Skocz do zawartości

- - - - -

wylacza sie wspomaganie w meriva 1.7cdti

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 19 wrzesień 2008 - 18:06

witam to moj pierwszy post tutaj ale jestem niezmiernie szczesliwy ze moglem znalesc takie forum i tutaj zawitac :lol: mam problem od jakiegos czasu conajmniej raz w tyg podczas jazdy wylacza mi sie wspomaganie kierownicy i zapala sie sygnalizacja eps. po zgaszeni silnika i ponownym odpaleniu wszystko znowu smiga. czy ktos moze wie o co chodzi? jak pozbyc sie tego problemu? pozdrawiam i prosze o pomoc

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 19 wrzesień 2008 - 19:28

Witam. Ja przerabiam to samo tyle, ze w merivie 1.6 benzynowej. U mnie te problemy pojawiaja sie tylko w cieplejsze dni, tak wiec sobie kombinuje, ze to moze byc jakies zabezpieczenie termiczne silnika eps, ale mechanikem nie jestem i pewnie sie myle.

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#3 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 20 wrzesień 2008 - 19:57

ja mialem taki objaw raz jak zakupilem merivke wspomaganie padło i odnowiło si e po wylaczeniu silnika na 5 minutek co do swiecacej si e kontrolki esp mi ostatnio zaczynała swiecic po odpaleniu i pozbylem sie ich po wymianie akumlatorka

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#4 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 21 wrzesień 2008 - 14:46

Może trzeba zmierzyć napięcie ładowania (po uruchomieniu silnika i po wyłączeniu się wspomagania). Stawiam w każdym razie na problemy z prądem.

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#5 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 31 lipiec 2009 - 16:55

Witam wszystkich. mam ten sam problem, tzn . zapalająca się kontr. eps, zanik wspomagania, ale po powtórnym odpaleniu wszystko ok. w aso powiedzieli że kolumna kierownicza ( 3500tyś) do wymiany (meriva 1,6 2006r) komp. pokazuje błąd - e 1532. czy wymiana akumulatora załatwi sprawę?. czekam na podpowiedzi, i dziękuję z góry

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#6 OFFLINE   gawon

gawon
  • Forumowicz
  • 265 postów

Napisano 01 sierpień 2009 - 22:53

też kiedyś tak mi się zrobiło tyle że było bardzo zimno,ale faktycznie czytałem i może czujnik warjować jak jest za małe napięcie,teraz jest bardzo gorąco i baterje też tracą parametry
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#7 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 09 luty 2010 - 01:46

U Mnie pomogło wykasowanie błędów w serwisie. Powodem wyłączania się był błąd wskazania jakiegoś tam czujnika.

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#8 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 13 luty 2010 - 13:49

Witam, posiadam sprzęt i oprogramowanie diagnostyczne wspomagania, w razie potrzeby proszę o kontakt.

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#9 OFFLINE   filio80

filio80
  • Użytkownik
  • 89 postów

Napisano 13 luty 2010 - 16:19

witam ja proponuje sprawdzenia ladowania najpierw, potem sprawdzic aku... ja tez sie spotkalem z takimi problemami i nie mialem jeszcze przypadku zeby padla przekladnia..choc wiem ze moga .. ale przy nie stabilnym pradzie ladowania wspomaganie sie wylacza... pozdrawiam
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#10 OFFLINE   danipolak24

danipolak24
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 14 czerwiec 2010 - 15:15

w mojej merivie to samo sie dzieje w czasie jazdy wylancza sie wspomaganie,wylanczam silnik i ponownie uruchamiam i wszystko gra.pozatym kierownica bardzo lekko mi chodzi i w punkcie zerowym bez trzymania jej sama sie rusza gdzies okolo jednego centymetra w prawo i lewo,stukanie pod kierownica to normalka,radio na ful i po stukaniu,szlak ....czy ktos ma taki sam problem prosze o opinie..pozdrawiam.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież