Skocz do zawartości

rozmiar opon??


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No tym przecinakiem to trudno o mandat a jakie tam montowali w orginale te oponki?? bo myślę ze na wyższych oponach jazda po dziurach powinna być mniej odczuwalna :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę

:wesoly::wino:

na wyższych oponach jazda po dziurach powinna być mniej odczuwalna

Generalnie..racja, ale opona musi być dostosowana do auta, tzn koło (obwód) musi być takie samo. Twoja propozycja odbiega zbyt daleko - licznik bedzie pokazywał dużo mniej niż faktycznie jedziesz...ZAMIENNIKI Pozdro...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrusss1970

Ja mam 175/70/14 zamiast 185/60/14 i sprawdzałem to licznik zaniża ok 5 km na 100km, czyli 5% a to jest nie dużo. Co do komfortu jazdy to na naszych drogach chyba lepiej nie będzie i wcale tego nie odczujesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak mam ładne dokładnie dzisiaj sprawdziłem opony 185/60/14 to nie ma sensu wymieniać na 175/70/14 nie odczuje różnicy na dziurawych drogach pytam się bo miałem kiedyś golfa na oponkach 195/55/15 i wymieniłem na 195/70/15 i komfort był dużo lepszy ale wygląd tragiczny ale dzięki za wiadomości chłopaki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze

te 80 70 65 55 czy nawet 45 to nei jest zadna liczba jako konkretna miara tylko % z szerokosc opony (czyli tego pierwszego rozmiaru 175 185 czy nawet 245) jaki przeniesioyn jjest na wysokosc opony

 

cyzli inna wysokosc bedzie miala oponka 175/60 a inna 195/60

 

to z innej stornki:

 

155 / 65 R13

 

Szerokość opony

Szerokość mierzona od boku do boku opony / zewnętrznymi stronami ścian bocznych, podana w milimetrach.

 

Profil

Wartość określająca stosunek wysokości przekroju opony do jej szerokości. Liczba „65" oznacza, że wysokość opony stanowi 65% jej szerokości. [uWAGA-nie jest to wartość wyrażana w jakichkolwiek jednostkach miary! ] (155mm * 65% = 100,75 mm! Tak więc wysokość tej opony wynosi 100,75 mm. Wartość ta będzie inna w przypadku opon 165/65, 175/65 itp...)

 

Średnica koła

Szerokość obręczy, na których może być montowana opona. Wartość podawana w calach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie mam założone opony 175/60/14 czy jak założę 175/70/14 będzie lepszy komfort podczas jazdy na naszych super drogach

kolego jeśli masz założone 175/60r14 to są to niewłaściwe opony do tego auta:

1. przekłamanie na liczniku - jedziesz wolniej niż pokazuje licznik

2. auto jest bardziej zrywne przy ruszaniu

3. na trasie silnik wyje (wysokie obroty) a ty jedziesz wolniej

4. większe spalanie na trasie

5 obniżony środek ciękości auta

6 jak trafisz na wścipskiego gline lub diagnoste to będą kłopoty

 

podstawowy rozmiar to 175/70r14 zalecany na zime

jeśli chcesz zmienić rozmiat ro 185/65r14 na lato, (na zime nie wskazane zwiększanie szerokości)

kolejny zamiennik to 195/60r14 ale to już tylko teoria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności