli nie masz problemów z wysokimi lub falującymi obrotami,nie zapala się check i ogólnie silnik dobrze zachowuje się na biegu jałowym to możesz wykluczyć lewe powietrze.

No dobra, ale wcześniej tego nie było. Na postoju robiłem przygazówki (nawet malutkie) i silnik wskakiwał na obroty bez żadnych dźwięków, a teraz jak wciśnieś gaz nawet trochę to robi psssst.... a dźwięk jest ten sam jak mam 1000 obrotów/min i daje gaz do 1100 obrotów/min, jak również 2000 i daje gaz do 2100. Czasem wrzucając 2-gi bieg gdy mocniej depnę gaz to psssst też jest słyszalne.

 

Zastanawia mnie to po prostu, bo tego wcześniej nie było, a teraz jest. No niby mam się nie przejmować, ale co jak czegoś nie było, a teraz nagle znikąd przyssało się do pedału gazu ;).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kinio25

no coz podnies maske wez kogos do dodawania gazu stan i sluchaj skad te psssssstt,wtedy moze zobaczysz gdzie nieszczelnosc lub co jest otpowiedzialne za psssssssst.To tak na szybko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 7 lat później...
Gość olomonolo

Podniosę temat bo mam podobnie z drobną różnicą ten pssssst pojawia się w momencie dodawania gazu z obrotów jałowych i znika obojętnie czy na postoju na luzie czy podczas zmiany biegów w trasie.

Na samym początku odgłos pojawiał się tylko podczas jazdy na obciążonym silniku a na luzie przy dodawaniu gazu nie występował.

Świst powstanie również podczas jazdy (obroty w okolicach 2 tys.) jeżeli delikatnie puszczę i dodam gaz.

Nie odczułem spadku mocy silnika.

Przy otwartych szybach słychać go dobrze inaczej trzeba się mocno wsłuchiwać.

Jest podobny wątek gdzie powodem była przepustnica.

Ten dźwięk zauważyłem po wymianie filtra powietrza. Rozkręciłem założyłem ponownie, podkręcałem wkręty w klapie pudła, opaski na rurze dolotu i dalej sobie psssssssytnie.

Tak sobie myślę, czyżby stary filtr a nowy miał tak duże różnice w oporze powierza które by powodowały inne wartości początkowe ciśnienia w dolocie podczas dodawania gazu skąd ten świst bo mimo wszystko gdzieś

wtedy zaczyna zasysać lew powietrze no i czy można z tym żyć.

 

Meriva Z16XEP 1.6 105 KM Twinport

Edytowane przez olomonolo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności