Skocz do zawartości

poduszki pod amortyzatorem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądam ten temat kolejny raz i zastanawiam sie czy ma znaczenie stan gumy pod sprężyną w tylnej osi, zauważyłem że jest popękana w częsci w której nie pracuje sprężyna jak wymieniałem klocki hamulcowe , tzn dla mnie nie robi to problemu ale czy przy przeglądzie rocznym moge nie dostać przedłużenia. Może warto przeczyścić gume skleić, żeby nic nie było widać :lol: bo po co wymieniać z powodu takiej błachostki.

 

Jeszcze jedno jak mam wbity gaz do dowodu rejestracyjnego 4 latatemu to wystarczy to do przeglądu... czy potrzebne są inne dokumenty np faktury itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą gumę raczej uwagi zwracać nikt nie będzie.

Jeśli chodzi o inst. wystarczy, że jest wbita w dowód i musi być ważna homologacja (na butlę ważna jest 10 lat). Dane ważności homologacji są wybite na każdej butli i chyba tylko jak trafisz na lenia któremu sprawdzać się tego nie chce w naturze, to będzie wołał np "paszport butli".

(Jeszcze z 6 lat do tyłu nie wymagano faktur za montaż nawet do rejestracji)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

DAROMV6, ma rację

nie dawno byłem na przeglądzie i też żądał ode mnie dokumentów

gdy mu powiedziałem że może spojrzeć na butlę powiedział że to nie należy do jego obowiązków chciałem mu powiedzieć parę słów lecz ugryzłem się w język ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne wracam z editem....

Byłem u gazownika zaczął straszyć mnie wymianą instalacji... pojechałem do drugiego i odesłał mnie do producenta i zakładu w ktorym montują gaz BMT, za wystawienie powtórnej homologacji(paszportu) tylko na butle(IRENA) zapłaciłem 150 zł., lepsze to niż wymiana butli, ale jest pytanie?

Czy wystarczy sama homologacja(tzw. paszport) butli(papier na nią) i wbity gaz w dowód rejestracyjny, czy może potrzebny jest papier kto mi ją wstawiał albo jakaś faktura ? W tym zakładzie mowili mi że na przegląd wystarczy sama homologacja butli i wbity gaz w dowód rej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

andrzejac, to powinno wystarczyć tak myślę bo w dowodzie masz podbity gaz więc reszta nie powinna go interesować ...

 

[ Dodano: Sro Wrz 03, 2008 14:13 ]

daj znać jak poszło :shock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to kiedyś dałem diagnoście popalić i nie mają już takich wymagań - sami nurkują do bagażników :shock:

W tym zakładzie mowili mi że na przegląd wystarczy sama homologacja butli i wbity gaz w dowód rej.

Tak, w najgorszym wypadku to wystarczy - pisałem wcześniej.

Faktura na montaż potrzebna jest do zarejestrowania - wbicia jej w dowód

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cóż gaz był wporządku wystarczył, papier który zalatwiłem, ale zawsze jest ale...

szczęki w tarczobębnie od ręcznego prawdopodobnie mam do wymiany bo lewe koło wogle nie reaguje na zaciągnięcie ręcznego, dzwonilem do mechanika po znajomości wymieni mi szczęki na obu kołach, pytanie czy konieczne jest na obu a nie tylko na tym ktore nie trzyma?

Wycenił mi wymiane szczęk na 40 zł? czy to rozsądna cena jak na tarczo bęben ?

Typ ze stacji zwrócił uwage na wyciek smaru z lewego przeguba w przedniej osi, nie wiem jeszcze czy guma jest cala czy tylko puściła opaska, tyle probleów na dziś.

A... i jeszcze silnik bierze mi olej jakieś pół lita przez 4 m-ce czy to w normie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norma GMa to 0.7 litra na 1000 kilometrow

Powiedzmy że przez 4 m-ce zrobiłem około 3-4tyś km. i poszło 0,5l oleju

jeśli dobrze rozumiem to jest lepiej niż powinno być

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typ ze stacji zwrócił uwage na wyciek smaru z lewego przeguba w przedniej osi, nie wiem jeszcze czy guma jest cala czy tylko puściła opaska

Sprawdź, jeśli wyciekło Ci sporo smaru a poluzowała się tylko lekko opaska - dołóż go i załóż nową opaskę.

Wycenił mi wymiane szczęk na 40 zł? czy to rozsądna cena jak na tarczo bęben ?

Jest rozsądna, nie wygórowana.

Ze zużyciem oleju nie jest najgorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności