Skocz do zawartości

Opel Combo 1.6 8V szarpanie i wysokie spalanie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Wymiana filtra pomogła. Zimny silnik faktycznie teraz nie szarpie. Fajnie byłoby gdyby wiązało się to z mniejszym zużyciem paliwa, ale to się okaże. W serwisie powiedzieli mi, że czasami silnik gaśnie ponieważ zawiesza recylkulator spalik (EGR), ale na szczęście było to ostatnio rok temu. Jak padnie to zapraszają na serwis w celu zaślepienie otworu po zaworze i wgrają nowe opgrogramowanie.

 

Wracam z moim problemem po przerwie ponownie. Normalnie rozkladam ręce. Zatankowałem za 150 PLN i przejechałem 330 km (benzyna po 3,78), więc pali dobre 12 L.

Podsumowując:

- zmieniono filtr paliwa

- zmieniono termostat

- serwis nie stwierdził wadliwej pracy silnika

- stwierdzono, że chłodnica jest od innego modelu, ale nie ma to wpływu na spalanie.

 

Co jeszcze? Gdzie szukać przyczyny ?Czuje się, jakbym jeździł nie osobówką, a raczej Starem.

 

Pozdro

raddi

 

[ Dodano: Pon Gru 15, 2008 15:11 ]

Byłem dziś na analizie spali, żeby wykluczyć uszkodzenie sondy lambda. Oczywiście jest wszystko ok. Co powiecie może na awarię czujnika temeperatury ?? Co prawda jak byłem w serwisie mówili że wszystko jest ok, nie wiem czy ta ich aparatura pokaże im awarię czujnika temperatury.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

wysokie spalanie :

 

- brudny filtr powietrza

 

- uszkodzona sonda lambda

 

- niepoprawnie dzialajacy termostat (ciagla jazda na ssaniu)

 

- czujnik temperatury na kompa uwalony (ciagla jazda na ssaniu)

 

- ciezka noga kierownika

 

- za niskie cisnienie w kolach

 

- za bardzo obciazony pojazd

 

to sa najbardziej prawdopodobne usterki / przyczyny lecz moze wyniknac wiele innych. sprawdz to co napisalem i daj znac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Właśnie właśnie, jak się skończyło? i czemu nie wymieniłeś od razu filtra powietrza? albo trzeba było choć zobaczyć jak on się prezentuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Filtr powietrza był czysty bo ówcześnie wymieniany. Zmieniłem jeszcze świece. Zszedłem ze spalaniem do 9 litrów, w trasie z litr mniej. Dałem sobie już spokój bo brak mi sił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności