Skocz do zawartości

1,7 CDTI problem z pracą na wychłodzonym silniku?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich Forumowiczów, od niedawna jeżdżę Merivą 17,cdti 2004, taki fajny (jak dla mnie) mini vanik, i okazało się że mam z nim teraz problemik,

 

na wystudzonym silniku(np po postoju dłuższym) atko nie pracuje na wolnych obrotach - gasnie, po rozgrzaniu chodzi idealnie, czy ktoś spotkał się takim przypadkiem, :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

GM, jak wiesz, gdzie on jest, to zdejmij z niego wtyczkę i dopiero odpal.

Jak nie będzie cudów z gaśnięciem, kulawą pracą, jest na bank do wymiany.

Napisz o efektach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam kolegę od Merivki

U mnie też na wolnych obrotach (zwłaszcza rano )nierówno chodzi. Poza tym silnik gaśnie w momencie np. dojazdu do skrzyżowania - hamuję, redukuję - i tez zwykle na zimnym silniku. Test na techu pokazał, że świeca walnięta- miał rację. Po wymianie też nie lepiej. Jak coś dowiesz się mądrego to chętnie wysłucham. trzymaj się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegę

widze ze mamy ten sam problem, nie bede pisal calej historii, ale powiem co ja bym zrobil:

niestety z tego co się dowiedziałem to może któryś wtrysk/ki "przelewac", ale don't panic

 

wymien filtr paliwa, zatankuj sobie najlepszego(najdroższego) BP lub Schela i do tego dolej 2/3 butelki takiego środka np. Castrol, który czyści "bebechy" silnika, i trzeba jeździć...

u mnie pomaga, autko już nie gaśnie :wink: coprawda chodzi jeszcze nie równo, pozostaje na koniec jeszcze regulacja, polecam serwis Bosha :twisted:

 

ps. zapodaj do Admina o zakładkę Merivki - fajnie by było i daj znać o efektach

 

wysłane podwójnie, usunąłem-ja37

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wielkie dzieki za poradę. Na dniach wymienię filtr (oczywiście nie sam). No własnie czy muszę jechać do serwisu opla, czy każdy inny mechanik jest w stanie to zrobić:twisted:??

Co do serwisu Boscha to juz się sparzyłem. Byłem u jednego takiego mądrego w Warszawie. Cały samochód chciał rozbierać (za samą robocizne chciał ok. 3 tysiączki). W porę się zorientowałem i zabrałem samochód. Zdążyli przetestować rózne układy: elektrykę, paliwowy i nic nie znaleźli. Za to skasowali mnie na 8 stówek.....A wieć widzisz że jestem ostrożny jeśli chodzi o serwis Boscha. Chyba że kogoś polecisz. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą, na serwisy trzeba uważać, mnie np. w serwisie firmowym zaproponowali robótkę za ponad 20 tyś :]!;)!8)!, fajnie prawda, co do wymiany filtra paliwa w tym modelu to nawet dobra stacja z wymianą oleju powinna sobie poradzić, napisz jak sprawuje się autko po dodaniu 'zlotego środka'

 

pzdr

GM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz jechac do serwisu jezeli nie potrafisz zrobic tego sam to kazdy mechanik ci go wymieni bez problemu nie wiem jak w 1.7 czy masz wkład wymienny czy cały filtr tylko nie jedz do jakiegos pierwszego lepszego tylko popytej niech ci kuple poleca jakiegos. Jesli masz wkład to uwazaj zeby nie zapowietrzyc układu i dolac przed wlożeniem filtra troche ropy zeby nie był suchy filtr po włozeniu do puchy.Pozdro.

 

[ Dodano: Sob Paź 14, 2006 19:01 ]

Na waszym miejscu to bym podpiał auto do kompa i wtedy wyjdzie co mu dolega bo to dosc nienormalne zeby takie mlode auto mialo takie problemy. Co do czyszczenia silnika a w szczegolnosci wtryskow to polecam srodek shella do diesla raz na pelny bak co 6-7 tankowan bo wiadomo jaki czasami mozna syf do baku wlac na naszych stacjach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem autko na techu kilkakrotnie (2 razy w serwisie opla).Niestety nie wyskoczyły żadne błedy. Za trzecim razem po teście u innego mechanika wyszła walnięta świeca. Po wymianie obroty juz nie pływają, ale zdaża się wciąż że autko gaśnie tak jak mówiłem np. przy dojeżdzie do ronda (zwalniam, hamuję, redukuję bieg). Podkreślam, że nie zawsze tak się dzieje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności