Skocz do zawartości

Meriva felgi 16 cali jakie ET????


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

 

Szukam felg do merivy 16 calowych, tylko mam problem z ET jakie powinno być:(

 

Mam na oku takie co mają Et 49, ET37. O dziwo sprzedający twierdzą że będą pasować Z ET 49 i te z ET37

 

Przykład

 

http://www.allegro.pl/item409067366_felgi_alu_16_opel_6j16_et_49_5x110.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

 

Szukam felg do merivy 16 calowych, tylko mam problem z ET jakie powinno być:(

 

 

pamietaj ze et jest powiazane scisle z szerokością felgi wiec pytanie o et do 16 calowych felg bez podania ich szerokosci jest niepełne...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Witam!

W merivie ET powinno wynosić 43 dla felgi 6J. Gdy mam ET 49 felga przesunięta jest do środka o 6mm, jeżeli ET 39 to o 4 mm na zewnątrz. Wszystko więc zależy jeszcze od szerokości zakładanych opon.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
Gość zeppelin60

Koledzy, jako nowy pytam, bo przejrzałem forum i nie znalazłem : jaki rozmiar alufelgi do mojej Merivy 2012 ?

Na stalówkach znalazłem numer 6Jx16H2 ET37, śruby 5x110 czy mam szukać tego samego dla alu ?

Na Alloyguide dla 4 śrub jest że ET 35-45.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

Masz oznaczenie na stołówkach et37.

Więc sam widzisz wszystko. Jeśli dasz mniejsze et35 to wyjdzie minimalnie na zewnątrz. Masz tam miejsce ? Jeśli tak to możesz.

Jak dasz et40 /45 czyli drugą stronę po pójdziesz z kołem do wewnątrz. Pytanie czy chcesz to zrobić.

6J to szerokość jeśli dasz szerszą 6.5 / 7 to pamiętaj że szerokość rozchodzi się porówna w obie strony. I do wew i na zew. I w takim przypadku może być konieczna zmiana et / przesunięcie aby nie obcieralo.

 

Czy dasz felge większą 17" czy mniejsza 15" to et obowiązuje tak samo do danego modelu auta.

 

Czy jeszcze coś jest dla ciebie nie jasne ?

Istotna jest średnica piasty.

Ale tu patrzymy oby felg aluminioną miała większy otwór niż piasta. Różnice niweluje się "pierścieniem centrującym"

Dostępne na wulkanizacjach lub portalach aukcyjnych. Cena 15/20 zł za komplet.n

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zeppelin60

Masz oznaczenie na stołówkach et37.

Więc sam widzisz wszystko. Jeśli dasz mniejsze et35 to wyjdzie minimalnie na zewnątrz. Masz tam miejsce ? Jeśli tak to możesz.

Jak dasz et40 /45 czyli drugą stronę po pójdziesz z kołem do wewnątrz. Pytanie czy chcesz to zrobić.

6J to szerokość jeśli dasz szerszą 6.5 / 7 to pamiętaj że szerokość rozchodzi się porówna w obie strony. I do wew i na zew. I w takim przypadku może być konieczna zmiana et / przesunięcie aby nie obcieralo.

 

Czy dasz felge większą 17" czy mniejsza 15" to et obowiązuje tak samo do danego modelu auta.

 

Czy jeszcze coś jest dla ciebie nie jasne ?

Istotna jest średnica piasty.

Ale tu patrzymy oby felg aluminioną miała większy otwór niż piasta. Różnice niweluje się "pierścieniem centrującym"

Dostępne na wulkanizacjach lub portalach aukcyjnych. Cena 15/20 zł za komplet.n

 

Dzięki za wyjaśnienie, teraz jasne ! Rozmiar ET jest w mm , tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności