Skocz do zawartości

Ciśnienie w oponach


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,ostatnio wymieniałem opony przód i spec od opon uświadamiał mnie ,że rysunek na wlewie paliwa pokazuje wartości ciśnienia - jest to oczywiste ale pokazane jest tam koło które wygląda jak zapas -wartość ciśnienia 3,2 a fachman mówi że jest to koło tył prawy i że tam zawsze musi być 3,2 ze względu na zbiornik paliwa a w drugim tylnym czyli lewym w zależności od obciążenia 2,2 do 2,8.Pytanko czy ktoś o tym słyszał:wink:.Zawsze myślałem że w kołach na tej samej osi powinno być takie samo ciśnienie.Napiszcie co o tym sądzicie???

Pozdr :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dokladnie. Przeciez opona po roku bedzie wygladala tragicznie, nie mowiac juz o prowadzeniu w zakretach na wodzie :wink:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a fachman mówi że jest to koło tył lewy i że tam zawsze musi być 3,2 ze względu na zbiornik paliwa a w drugim tylnym czyli prawym w zależności od obciążenia 2,2 do 2,8.Pytanko czy ktoś o tym słyszał;).Zawsze myślałem że w kołach na tej samej osi powinno być takie samo ciśnienie.Napiszcie co o tym sądzicie???

Pozdr :wink:

 

Daj namiary na tego fachmana to ... będziemy go omijać z daleka ;-)

Co do Twojej dedukcji to faktycznie koło na zapasie powinno być pompowane większym ciśnieniem , zaś pozostałe koła zgodnie z specyfikacją ale równomiernie na osiach!!!

jest to na bank pewne ponieważ spotkałem już się z takim zapisem w książkach serwisowych różnych samochodów.

 

P.S Ten fachman to ma chyba przechył w lewej półkuli :roll:

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Rozumie ze wg niego jak jedziesz i ilosc paliwa w zbiorniku maleje to masz zmniejszac cisnienie w tej jednej oponie czy co klikadziesiat kilometrow dolewac paliwa do pełna ;-);):wink:

 

[ Dodano: Czw Lip 10, 2008 14:59 ]

a przy okazji cisnienia do ilu pompujecie swoje Zafirki. Na nalepce jest 2.2, ale wydaje mi sie to troche mało, oponka wyglada na delikatnie nie dopompowana. Zanjomy taksiarz powiedził ze to co tam jest napisane dotyczy silnikow benzynowych ktrore sa lzejsze i powiedzil ze soja Zafire 2.0 DTI pompuje do 2.6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pora temat odświeżyć, obecnie mam w zafirce 225/40/18. Jeden wulkanizator zalecał przód pomp 3 atm a tył 2,6 atm drugi 2,8 i tył 2,6. Który ma racje? Wydaje mi się że jak mam przód 2,6 to prowadzi sie lepiej lecz koło wygląda na niedopompowane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden wulkanizator zalecał przód pomp 3 atm a tył 2,6 atm drugi 2,8 i tył 2,6. Który ma racje? Wydaje mi się że jak mam przód 2,6 to prowadzi sie lepiej lecz koło wygląda na niedopompowane.

może i wygląda nie niedopompowane,ale 3 Atm to raczej przesada

jakie masz wartości na klapce?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi się wydaje że to tył ze względu na obciążenie powinien mieć wyższe wartości w porównaniu do przodu o jakieś 0,2 - 0,4 atm. chyba że zawsze jeździ się bez pasażerów i bagażu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.tabelacisnien.pl/tabela.xls

 

Jeśli już było to sorki, na klapce mam przód 2,4 a tył 2,2. Teraz mam 2,6 i 2,4 .Wydaje mi się że prowadzi się dobrze,Poczekam do jesieni i opadów deszczu, zabacze jak przy takim ciśnieniu bedzie się prowadziła zafirka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności