Skocz do zawartości

wylacza sie wspomaganie w meriva 1.7cdti


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam to moj pierwszy post tutaj ale jestem niezmiernie szczesliwy ze moglem znalesc takie forum i tutaj zawitac :lol:

 

mam problem od jakiegos czasu conajmniej raz w tyg podczas jazdy wylacza mi sie wspomaganie kierownicy i zapala sie sygnalizacja eps.

 

po zgaszeni silnika i ponownym odpaleniu wszystko znowu smiga.

 

czy ktos moze wie o co chodzi? jak pozbyc sie tego problemu?

 

 

pozdrawiam i prosze o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam. Ja przerabiam to samo tyle, ze w merivie 1.6 benzynowej.

U mnie te problemy pojawiaja sie tylko w cieplejsze dni, tak wiec sobie kombinuje, ze to moze byc jakies zabezpieczenie termiczne silnika eps, ale mechanikem nie jestem i pewnie sie myle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem taki objaw raz jak zakupilem merivke wspomaganie padło i odnowiło si e po wylaczeniu silnika na 5 minutek

 

co do swiecacej si e kontrolki esp mi ostatnio zaczynała swiecic po odpaleniu i pozbylem sie ich po wymianie akumlatorka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba zmierzyć napięcie ładowania (po uruchomieniu silnika i po wyłączeniu się wspomagania). Stawiam w każdym razie na problemy z prądem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Witam wszystkich. mam ten sam problem, tzn . zapalająca się kontr. eps, zanik wspomagania, ale po powtórnym odpaleniu wszystko ok. w aso powiedzieli że kolumna kierownicza ( 3500tyś) do wymiany (meriva 1,6 2006r) komp. pokazuje błąd - e 1532. czy wymiana akumulatora załatwi sprawę?. czekam na podpowiedzi, i dziękuję z góry

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też kiedyś tak mi się zrobiło tyle że było bardzo zimno,ale faktycznie czytałem i może czujnik warjować jak jest za małe napięcie,teraz jest bardzo gorąco i baterje też tracą parametry

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość Anonymous

U Mnie pomogło wykasowanie błędów w serwisie. Powodem wyłączania się był błąd wskazania jakiegoś tam czujnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ja proponuje sprawdzenia ladowania najpierw, potem sprawdzic aku...

 

ja tez sie spotkalem z takimi problemami i nie mialem jeszcze przypadku zeby padla przekladnia..choc wiem ze moga ..

 

ale przy nie stabilnym pradzie ladowania wspomaganie sie wylacza...

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość danipolak24

w mojej merivie to samo sie dzieje w czasie jazdy wylancza sie wspomaganie,wylanczam silnik i ponownie uruchamiam i wszystko gra.pozatym kierownica bardzo lekko mi chodzi i w punkcie zerowym bez trzymania jej sama sie rusza gdzies okolo jednego centymetra w prawo i lewo,stukanie pod kierownica to normalka,radio na ful i po stukaniu,szlak ....czy ktos ma taki sam problem prosze o opinie..pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności