Skocz do zawartości

jak dobrać aluminiowe felgi ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

zamierzam kupić alumy jednak potrzebuje waszej rady bo nie wiem jak je dobrać wiem tylko że musze mieć 4x100 :)

ale te oznaczenia "J" ET" to ich nie kumam, jak koś gada podejdą a jak nie to jakieś dystanse 8)

 

jeżdze na stalowych i mam opony 175 i na tych felgach Barumy Bravuris już jest prawie równy z błotnikiem z przodu a nie chce żeby mi wystawały kapcie:)

a tył troszke za bardzo schowany:/

 

podzardzcie jakie felgi bedą pasować z Tym 'J' i ET .

na alllegro koleś ma niby z Renaut Laguna pisze 4x100 i nic wiecej :roll: i takie to własnie szukanie felg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

penitto, Liczy sie też otwor wewnętrzny na piastę,który ma 56,5 mm.Jeżeli chcesz montować felgi od innych aut to musisz mieć plastikowe oringi ,ale z tym jest problem.Od VW felgi prawie pasują,bo VW ma 57 mm.

ET to odległość od środka felgi do osadzenia.

Jutro mogę sprawdzić ,bo znajomy handluje felgami.Może coś taniego bedzie miał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to jeśli możesz to sprawdź :roll:

 

a z tym ET to jak wygląda sprawa 8) jakie ET jest standardowe w stalówkach 49 ?? a jakie jest dopuszczalne aby nie wystawały kapcie ??rozumie że to 49 to w "mm" ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ET jest w "mm" i fabrycznie wynosi 49

"J" to szerokość w calach

 

Ja mam w CA 7Jx15 ET 25 na kapciach 195/45/15 i z tyłu są na styk bez poszerzen, z przodu wystawału 1,5cm. Tobie do Asterixa powinny takie wejść bez problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie są "oringi" tylko pierścienie centrujace, przy doborze felg jeżeli chodzi o otówr centrujacy to nie ma problemu jak jest w feldze większy bo dajesz pierścien centrujący i gra jak staremu w piersiacj, natomiast nie dopasujesz jeżeli otwór jest mniejszy, trzebaby toczyć a to się nie opłaca, poza tym jeszcze jedna sprawa jeżeli chodzi o ten pierścien, nie zakładaj felg jeżeli go nie masz w przypadku wiekszego otwóru w feldze bo straszne bicia będą. Pierścienie śmiało mozna dostać na allegro, wiem bo mam. Co do ET tojest to liczba wyrażona w mm określajaca odsadzenie felgi, prościej --> im mniejsza tym felga bardziej wystaje na zewnątrz, ja mam ET35 i jest akurat. Najlepiej przy doborze felg, jeżeli zamierzasz kupowac wiksze średnice niż nominalne, to znajdź sobie kalkulator i przelicz jakie opony bedą ci pasowały żeby przkłaman w prędkości nie było, dopuszczalne różnica to 2%. Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

riddick, W gwarze oponiarzy uzywa sie nazwy oring,jest krotsza od tej fachowej.

Jaki znowu problem

Jak sa w komplecie z felgami to OK,ale kombinacje ,żeby dodatkowo szukać pierścieni po co komu.Najprosciej kupić felgi oryginalnie pasujace do opla i problem z głowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

riddick, W gwarze oponiarzy uzywa sie nazwy oring,jest krotsza od tej fachowej.
Jaki znowu problem

Jak sa w komplecie z felgami to OK,ale kombinacje ,żeby dodatkowo szukać pierścieni po co komu.

Na samym Allegro jest tego multum, podajesz wymiar i Ci przysyłają, żaden problem, sam tak zamawiałem swego czasu.

Stąd moje zdziwienie. 8)

 

Najprosciej kupić felgi oryginalnie pasujace do opla i problem z głowy

A to nie jest wcale proste jak chcesz mieć customowe felgi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności