Skocz do zawartości

Który interfejs wybrać ?


Gość Jacko

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...
  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Odświeżę wątek czy taki interfejs ELM327 http://allegro.pl/elm-327-interfejs-usb-v1-5a-obd-ii-2-2016-new-i6814884830.htmlalbo http://www.ebay.co.uk/itm/ELM327-Interface-USB-Cable-OBD2-5-BONUS-Diagnostic-Software-Vauxhall-Opel-/122100009986?hash=item1c6dba4c02:g:oiAAAOxyI8lR~xi6 jakiego oprogramowania szukać żeby można było się dowiedzieć jak najwięcej o stanie filtra DPF, nasycenie opcji regeneracji itp.. Szukam tego do Zafiry B 2013 1.7 Cdti eccoflex, ktoś może podpowiedzieć czy takie interfejsy jak podałem będą działać i jakie oprogramowanie polecacie ? Pozdrawiam

Edytowane przez wulisu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej op-coma poszukać

 

Masz na myśli takie coś http://www.ebay.co.uk/itm/HQ-DIAGNOSTIC-TOOL-KIT-FOR-VAUXHALL-OPEL-SAAB-OBD-2-VAUX-COM-OP-COM-OP-COM-CAN-/272523996586?hash=item3f73b22daa:g:EkUAAOSw2xRYfOLl zastanawiam się czy to zadziała z moją zafirą z 2013 nie wiem czy nastąpiła jakaś zmiana w stosunku do wersji 2012, sprzedawca podaje że tylko Zafiry do 2012

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elm nic nie porobisz. Nie dosc ze sie poloczy o ile cokolwiek zatrybi to tylko z abs i silnikiem. Nic innego sie nie polaczy bo nei ma takiej mozliwosci to nawet potrafi generowac jakeis wymyslone bledy ktorych nawet nie ma. Czasemjest tka ze sprawdzisz auto opcomem i nie ma bledow a elm wywali z ebledow jest mnustwo. elm to zabawka nawet nei na poziomie amatorskim tylko dzieciencym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Op-com ale która wersja z tego co czytałem wszyscy polecali 1.5.9 bo niby bardziej stabilna ale dużo czasu już minęło i pytanie czy wersja 1.7 jest już sprawdzona i warto brać ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie

Minęło 8 tygodni odkąd użytkuję Zafirę 1.7 Cdti 110 km 2013 i mam problem zatkany filtr DPF :( i błąd P242F-66 i P242F-5B Particular filter overloaded. Zaraz po zakupie pojechałem w 200 km trasę potem jeszcze 2 wycieczki po około 250 km samochód trzymany przez 30 min na autostradzie z tą samą prędkością i odpowiednimi obrotami i wygląda że nigdy się nie załączył proces wypalania, więc zatkanie nie wynika z nieodpowiedniego użytkowania przynajmniej odkąd ja jestem właścicielem. Zastanawiam się jaka jest przyczyna że się proces oczysczania nigdy się nie włączył ?

Kupiłem OP-COM 1.64 z Vaux-com 12039a oprogramowaniem. Pozwoliło mi to odczytać błędy ale nic poza tym nie mogę zrobić owszem są dostępne opcje ale to na czym mi zależało czyli sprawdzenie nasycenia fitra DPF, regeneracja etc.. nie działają. Czy to oznacza że ta wersja chipa jest niekompatybilna ? Czy ktoś jeździ Zafirą 1.7 cdti ecoflex A17DTJ rocznik 2013 przypuszczalnie 2012 to to samo, i ma sprawdzony interfejs i wersję oprogramowania ? Jeśli tak mogę prosić o kontakt na priva albo niech tu poda. Czy w ogóle jest działający interfejs wiem że po 2009 dodane są czujniki w wydechu jest ich 5 a nie 3 może dlatego to nie działa ? Sprawa pilna. Pozdrawiam

Edytowane przez wulisu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności