Skocz do zawartości

klimatyzacja w zafirce


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

nie mam klimy w zafirze .Wie ktoś ile kosztuje montaż?I czy da się przełożyć klimatyzacje z opla omegi rocznik 1997 do Zafiry(Di 16V r.2000)?Ciekawy jestem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Sam się interesowałem tym tematem, więc się podzielę moją wiedzą.

1)Klimę najlepiej kupić od tego samego modelu samochodu i tym samym silnikiem! To masz pewność że wszystko będzie pasowało.Koszt klimy wynosi od 1200 do 1500 zł za komplet( najlepiej samemu demontować to nic nie pominiesz)

2)Montaż z podłączeniem elektrycznym kosztuje ok 700 zł więc też nie ma tragedii. Największy problem przy montażu klimy to demontaż deski aby dostać się do nagrzewnicy. Reszta to pestka. Problemem jest jednak podłączenie elektryczne klimy - pod kompa nie podłączysz, więc robisz załączenie tylko przyciskiem. Mankamentem takiego podłączenia jest to że przy silnikach benzynowych czasami na luzie gaśnie jak załączasz taką klimę, disel nie ma tego problemu.

 

To tyle. Jak chcesz to dam ci namiary na gościa u którego ja również zamierzam instalować klimę jak tylko kupię kompletną.

 

P.S Niektórzy twierdzą iż lepiej sprzedać i kupić z klimą ale jeżeli masz samochód pewny to przy takiej zamianie możesz trafić na "zgniłe jajo" :wesoly:

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montaz 700 zlociszy ??

kto za tyle sie podejmie rozebrania prawie calego auta ??

za naprawe weza klimy i nabicie dalem 350

i to bylo tanio

 

a gdzie demontaz deski

montaz nagrzewnicy

ciagniecie elektryki

 

na bank jeszcze cyrki po drodze wyjda

a to dodatkowa kasa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do Łodzi...mechanik z serwisu powiedział że mechanikę zamontuje mi za 500 zeta ale bez elektryki a zajmie mu to ze dwa dni(oczywiście poza warsztatem). Więc bez przesady.

Problemem jest jak już pisałem:

montaż nagrzewnicy, montaż chłodnicy klimatyzacji, zaś przewody chłodnicze i sprężarka to "pikuś" :wesoly: przewody nie idą wiązką. - więc max dwa dni na całość.

Oczywiście na koniec trzeba doliczyć napełnienie klimy+ewentualne uszczelnienie układu+wymiana wadliwych podzespołów(jeżeli się takie trafi.)

Oceniam że przy odrobinie szczęścia można się zamknąć w kwocie 2600 zł.

Zawsze można też wybrać instalację nowej klimy za od 6000 do 9000 zeta.(wersja dla zdesperowanych) :wino:

 

Pozdrawiam

 

Cena 2600 zł (1500 klima+700 robocizna+napełnienie klimy) , zaś samą klimę można kupić do 1500 zł i jak poradziłem wcześniej najlepiej zdemontować z samemu z auta tego samego typu aby nie mieć hybrydy :wino:

Generalnie nie ma co się w temacie spierać, instalacja części starych zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt klimy wynosi od 1200 do 1500

700 zł

to daje 1900-2200

a teraz piszesz ze

Oceniam że przy odrobinie szczęścia można się zamknąć w kwocie 2600 zł.

jak sie zamknie w 3000 to bedzie dobrze

 

i wiem jakie sa jaja z tak zakladana klima

kupilem vectre z dokladka klimy

jak kupowalem czesci to za kazdym razem zla

urok skladaka poza fabryka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
  • 2 miesiące temu...

Mam zrobione w środku wymieniłem całą wiązkę od nawiewu i panel z tej strony wszystko działa, do komputera leci sygnał załączenia klimy.

Nie załącza się przedni wentylator i nie pojawia się napięcie na sprzęgle sprężarki.

Jeszcze do tych wtyczek się nie dobrałem. Miał ktoś przypadek że brakowało połączeń pomiędzy komputerem a kontrolerem wentylatorów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak ja jakieś 2 miesiące temu zakładałem doswojej corsinki klimy i wyniosło mnie to ok 900 zł. (klima kompletna 600 + nabicie, uszczelki i musiałem cewke do kompresora nową kupić, spawanie jednego przwodu,osuszacz) montowałem sam zajeło mi to 2 dni mam wszystko do kompa pdpięte bo wytargałem też całą orginalną wiązke. nic strasznego jak ktoś ma jakiekolwiek pojęcie o mechanice da radę to zrobić. zaznaczam że nie jestem mechanikiem i zawsze stram się próbować sam. dzieki forum bardzo dużo się nauczyłem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności