Skocz do zawartości

1.4 twinport a lpg


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam Wszystkich mam pytanko,otóż planuje zakupic Merive 1.4 twinport i chciałbym się dowiedzieć jak sprawują się takie silniczki na gazie i jaka by była najlepsza instalacja to tego silniczka ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous
Witam Wszystkich mam pytanko,otóż planuje zakupic Merive 1.4 twinport i chciałbym się dowiedzieć jak sprawują się takie silniczki na gazie i jaka by była najlepsza instalacja to tego silniczka :?:

 

ople dobrze znoszą lpd pod warunkiem ze silnik to 8V - najmniejszy odsetek awarii; znajdziesz tez wielu uzytkownikow 16V którzy tez nie mieli problemów ale tez drugie tyle rwących włosy z głowy... :D

instalka najwyższej generacji na jaką możesz sobie finansowo pozwolić..

 

PS. mam ten silnik w swoim aucie i powiem ze do spokojnej jazdy jest ok, ale nie oczekuj cudów szczególnie po tym jak zdławisz go lpg... ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie daj się przestraszyć. Jeżeli myślisz o gazie to z pewnością chcesz tanio jeździć. Jak myślał byś o szaleństwach to pytał byś o nitro czy coś w tym stylu. Przejechałem Merivą na Lpg blisko 70tyś.km Co prawda silnik 1,6 16V, ale odbyło się to bez niespodzianek. Zimą spala średnio 7,3l/100 km na oponach 185/15" latem 7,7 na oponach 205/16". Prędkości nie przekraczały 110km/h. Latem na urlopie przy trasie 1600km w większości autostradami średnie spalanie wyszło poniżej 8l, a bywało i 160km/h. Klima całą drogę pracowała. Nad mapą wtrysków oczywiście popracowałem osobiście. Po instalacji przez fachowców było trochę więcej, ale też nie źle. Załaduj butlę w miejsce koła zapasowego 45l to z pewnością na silniku1,4 przejedziesz bez tankowania ponad 500km. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

j a polecam butle 630mm x 200mm miesci sie bez problemów mimo ze gazownicy kreca na poczatku troszki nosem, ja mam wlozona 630mm x 220m i dlatego polecam ta troszki mniejsza bo pozostaje wtedy nadal ta póleczka. przy twoim silniku i dobrym wyregulowaniu na takiej butli na trasie zrobisz 450km a w miescie spokojnie 400

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Witam serdecznie...temat nie ruszany od lat. Mam jednak nadzieję, że uzyskam odpowiedź na zapytanie dotyczące zachowania silnika 1.4 twinport na lpg. Biję się z myślami czy nie założyć, ale z racji że Meriva z tym silnikiem i tak nie jest demonem - pytanie czy lpg nie "załatwi" osiągów na cacy. Gazownik mówił, że moc na pewno nie spadnie, podnieść się może moment obrotowy i to nawet o 30 niutków- sprawdznane na hamowni...trochę kusi. Pytanie do kolegów którzy taki motor zagazowali- jak jest? Z góry dziękuję za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trafisz na dobrego gazownika to będziesz się cieszył że w ogóle jeździ i nie muli.

LPG dobrze wyregulowane = żadnej różnicy w jeździe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozmawiałem z szefem...nie potwierdził tych informacji...o tym momencie obrotowym. Natomiast powiedział, ze nie odczuję spadku mocy. Proponuje instalację LPGTech, cena około 3k. Byłem również u innego montera- proponował mi BRC sequent 320 za podobną cenę. Co myślicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lpgtecha wtryski barracuda i reduktor KME Tur. Jeździ bezproblemowo. Trzeba wspierać polskich producentów a nie włoszczyznę. Polskie komponenty każdy gazownik potem ogarnie. Nawet samemu się można podpiąć i nauczyć ustawiać po upływie gwarancji. Włoszczyzna drogie reduktory i wtryski i zablokowany sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności