Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie przy odpalaniu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie po nocy postoju silnik odpala ale momentalnie gaśnie, muszę trzymać nogę na gazie do 5 minut. Silknik faluje w przedziale 500 do 1000 obrotów i czasem na biegu jałowym gasnie. Falowanie zanika na ciepłym silniku chociaż czasem nawet na rozgrzanym zaczyna ale silnik nie gaśnie.

Problem z odpalaniem ciepłego silnika znika całkowicie w momencie wypięcia czujnika temperatury płynu chłodzącego (62 35 605). W tym momencie pali od strzału. Jak dotąd żaden mechanik nie jest w stanie odpowiedzieć mi na pytanie dlaczego tak się dzieje ?

Pewne jest, że po wypięciu tego czujnika za każdym razem włączają się świece ale ..... odpala również po odłaczeniu świec. Z pewnością w tym momencie zmienia się dawka paliwa i tu myslę, że należy szukać rozwiązania. Miałem podejrzenie, że ktoś wymieniał wtrysk(-i) lub zamienił miejscami ale nie przypisał kodów QR do ECU dla poszczególnych cylindrów. Po sprawdzeniu TECH-em 2 okazało się, że wszystko jest przypisane prawidłowo. Zrobiłem nawet reset pompy ale też nic. ( I tu totalna załamka bo w dwóch oplowskich ASO nikt nie słyszał o konieczności przypisywania wtrysków, Panowie czytajcie przynajmniej co jest napisane w TIS-ie 2000 :))

Następnym moim krokiem będzie sprawdzenie pompy (zaworu zwrotnego), wtrysków i ECU, chociaż będę to podkreślał, że odpięcie czujnika powoduje normalą pracę silnika.

Póki co jeżdżę z odpiętym czujnikiem i odłączonym jednym wentylatorem ponieważ oprócz pojawnienia sie kontrolki błędu włączaja sie oba wentylatory i nie ma wskazania temperatury silnika poza tym autko jeżdzi normalnie.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia,

Robert

 

[ Dodano: Pią Paź 24, 2008 11:30 ]

Witam ponownie,

 

Będę wdzięczny jeśli ktos z tym samym problemem sprawdzi i odpisze jak silnik zachowuje się przy odpalaniu z wypiętym czujnikiem temperatury cieczy chłodzącej.

 

Pozdrawiam,

Robert

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie po nocy postoju silnik odpala ale momentalnie gaśnie, muszę trzymać nogę na gazie do 5 minut. Silknik faluje w przedziale 500 do 1000 obrotów i czasem na biegu jałowym gasnie. Falowanie zanika na ciepłym silniku chociaż czasem nawet na rozgrzanym zaczyna ale silnik nie gaśnie.

jeśli chodzi o tą część postu to był na forum opisywany szeroko problem zaworu Denso, objawy wzorcowe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W moim przypadku najprawdopodobniej jest to wina pompy. Wyeliminowano elektrykę łącznie ze sterowaniem ( ECU został podmieniony). Więcej będę wiedział po 10-tym wtedy jadę na regenerację pompy.

 

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

kupiłem merive 1.7cdti.Problem nmój polega na stukaniu na zimnym silniku 1500-2000obr.Jak sie nagrzeje cichnnie,jeżeli ktoś miał podobny problem i go rozwiązał prosze o pomoc

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

kupiłem merive 1.7cdti.Problem nmój polega na stukaniu na zimnym silniku 1500-2000obr.Jak sie nagrzeje cichnnie,jeżeli ktoś miał podobny problem i go rozwiązał prosze o pomoc

pozdrawiam

i będzie "stukał". każdy diesel klekocze. a że Meriva jest słabo wyciszona to to stukanie jest takie głośne i uciążliwe dla ucha. nic nie poradzisz. lej tylko najlepszą rope. może się troche poprawi ale wątpie bo sam tankuje tylko najdroższą i nic z tego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie chodzimi o klekotanie diesla tylko na zimnym silniku podczas jazdy przy dodawaniu gazu metaliczne stukanie i tylko w przedziale 1500-2000.jesli chodzi o wyciszenie nie jest najgożej jadąc 100 jest cicho tylko opony słychac.Tylko martwi mnie to metaliczne stukanie na zimnym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności