Skocz do zawartości

Czy w Sintrze można założyć zwykłe felgi stalowe?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 2,2 benz i też nakrętki. Założyłem te od alu do zwykłych i nie ma problemu-po prostu dociskają felgę w dolnej swej części. Może to nie wygląda zbyt estetycznie,ale jak sprawdzałem na "sucho",to nakrętka prawidłowo siedzi w gnieździe felgi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Anonymous

Witam serdecznie forumowiczów. Chciałbym zasięgnąć opinii znawców tego wspaniałego vanika. Otóż zakochałem się z pewnych (stalowych, chromowanych) felgach, dzięki którym mógłbym się napawać industrialnym pięknem mojej Sinterki 2.2 16V. 8);):wesoly: Problem w tym, że mają nieco małe ET. Moje pytanie brzmi, czy do Sintry mogę założyć felgę o parametrach 5x114.3 - 7,0 x 16 - ET 30. To niestety, najbardziej zbliżony do preferowanych wymiarów (http://www.alloyguide.com/Vauxhall.php) model rzczonej felgi, którą oferuje producent. Z nakrętkami dam radę. W ostateczności "pływające" przykręcę. Nie chciałbym rezygnować z doznań etycznych z powodu 5mm!:drunk: Jest szansa, że taka felga nie będzie ocierać o nadkole, ranty czy co tam jeszcze jest do obtarcia...?? Spędziłem kilka nocy w necie i nie zdołałem znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na drążący mnie problem. Wszyscy pseudo doradcy handlowi sztywno trzymają się parametrów producenta twierdząc, że niemożliwe. Please! Zapalcie światełko w tunelu!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miedzy ET30 a ET35 jest 5mm roznicy 8)

bardziej wystaja na zewnatrz

sprawdz jakie masz felgi teraz

ile maja cali szerokosci

pewnie 6,5

to dolicz pol cala do nich

odejmij polowe (szerokosc rozchodzi sie w obie strony od srodka felgi)

plus 5mm

i bedziesz widzial dokad beda wystawac :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Rozmiar nakrętek do felg stalowych to M12x1,5x31,2 teraz poradzicie koledzy skąd je wziąć albo od czego pasują. 25zł w serwisie nie bawi mnie.Z góry dziękuje.

 

Poprawiłem"regulamin 3,1"/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Umnie do stalowych i alumów są takie same. Wykręcam aluma wkładam stalówke zimową i przykręcam tymi samymi śrubami.

Poszukaj utych co rozbierają , powinni odstąpić po niskiej cenie bo zazwyczaj resztki wymiatają na złom.

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To masz jakieś inne felgi , te które mam ja mają jakby kołnierz ,który powoduje dopasowanie się nakretki do tego otworu w feldze.

Wieczorem ok 20 wkleje do tego postu zdjęcie mojej zimówki to zobaczysz jak to wygląda.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi stalowe mają gniazda pod szpilki lub nakrętki w formie kuli natomiast aluminiowe w formie stożka . Dlatego zastosowanie szpilki lub nakrętki od felgi aluminiowe do stalowej spowoduje jej zarysowanie . Ale będzie trzymać . Natomiast nie radzę odwrotnie bo zniszczymy gniazdo w feldze aluminiowej i koło morze odkręcić się podczas jazdy .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wkleiłem foty post wcześniej. Takie same otwory mam w alumach .Alumy i stalowe mam oryginały bo niemiec jak kupowała auto w salonie to odrazu kupił oryginalne stalowe z GM.

Nawet zabezpieczenie na koło jest oryginalne z GM.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności