Skocz do zawartości

wylacza sie wspomaganie w meriva 1.7cdti


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Tam jest tulejka której wymiana pomaga.Kilka lat tak jeździłem z tym stukaniem a po załozeniu jak na razie jest cisza.

Jest temat w Corsie o tej tulejce.

Poszukaj i poczytaj

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tam jest tulejka której wymiana pomaga.Kilka lat tak jeździłem i jak na razie jest cisza.

Jest temat w Corsie o tej tulejce.

Poszukaj i poczytaj

Poczytałem i faktycznie wygląda, że temat do ogarnięcia tylko która wersja tulejki występuje w merivie ?

posprawdzam wszystko i napisze ale pewnie najszybciej to dopiero w weekend uda się przekładnię sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wersji pisaliśmy razem z Benym.

Są białe i czarne.

Ja wtłoczyłem czarną.Serwisy miały czarną bez zabków ale zabezpieczeniem był seger.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

No i to może być problemem.Ładowanie powinno być ok 14.Najlepiej do 14,5V

Ładowanie sprawdzone na zimnym silniku 14,4 V więc książkowo. Przy włączonych światłach klimie i ogrzewaniu szyby 14,1 V więc też prawidłowo. Jednak przy cofaniu z garażu pojawił się brak wspomagania (świecąca kontrolka EPS) po ponownym uruchomieniu silnika wszystko ok.Przejechane 50 km i nic się nie pojawiło. Sprawdzę jeszcze styki w kostce, jak nie pomoże to chyba czujnik skrętu do wymiany :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema co kombinować ze stykami i innymi rzeczami do wymiany jest czujnik. Ja Po wymianie mam z 5 lat spokoju. A dodam że tej zimy aku był już bardzo kiepski przy odpalaniu zapalały się ponownie wszystkie kontrolki więc spadek napięcia duży a z eps ani razu problemu. Nawet po podłączeniu opcoma zero błędów w sterowniku od wspomagania. A wcześniej na okrągło błędy.

Edytowane przez luk2501

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema co kombinować ze stykami i innymi rzeczami do wymiany jest czujnik. Ja Po wymianie mam z 5 lat spokoju

Tez tak myśle,u mnie występuje problem na razie rzadko ale rozwazam wymiane tego ptzy okazji wymiany tulejki magla. Macie jakiegoś mechanika w okolicach Krakowa ktory ogarnie temat?

Edytowane przez skalek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość Dirk_Diggler

Witam,

 

 

Mam na imie Kamil, pozdrawiam wszystkich posiadaczy Opli i nie tylko. Niedawno nabyłem Merive A z roku 2008 1.6 105 KM. Każdy opisał problem związany z brakiem wspomagania lub chwilowymi jego brakami plus EPS.

 

W moim przypadku wspomaganie działa bez zarzutu i kompletnie nic się nie dzieje oprócz jednego dziwnego dźwięku jakim jest skrzeczenie (trzeszczenie) w rejonach kolumny kierowniczej. Hałas występuje głównie podczas jazdy na nie równiej nawierzchni,przypominając przeskakiwanie iskry.

 

Na postoju delikatne ruchy kierownicy również generują dziwne odgłosy.

 

Posiadam także lekką obitą Corsę C 1.2 75 KM i tak się zastanawiam czy można coś przełożyć aby zlikwidować usterkę?

 

Dziękuję za porady

 

Kamil

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności