Skocz do zawartości

jak dobrać aluminiowe felgi ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

penitto, Znajomy już nie ma felg,bo wyprzedał sie przed zimą.Nie piszesz ,czy zakładasz 13",czy 14".Tak czy siak ET miedzy 39,a 49 do 14,a 45 do 13.

Jeszcze jedna sprawa o której dotąd nie wspomniano,to śruby do felg.Kupowanie nowych odpowiednich do felgi to koszt ok. 100zeta,chyba,że oplowskie beda pasowały,ale nie muszą.Stożek sruby musi leżeć idealnie w otworze,bo jak nie to koła sie luzują.

Dystanse sa potrzebne jak zakładasz baaaardzo szerokie felgi albo z duzym ET .Miałem takie przy oponach 215/45R16 na felgach z przodu 7,5 cala i 9 z tyłu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszke dużo mieszania, napewno orginalnych dopasowanych nie kupie , bo oploskie sa lipne 8) tzn mi się nie podobają.

 

oringi (pierścienie) , śruby :roll:

 

nie wiem jak wyglądają na asterce 15` ale chciałbym takie ALUETT 7J15H2 ET 35, opony 195/55/15 http://www.allegro.pl/item130324375_viper_by_aluett_4x100_z_super_oponami_.html (te to już dla mnie szczyt szczęścia) jednak cena nie teges ale z kapciami odrazu.

albo takie 6Jx15H2 - ET35, opony 195/50/15,

albo et 29 felga szer 7J kapcie 195 / 55 / 15

 

@zibi

do tych chyba dystanse nie potrzene dlamnie to max 195 opona szerszych nie chce

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiec chyba postawie na te :) cena tragedia ale kapcie odrazu :lol:

 

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=129957324

 

no i 6J wiec już troszkę lepiej do 195.

 

pobawiłem sie pait a oto efekt :

http://www.hidebehind.com/FC4001CC/i

 

chciałem zobaczyć jak będa wyglądać :)

 

aha a pierścienie to aluminiowe lepiej czy moga być plastikowe :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

penitto,obejrzałem twój wybór i nieżle,ale..... nakretki ci niepotrzebne,bo masz śruby więc pytanie ,czy oplowskie pasują ,bo nie pamietam,dawno nie przerabiałem mazdy.Mogą być z innym stożkiem lub za krótkie.Oczywiscie sruby kupisz w większosci sklepów motoryzacyjnych,ale to podnosi cenę zakupu o przynajmniej stówkę.

Uważam,że pierścienie alu sa lepsze,ale też z pamieci nie kojarze jaki otwór ma mazda?Honda ma mniejszy-56 wiec trzeba toczyć.Jutro zajrze do katalogu to sprawdzę.

 

Coś mi świta,że mazda ma śruby,wiec może gosciu przekrecił nazewnictwo,ale nadal nie pamietam czy opel ma taki sam gwint jak mazda,czyli 12x1,5.Tak wiec jutro napisze.

Aha,te felgi w porównaniu do typowych opla 6J15 ET 49 beda wystawały na zewnątrz o 14 mm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zibi

 

z tego co na alegro też przejrzałem śruby to w mazda wystepuja takie:

Nakrętka przelotowa (stożek) na śrubę M12, skok gwintu 1,5mm, długość gwintu 22mm

i M12x1,5x30 (rozmiar śruby/skok gwintu/długość gwintu), kształt: kula

 

ale nie podane jest jaki model mazdy :)

 

a asterka to :

M12x1,5x28 (rozmiar śruby/skok gwintu/długość gwintu), kształt: stożek

wiec te z nakrętka spasują ? też stożek też skok gwintu ale czy długość spasi :)

 

a co do pierścienia to napisałe gościu "Z pierścieniem centrującym to otwór ma 54mm a bez pierścienia 63mm" tak wiec pierścinie bede musiał kupić :) napewnochyba że moge je przetoczyć do 56,6 z 54 :lol:

 

zibi piszesz "Aha,te felgi w porównaniu do typowych opla 6J15 ET 49 beda wystawały na zewnątrz o 14 mm."

 

mam rozumieć żę od tych orginnych oploskich z ET 49 bardziej te bedą wysunięte na zewnątrz :) ale nie poza błotnik :) tak :) bo już sie wystraszyłem :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

penitto, Nakrętki nakręcasz na szpilke(ford,matiz i inne),a opel ma sruby,które wkręcasz w otwór.Prosze nie myl tych dwóch rzeczy.Czyli śruby nie są w komplecie z felgami i bedziesz musiał je dokupić,albo twojeod asterki bedą pasowały,choc nie muszą. :)

Jeśli gosciu ma metalowe pierscienie to fakt,mozna je toczyć,ale wtedy gdy cena nie przekroczy zakupu pasujących pirścieni.

Co do ET,to moze żle to ująłem,osadzenie felgi bedzie wysuniete na zewnątrz(chociaż zależy to czasami od grubości serca felgi i wtedy sa pewne rożnice),ale nie poza błotnik,wiec sie nie stresuj. :)

 

Dla ścisłosci ;kształt kula to mają VW,Audi,Merc,a chodzi o to,że otwór w feldze i sruba mają małe zaokrąglenie,a opel ma idealny kształt stożka.

Jeszcze jedno:upewnij sie ,czy te felgi maja typowy otwór na śruby,bo np. w niektórych Nissanach alumy przykręcasz nakretką ze stożkiem i jeszcze na koncu niej jest kawałek prostego przedluzenia,które wchodzi miedzy szpilke,a otwór we feldze i od stalówki ni haha nie pasuje,bo jest duza dziura.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zibi

 

nie ukrywam że teroszkę sie już napaliłem :lol:, ale tak czy inaczej umówie się zgościem na odbiór osobisty tzn na oględziny przymiarkę i naprawde chciałbym żeby śruby spasował przynajmiej to miałbym z głowy.

 

a jak miałby pierścienie aluminowe to zawsze ktoś mi za free przetoczy :)

 

poinformuje co wybrałem co założyłem :lol::) chociaz na giełdzie złapałem kontakt z gosciem co ma fele same za 400 zł 7J/15H2 29 ale kapcie by mnie zjadły no i bez kapci tez nie ma jak przymieżyć ale i też wyglądem się kryją do tyh :)

 

pozdro zibi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

zibi bez foto montażu :)

trochę czasu potrzebowałem by zrobić fotki ale są, aluski takie żadna rewelka ale jak dlamnie oki są choć mogłby byc i 16` cali :(

a wizualnie jak widać może trochę łaciate :lol: w odcienie i te listwy na drzwiach ciałbym zerwać ale ślady zostaną :lol: daszek się maluje hehe.Cchiałbym też domowym sposobem asterke opuścić bo jakoś przód mam wysoko a tył siedzi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności