Skocz do zawartości

Spryskiwacz szyby tył.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich grupowiczów! To mój pierwszy post!

 

Mam problem ze zlokalizowaniem wężyka doprowadzającego

płyn do tylnego spryskiwacza szyby. Auto to Opel Astra I z

1997roku (KOMBI).

 

Z tego co udało mi się ustalić to wężyk ten nie dochodzi w ogóle do klapy. Tylko z klapy tylnej wystaje końcówka (około 2 cm). Problem jest taki że jak włączę spryskiwanie tylnej szyby to z z pod auta cieknie płyn. :wink:

 

Po otwarciu schowków z prawej strony (w bagażniku) widać że gdzieś cieknie ale nie wiadomo skąd :( .

 

Czy ktoś wie którędy leci wężyk od pompki (pod maską) aż do klapy? Progiem :wink: Od spodu :?:

Jak to zlokalizuje to będzie git. Acha od dołu nic nie widać bo zderzak tylni wszystko zakrywa!

 

P.S. liczę na pomoc!

 

Paweł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PawelK, Tam,gdzie wystaje wężyk z klapy jest w słupku tylnym złączka i najczęściej w tym miejscu się rozłącza.W corsie znajomy jakoś przyciągnął złącze pincetą,zablokował i wcisnął wężyk.Inaczej to trzebaby rozbebeszyć od środka górę na słupku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PawelK, Tam,gdzie wystaje wężyk z klapy jest w słupku tylnym złączka i najczęściej w tym miejscu się rozłącza.W corsie znajomy jakoś przyciągnął złącze pincetą,zablokował i wcisnął wężyk.Inaczej to trzebaby rozbebeszyć od środka górę na słupku.

 

Sprawa chyba jest troche bardziej skomplikowana bo:

 

1. Wężyka w pionowym tylnym słupku nie ma (chyba). Wkładałem rękę przez te klapki w bagażniku aż po łokieć i nic tam nie ma! Dlatego pytam.

 

2. Gdzie idzie ten wężyk potem? Może dachem? Może progiem? Nad nadkolami?

3. Zauważyłem Jakieś przewody (niebieskie) wzdłuż progu pod autem i nie wiem do czego służą? Może to któryś z nich.

 

P.S. Auto było kupione z tą usterką i obawiam się że tego wężyka nie ma.

Co robić?

 

 

Pozdrawiam

Paweł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem w Astrze I (Ten sam model co Twój). Wężyk doprowadzający był przecięty i dlatego nie dostarczał płynu do spryskiwacza. Wyciekało przy tylnim kole. U mnie wężyk prowadzony jest najpierw w progu, później słupkiem między drzwiami do dachu a następnie dachem do tylniej klapy bagażnika. Radze tam pogrzebać.Oby coś pomogło. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje.

 

Trochę się załamałem, bo chyba będę musiał rozkręcić pół auta. Taka pierdółka a tyle z tym będzie roboty.

 

U mnie cieknie z tyłu za kołem i jest mokro poniżej słupka (tam gdzie są kable od lampy tylnej). Teraz muszę zlokalizować skąd to cieknie z góry (po słupku z dachu) czy gdzieś z dołu. Jak od dachu to lipa bo niby jak mam tam dojść? Przecież nie zdejmę podsufitki?

 

No nic na razie dzięki za pomoc.

 

Może ktoś jeszcze ma pomysł na zlokalizowanie

tego wężyka? Każda pomoc mile widziana!

 

Pozdrawiam

Paweł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzysz tylną klape to po lewej i prawej stronie u góry masz taki czarne gumy. W nich idą przewody. Wyjmij gume i zobacz czy jest tam przewód od spryskiwacza. Zobacz także: Otwórz tylne lub przednie drzwi, na dole przy słupku powinien byc gumowy korek wciskany w próg. Wyjmij go i zobacz czy są tam przewody. Na 100 % u mnie przecięcie znajdowało się w tej gumie z tyłu. Pamiętam męczyłem sie długo lecz w końcu znalazłem. Wkładałem ręke tam gdzie Ty i tez nie mogłem go znaleźć. Radze pozaglądać w te miejsca. Jak coś to napisz czy Ci pomogło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzysz tylną klape to po lewej i prawej stronie u góry masz taki czarne gumy. W nich idą przewody. Wyjmij gume i zobacz czy jest tam przewód od spryskiwacza. Zobacz także: Otwórz tylne lub przednie drzwi, na dole przy słupku powinien byc gumowy korek wciskany w próg. Wyjmij go i zobacz czy są tam przewody. Na 100 % u mnie przecięcie znajdowało się w tej gumie z tyłu. Pamiętam męczyłem sie długo lecz w końcu znalazłem. Wkładałem ręke tam gdzie Ty i tez nie mogłem go znaleźć. Radze pozaglądać w te miejsca. Jak coś to napisz czy Ci pomogło.

 

 

Zapomniałem dopisać że w gumie (w lewej) między klapa a autem, wężyk wystaje tylko z klapy na około 2cm. Natomiast z auta (czyli z góry dachu/słupka) nic nie wystaje, muszę zaopatrzyć się w latarkę i jutro po południu będę badał sprawę :wink: .

 

Dzięki za pomoc!

Jak się z tym uporam to dam znać!

 

Pozdrawiam

Paweł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wężyk idzie przednim słupkiem do góry i potem nad drzwiami. Jak kupiłem autko to sikało mi najpierw nad tylnymi drzwiami, potem przeciek przesunął się nad przednie drzwi. Próbowałem sam to naprawić, ale nie dałem rady (poza tym brak czasu). W końcu zrobili mi to w warsztacie, kosztowało ok. 100 zł. Trzeba było rozbebeszyć posufitkę. A wężyk rozłączył się w tym gumowym łączniku klapy. Zwykła podobno przypadłość Asry F kombi :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że pęknięcie (lub rozłączenie) jest między klapą tylną a sekcją ładunkową. Jeżeli twierdzisz, że leje Ci się przy schowku lub przy tylnich lampach to znaczy, że wężyk własnie tam jest przerwany bądź rozłączony. Ale nic :D czekamy na efekty Twojej pracy :wesoly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności