Skocz do zawartości

klekocze silnik 1,2 16V


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich mam taki problem po rozgrzaniu silnika czyli po przejechaniu około 15km zaczyna na wolnych obrotach cykać to wyglada jak zawory jak by wtryski tak głosno chodziły jest to dosyć głośne co to może być?? POMOCY

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na oleju jest zrobione 5tyś olej jest czysty jest zalany lotosem półsyntetykiem auto nie dawno kupiłem na wszystko jest ok do momentu rozgrzania silnika potem się zaczyna klepanie cykanie nie wiem jak to określić :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to nie bardzo mam zaufanie do olejów lotos. z tego co opisujesz to tak jakby olej nie spełniał swego przeznaczenia, na Twoim miejscu spróbował bym go wymienić i zobaczyć czy jest różnica, chyba, że okaże się, że coś z Twoim autkiem nie tak, ale mnie to wygląda na dziadowski olej. Jak zdecydujesz się na wymianę, to polecam Texaco 10W/40, jeżdżę na różnym oleju tej marki w zależność jakiem mam autko i zawsze pięknie się spisuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na oleju jest zrobione 5tyś olej jest czysty jest zalany lotosem półsyntetykiem auto nie dawno kupiłem na wszystko jest ok do momentu rozgrzania silnika potem się zaczyna klepanie cykanie nie wiem jak to określić :wink:

HMMM...

A CO ROZUMIESZ POD POJECIEM OLEJ CZYSTY, BO JA ZALAłEM LATEM 10/40 POLSYNTETYK LOTOSA I PO KILKUSET KM ZROBIL SIE CIEMNY I NIE WIDZE W TYM POWODU DO TRAGEDII. A PROPOS-WCZESNIEJ MIALEMC CHWALONEGO TAK BARDZO CASTROLA I JAKOS NIE WIDAC-SLYCHAC ROZNICY W PRACY SILNIKA.

ZA TO ZAUWAZYLEM TAKą ROZNICE GDY ZACZALEM LAć BENZYNE STATOILA SUPREMA 95, BEZ WąTPIENIA "CHODZI" WSZYSTKO W SILNIKU JAKOS TAK łADNIEJ, A LAłEM WCZESNIEJ ZWYKłEGO ORLENA I COS TAK MI KLEKOTAłO JAKBY.

A TAK W OGOLE TO KLEKOT KLEKOTOWI NIEROWNY - MOZE TO NP. ROZRZADZIE COS SIE SYPIE? CZYTALEM GDZIE NA FORACH ZE PONOC OPLE LUBIA SOBIE KLEKOTAC, ALE NIE WIEM CZY TO RZECZYWISCIE TAK JEST BO PRZED AGILA NIE MIALEM INNEGO OPLA. MOZE KTOS TUTAJ TO ZWERYFIKUJE?

POZDRAWIAM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem wymieniłem olej i filtr olej Mobil pół syntetyk dziś go przetestuje zobaczę czy jest jakaś różnica jeszcze pytanie odnośnie filtra ten, co wyjąłem u góry miał zaślepkę w tym małym otworze a nowy był bez tej zaślepki i tak też założyłem tak mi się wydaje, że ta zaślepka jest nie potrzebna, bo ten otworek od dołu zaślepia sprężyna zakończona takim elementem, który jest dociśnięty do tego otworu.

 

[ Dodano: Sob Paź 11, 2008 06:22 ]

Raczej żadnej różnicy nie widzie jak się rozgrzeje dalej klekocze byłem u jednego mechanika powiedział mi ze to wtryski tak słychać i ze ten typ tak ma (mechanik wykreślony z listy) będę szukał dalej a teraz jeszcze jedno pytanie, jaki olej powinien być w skrzyni biegów trochę jest zapocona skrzynia od dołu muszę sprawdzić stan i ewentualnie dolać tylko, jaki

 

[ Dodano: Pon Paź 13, 2008 07:25 ]

Wczoraj byłem u znajomego i po dogłębnej analizie doszliśmy, że ten hałas wydobywa się z wtrysków paliwa czy to możliwe ze wtryski po rozgrzaniu silnika tak by hałasowały. Czy dużo jest pracy przy wymianie takich wtrysków?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hmm.

Wszystkie naraz zaczęły hałasować?! Wymiana wtrysków nie jest kłopotliwa - są na wierzchu, ale kosztowna. Przed wymiana sprawdziłbym, czy nie dzieje się coś złego z pompa paliwa pod kątem mniejszego ciśnienia paliwa. Gdzieś czytałem, że ciśnienie powinno wynosić 0,3MPa. Przy mniejszym ciśnieniu wtryski mogą się otwierać gwałtowniej = głośniej. Znaczne obniżenie ciśnienia powinno jednak owocować brakiem możliwości utrzymania składu mieszanki, a co za tym idzie choinką zapalonych kontrolek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też klekocze jak diesel , też 1.2 ?

Jeżdzi dobrze, jest żwawy ale ten odgłos jest dla mnie nie do zaakceptowania.

Wymiana popychaczy kosztowała mnie już 1200 zl.

Co to może być ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności