Skocz do zawartości

Rozmiar 195/65/15 ??????


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie czy moge zalozyc do sintry opony o rozmiarze 195/65/15 chodzi mi o zimówki! obecnie mam 225/55/16!!! ciekawi mnie jak to autko sie bedzie prowadzilo na takich oponach!!! dzieki za wszelki rady! pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość zdzichowina

Tak. Można śmiało zakładać .Licznik będzie wskazywał dobrze. Orginalny rozmiar to 205/65R15 .Wcześniej wskazane było aby opony zimowe były o jeden rozmiar mniejsze [czyli 195/65 R15].Teraz mają być w orginalnym rozmiarze .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Mam pytanie czy moge zalozyc do sintry opony o rozmiarze 195/65/15 chodzi mi o zimówki! obecnie mam 225/55/16!!! ciekawi mnie jak to autko sie bedzie prowadzilo na takich oponach!!! dzieki za wszelki rady! pozdrawiam

Tylko ato wygląda bardzo szmiesznie kółka wydają się malutke

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam mam jeszcze pytanko do znawców tematu. Obecnie mam założone opony w Sintrze 215/65/15 i chcę wymienić tylko przednie na zimówki i moje pytanie: czy założyć o tym samym rozmiarze czy też mogę założyć troszkę mniejsze np 205/65/15.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym wiem tylko zastanawiam się jak będzie zachowywał się samochód na oryginalnym rozmiarze z przodu i troszkę szerszym z tyłu i czy nie będzie problemów z zachowaniem się auta w czasie jazdy.

Po świętach człowiek troszkę spłukany :wesoly: a między szerokościami opon, są też różnice w cenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mógłbyś się zastanawiać jakbyś miał napęd tylni. Z przednim niema problemu bo uto jest ciągniete a nie pchane i nawet jak będzie jakaś różnica to jej niezauważysz.

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich :-)

 

Odświeżam temat.

 

Zamierzam kupić nowe opony i tak się zastanawiam nad rozmiarem 205/70/15. Czytałem na naszym forum, że Sintra na oryginalnych 205/65/15 mocno zaniża prędkość. Poza tym wszystkie amerykańskie odpowiedniki ( chevrolet, pontiac, oldsmobile ) maja właśnie opony o profilu 70. Efektem założenia wyższych opon był by 3% spadek mocy i taki sam przyrost prędkości rzeczywistej. Czyli przekłamanie prędkościomierza zmniejszyło by się właśnie o 3%.

 

W przypadku silnika 2,2l pewnie ta różnica mocy była by trochę odczuwalna, z silnikiem 3,0 już chyba nie.

 

I na koniec- większe koło dużo lepiej wyglądało by w nadkolu. Oryginalne wygląda na trochę zbyt małe.

 

Co sądzicie o takim pomyśle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności