Skocz do zawartości

rozmiar opon??


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

miałem kiedyś golfa na oponkach 195/55/15 i

golf jako zamiennik jeździł na 195/50r15

 

i wymieniłem na 195/70/15

to jest rozmiar do aut dostawczych - opony wzmacniane

nie spotkałem się z oponami w tym rozmiarze do osobowych - może były w wersji RF ale tam komfortu nie ma

 

[ Dodano: Nie Wrz 28, 2008 11:28 ]

185/65/R15

Szerszych nie zakładaj bo nie dość że silnik malutki to jeszcze go zamulisz oponami.

kolego kepa100 pisał że ma opony 14" więc po co proponujesz 15" - dasz mu felgi?

 

jak pisałem wcześniej 175/70r14 jest optymalny na zime i do tego silnika na felge 14"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ma pytanie jeżdżę na letnich oponach 195/60/15 jak będę je wymieniał na zimówki to według Was jakie mam założyć? i jakiej firmy opony mi polecacie? trochę ich jest na rynku a ja chcę kilka sezonów na nich pojeździć...może nie będą mi potrzebne jak będzie taka zima jak w ubiegłym roku ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na takie same.

ciekawy jestem dlaczego tak uważasz

 

moje zdanie jest następujące

na zime to rozmiar 185/65r15

dlaczego

1 jest to zamiennik

2 opona jest węższa więc nacisk jednostkowy na ziemie jest większy co sprawia że opona ma większą przyczepność niż szersza

dowody?

na czym łatwiej jest skręcić na lodzie na nartach czy łyżwach?

zobaczcie wyścigi rajdowe w zimie - jakie mają opony - prawie jak łyżwy

3 mniejsze zużycie paliwa niż na 195/60r15

 

zimówki to według Was jakie mam założyć?

jeśli nie chcesz kupować jakiś drogich michelinów czy goodyeara to proponuje dwie marki

 

1 fulda kristal montero - sprawdzona, kierunkowa opona

wadą jest jej twardość (bok) - jak do astry to komfortu nie będzie zbyt dużego

2 kleber krisalp hp2 - NOWOŚĆ kierunkowa, dobrze odprowadzająca śnieg, błoto pośniegowe, wode. robiona na bazie starszego bieżnika który się sprawdził-też polecam.

zalety:

jest miękka na boku więc przy twardej astrze będzie dobrze się komponować,

jest to nowy bieżnik więc będzie produkowany jeszcze dobrych kilka lat - jeśli trzeba

będzie dokupić gdyby coś się wydażyło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy jestem dlaczego tak uważasz

Osoba zajmująca się wymianą opon powiedziała, że nie ma sensu zmieniania rozmiaru opon w zależności od zimy/lata. Trzeba zakładać takie jak podali w książce i tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba zajmująca się wymianą opon powiedziała, że nie ma sensu zmieniania rozmiaru opon w zależności od zimy/lata. Trzeba zakładać takie jak podali w książce i tyle.

kolego to zmień serwis wymiany opon bo pewnie proponował ci te 195 bo nie miał innych na magazynie

co do zaleceń

w książce podawane jest kilka rozmiarów

 

ja prowadze punkt sprzedający opony

od 10 lat siedze w tej branży.

zalecenie co do szerokości opon dali michelin i goodyear

czyli:

nie zwiększać rozmiaru w porównaniu do letnich

jeśli to możliwe stosować węższe.

 

a dlaczego? - to pisałem wyżej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego kepa100 pisał że ma opony 14" więc po co proponujesz 15" - dasz mu felgi?

Ja mu napisałem jakie producent zaleca (15) a nie to co on ma (14) decyzja należy do niego.

2 opona jest węższa więc nacisk jednostkowy na ziemie jest większy co sprawia że opona ma większą przyczepność niż szersza

dowody?

na czym łatwiej jest skręcić na lodzie na nartach czy łyżwach?

Na śniegu teoria o węższych oponach się sprawdza, i teraz pytanie czy ktoś jeździ w górach czy w mieście gdzie śnieg na drodze nie zalega przez 4 miesiące ?

 

A co do lodu to żadna opona nie spełnia swojej roli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności