Skocz do zawartości

ASTRA 1 z 1999r - centralny zamek


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Właśnie zamówiłem sobie centralny zamek do swojej astry 1 z 99r.

Mam w związku z tym jedno pytanie.

Czy astra 1 ma jakieś wyprowadzenia w drzwiach na centralny zamek czy musze wszystkie gable ciągnąć sam??

Nie wiecie jak to jest??

Z góry wielkie dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

http://astra.autokacik.pl/technika/napraw/zamekcz.html

 

 

ja monowałem ostatnio i z mojego doświadczenia wychodzi na to zeby dobry kat złapac ??? to mocowani siłowników w drzwiach ??? i pamietaj i sróbce w przednich dzwiach przy klamce :D hehe :)

 

[ Dodano: Pon Paź 23, 2006 22:20 ]

A Pozatym temat był poruszany kilka razy !!

 

 

wiec Pamietaj Opcja :szukaj: :szukaj!:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja też wczoraj szukałem i nic nie znalazłe.

Nawet przeszukałem strone po stronie co zajeło mi ponad godzine i niema tekiego tematu ???

Więc jak jest z tą instalacją, są w drzwiach już wyprowadzone kabelki pod centralny zamek czy sam sobie musze je rozproadzać??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dizel1982, Z opisu wynika,że kable musisz pociągnąć (he,he dziwnie się kojarzy)

sam.Może się zdarzyć,że są kable fabrycznie wyprowadzone,ale to loteria.

Nie wiem co przeglądałeś,ale link na niebiesko przy powyższym poście Wisti przenosi cię do opisu w autokąciku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dizel1982, odkręć sobie złącze X31 w drzwiach kierowcy i zobaczysz czy masz pociągnięte przewody do centralnego.

Złącze wygląda tak:

277681466zlaczedrzwikierowcyopisane2vc7.jpg

Jeżeli masz konektory w gniazdach zazxnaczonych na zielono to masz instalację.

Zaznaczam że, złącza 13 i 22 to głośniki i na nie niezwracaj uwagi.

A konektorki znajdziesz np. na tej stronie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, sprawdze jak tylko wyjde z pracy :)

A teraz inna kwestja, załużmy że niemam pociągniętej instalacji to jak mam ją rozprowadzić??

Gdzie i jakie kable do centralki podpiąć??

Jak spiąć do kupy wszystkie siłowniki razem, a może nie trzeba ich spinać??

Bo będe musiał się sam z tym pobawić bo najtańszy montaż CZ jaki znalazłem to 90zł od siłowniczka i 150 od centralki, ceny poprostu kosmiczne no ale wkońcu to warszawa

 

[ Dodano: Wto Paź 24, 2006 14:09 ]

Aż z ciekawości wyszedłem żeby sprawdzić te kabelki w tym złączu i niestety instalacji na centralny zemek niema ???, czyli musze wszystko rozprowadzać sam od podstaw.

Czy jest na forum ktoś, kto się na tym zna i mógłby mniej więcej powiedzieć jak rozprowadzić kabelki i jak je połączyć??

Załużmy że mam już zamontowane siłowniki.

Przy każdym siłowniku mam dwa kabelki, jeden niebieski, drugi czarny i co mam zrobić dalej??

Czy te wszystkie kabelki jakoś spinam do kupy czy każdy oddzielnie ciągne do centralki??

Z góry dziękuje za wszelkie informacje

 

[ Dodano: Wto Paź 24, 2006 14:18 ]

a może ktoś ma jakiś dokładny schemat jak to zamontować??

Będę ogromnie wdzięczny.

Dodam że do soboty muszę zebrać wszystkie informacje poniewarz w sobote od rana zabieram się za montaż.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelki od siłowników (niebieski i zielony) łączysz kolorami, zielone z zielonymi, niebieskie z niebieskimi.

W siłowniku drzwi kierowcy masz 5 przewodów; bodajże jeszcze biały, czarny i brązowy.

Czarny do masy(tylko nie w drzwiach, najlepiej złącz z masą centralki), reszta według opisu, który masz do centralki.

 

Kolory podane przeze mnie dotyczą siłowników uniwersalnych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki ???

Twoja odpowiedź naprawdę dużo mi wyjaśniła.

Czyli z instalacją sobie poradze.

Teraz pozostaje kwestja zamontowania siłowników.

W jaki sposób się je montuje, jak co i z czym musi być połączone żeby to działało??

Czy jest to bardzo trudne czy raczej nie??

 

[ Dodano: Wto Paź 24, 2006 22:18 ]

Aha i jeszcze jedna kwestja.

A co jeśli w żadnym z siłowników niemam 5 kabelków??

Zakupiłem CZ na allegro za 115zł.

Co prawda jeszcze do mnie nie dotarł ale tak wyglądało zdjęcie zamieszczone na aukcji: http://img74.imageshack.us/img74/909/134869105xj5.jpg

Czy to będzie pasowało czy nie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasować.

Tylko, że nie będziesz miał możliwości zamknięcia "z kluczyka", tylko pilotem....

Zawsze możesz dokupić siłownik "master" z pięcioma kabelkami, a ten, co ci zostanie wykorzystasz do bagażnika.

Jak przesyłka dojdzie, zeskanuj jakoś schemat połączeń, to powiem ci jak podłączyć te 3 kabelki od mastera.

 

Montaż:

http://astra.autokacik.pl/ >> Technika >> Napraw to sam >> Montaż uniwesalnego zamka centralnego

 

Bardzo ładnie opisane z fotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności