Skocz do zawartości

Opel Combo wypadająca półośka


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam, posiadam Opla Combo 1,4 z 1996r. - ostatnio podczas postoju na światłach wysuneła mi się półośka ze skrzyni biegów (lewa, nie wypadła całkiem, tylko się wysuneła). Udało mi się ją wepchnąć ponownie do skrzyni, autem dojechałem do mechanika, który wymątował ją i założył nową zawleczkę na półoś. Wszystko grało, ale po 400 km, półoś ponownie wypadła, po nabiciu jej ponownie na skrzynie, auto ponownie się porusza, ale ta półośka nie siedzi w skrzyni tak jak powina, ma duże luzy, co zrobić, co może być uszkodzone, mechanik radzi coś z podkładkami, ale ja tym autem pracuje i nie chce ponownie stanąć na trasie, a pomysł podkładek dziwnie brzmi. Z góry dziękuje za jakieś rady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Miałem podobny problem w kadziu,okazało się że nie stety blacharkę trzeba robić,zgrzewy puściły od podłużnicy,jak ostro dałem po gazie to buda na tyle się rozchodziła że półoś wyskakiwała ze skrzyni.Na kanał i popatrz dokładnie czy wachacze gdzieś się nie rozchodzą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mechanik też zakładał że auto się rozchodzi na boki, ale stwierdził że nie. Oś wypada tylko na postoju jak jest odpalone (zapewne ma to związek z drganiem auta, ośka ma za duży luz w skrzyni i wypada.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W pierwszym poście pisałem iż zabespieczenie zostało wymienione, ale to nic nie dało, półoś ponownie wypadła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A jak stojąc na kanale złapiesz rękoma za obydwa przegóby wewnętrzne silnie ruszając na boki jest znaczny luz?

Tak jak by cały kosz z satelitami miał luz na boki?

Jeśli tak jest to proponuję wymiankę skrzyni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dokładnie, jak oś jest wbita i auto jeździ, to na kanale łapiąc za przegub od skrzyni, jest bardzo wielki luz, mechanik teraz stwierdził że trzeba załatwić jakąś śrube (co znajduje sie w skrzyni, jakiś dystans, czy coś w tym stylu), ja jestem raczej za wymianą całej skrzyni. Jednak jeżeli auto sie rozchodzi na boki to nic nie da wymiana skrzyni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Więc kolego,dokładnie sprawdź stan podłużnic i wszystkich innych elementów blacharskich połączonych bezpośrednio z wachaczami.

Jeśli jest oki to wymiana skrzyni będzie najlepszym wyjściem,nie ma co się bawić w dystanse dyferencjału bo to i tak nie będzie dobrze chodziło.

Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

OK, wielkie dzięki.

 

[ Dodano: Pon Lip 21, 2008 20:12 ]

Wymieniłem skrzynie, kompletnie to nic nie dało, ośka wypadła już po godzinie jazdy - mechanik, który wymieniał skrzynie stwierdził że jest to problem amortyzatorów przednich, że mam wyświechtane, co wy nato, jest taka możliwość że to przez amortyzatory ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a1200, a co ma amortyzator do półośki chyba Cię w balona robi albo żle półoś wkłada albo jakieś cuda się dzieją aż nie wieżę :)

 

[ Dodano: Pon Lip 21, 2008 20:41 ]

a1200, a co ma amortyzator do półośki chyba Cię w balona robi albo żle półoś wkłada albo jakieś cuda się dzieją aż nie wieżę :lol: a poduszki silnika masz dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności