Skocz do zawartości

Astra 92 i problem ze światłami


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moim nowo nabytym pojazdem, otóż kiedy jadę z zapalonymi światłami (mijania czy też drogowymi) to są momenty kiedy światła zaczynają świecić bardzo jasno (łącznie z kontrolną na desce rozdzielczej), trwa to czasami sekundę a czasami dłużej. Ktoś mi powiedział że to wina przekaźnika (jakiegoś...). Nadmieniam że nie mam pojęcia o elektryce.

Dzięki za wszelkie pomocne podpowiedzi.

 

 

 

 

Faktycznie regulator napięcia siadł, napięcie skakało od 14.5 do 16, cud że żarówki przetrwały, pan w warsztacie powiedział za wymianę 40 zł za regulator i 80 za robociznę, popatrzyłem na niego, na jego merca, wsiadłem w astrolota powiedziałem do widzenia i wymieniłem olej i filtry za 88 zł a regulator sam se założyłem w domu (10 minut pracy). czasami zastanawiam się ile powinienem zarabiać by spełniać fanaberie "fachowcóf" :lol:.

 

teraz pytanko, czasami gaśnie mi silnik jak wciskę sprzęgło (dajmy na to podczas zmiany biegów), myślałem ze zmiana regulatora napięcia coś da, ale niestety ostatnio znów mi zgasł, co moze być przyczyną? Auto niestety kupiłem od kłamczucha handlarza (kłamał nawet jak się nie odzywał) więc niewiele wiem o ewentualnch dolegliwościach i teraz zastanawiam się czy aby nie pojechać na diagnostykę silnika, tylko nie wiem ile taka przyjemność kosztuje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie regulator napięcia siadł, napięcie skakało od 14.5 do 16, cud że żarówki przetrwały, pan w warsztacie powiedział za wymianę 40 zł za regulator i 80 za robociznę, popatrzyłem na niego, na jego merca, wsiadłem w astrolota powiedziałem do widzenia i wymieniłem olej i filtry za 88 zł a regulator sam se założyłem w domu (10 minut pracy). czasami zastanawiam się ile powinienem zarabiać by spełniać fanaberie "fachowcóf" ??? .

 

teraz pytanko, czasami gaśnie mi silnik jak wciskę sprzęgło (dajmy na to podczas zmiany biegów), myślałem ze zmiana regulatora napięcia coś da, ale niestety ostatnio znów mi zgasł, co moze być przyczyną? Auto niestety kupiłem od kłamczucha handlarza (kłamał nawet jak się nie odzywał) więc niewiele wiem o ewentualnch dolegliwościach i teraz zastanawiam się czy aby nie pojechać na diagnostykę silnika, tylko nie wiem ile taka przyjemność kosztuje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam gaz, i oczywiście nie obeszło się bez ingerencji fachowca, bo przerdzewiała końcówka napełniania (zawór) i mi syczała astra na stacji (koleś z obsługi tak mnie wkurzył ze chciałem mu powiedzieć ze mam węże w bagażniku i to one tak syczą...)

co do wywołania kodów diagnostycznych, to nie bardzo jestem pewien swoich umiejętności i boję się że mogę coś spalić..

 

dzięki za wszelkie rady

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz postępował dokładnie, jak jest napisane to nic nie popsujesz.

 

Jeśli gaśnie podczas jazdy, gdy wrzucisz luz, zmień wlot powietrza tak, żeby nie wlatywało z przodu, bo dlatego gaśnie na gazie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności