Skocz do zawartości

CB - Meriva


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem CB radio na president harry III , jest małe 12cm na 15 cm i znalazło się fajne miejsce na montaż.

Chcę zamontować w schowku pod radiem na rzepach :wesoly:, na razie mam prowizorycznie na jakiś tam podkładkach i jest ok. Radio wystaje na tyle że głośnik jest odkryty zresztą jest od spodu wolna przestrzeń, nie przeszkadza w zmianie biegów. Rzepy zamierzam ptrzykleić do góry radia i od spodu górnej części półki tak że cb będzie wisieć :spoko:.Dodatkowo zakupiłem nowy wtyk antenowy kątowy aby z tyłu mniej miejsca zajmował.Jak wszystko poskładam to dodam fotki :super:

 

Obecny mój zestaw : CB radio President Harry III ASC + antena Sirio super 9 Blue Line 155 cm magnes .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość dziad74

ja w merivie cb zamontowałem między łokietnikiem a miejscem z tyłu na napój (jest tam wejście na zasilanie z zapalniczki)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jak pisałem dawno dawno temu zmieniłem radio na Harry III ASC i zamontowałem w półeczce na przednim panelu

 

jdv1348399403b.jpg

 

Radio zamontowałem na samoprzylepnych rzepach co ułatwia demontaż , dodatkowo na na kablu z anteny zamontowany wtyk kątowy.

 

klz1348399567k.jpg

 

Wieszak na mikrofon mam plastikowy przykręciłem dopasowaną śrubką w otwór montażowy radia

 

jdv1348400492b.jpg

 

Antena Sirtel Gamma II R zamatowana na klapie z tyłu na uchwycie SF-40, z powodu swojej budowy na magnesie nie utrzyma się. Wystaje w połowie nad dach co wydaje się nie przeszkadza w pracy, przynajmniej ja w porównywaniu z innymi mogę stwierdzić ze pracuje na poziomie Sirio Super 9 Bule Line 155 cm którą miałem a lepiej od Sirio Omega 27 którą też mam.

 

klz1348399828r.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak pisałem dawno dawno temu zmieniłem radio na Harry III ASC i zamontowałem w półeczce na przednim panelu

 

Radio zamontowałem na samoprzylepnych rzepach co ułatwia demontaż , dodatkowo na na kablu z anteny zamontowany wtyk kątowy.

 

Wieszak na mikrofon mam plastikowy przykręciłem dopasowaną śrubką w otwór montażowy radia

 

Antena Sirtel Gamma II R zamatowana na klapie z tyłu na uchwycie SF-40, z powodu swojej budowy na magnesie nie utrzyma się. Wystaje w połowie nad dach co wydaje się nie przeszkadza w pracy, przynajmniej ja w porównywaniu z innymi mogę stwierdzić ze pracuje na poziomie Sirio Super 9 Bule Line 155 cm którą miałem a lepiej od Sirio Omega 27 którą też mam.

 

jak otwierasz klape to nie drapie antena po dachu?

ja dostalem od znajomego krotka, starsza antene na magnes i trzymam ja przy fotelu kierowcy. Jak potrzebuje to otwieram lekko drzwi i stawiam ja na dachu jak policja koguta :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak otwierasz klape to nie drapie antena po dachu?

Normalnie otwieram klapę uchwyt odstaje z anteną około 10 cm nie uderza w dach.

Dodoma że po zestrojeniu anteny uzyskałem SWR 1.1 1.1 i 1,3 kanały 1-20-40 .

Atena wraz z radiem tworzą bardzo dobry duet spełniający moje oczekiwania :spoko:

68e4e764ed09da09gen.jpg

Edytowane przez zbisz41

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja ostatnio sobie kupiłem Presidenta Thomasa, który ma 10 cm głębokości, więc zamontowałem na stałe w szufladzie pod popielniczką, na wiosnę jak się zrobi ciepło planuję zakup Sirio Twin car. Tak miałem w corsie c i było rewelacyjnie.

post-35393-0-93786500-1359206492_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja ostatnio sobie kupiłem Presidenta Thomasa, który ma 10 cm głębokości, więc zamontowałem na stałe w szufladzie pod popielniczką, na wiosnę jak się zrobi ciepło planuję zakup Sirio Twin car. Tak miałem w corsie c i było rewelacyjnie.

 

mam sirio twin car. Jezdzilem z nia na dachu az 2 tygodnie, wiec jak chcesz to moge odsprzedac :-)

Ogolnie tak: slaby zasieg nadawania, jak postawilem na trasie antene na magnes to musialem twin car odkrecic bo nic nie slyszalem.

Do tego antena radiowa ma jakis nikomu nie znany wtyk ktory nie pasuje do CD 30 MP3. Pytalem na forach, sklepach car audio i nic. Oczywiscie mozna radio podlaczyc na krotko ale mnie takie rozwiazania nie kreca. Chodzi o to ze sirio nie ma wzmacniacza w antenie, jak oplowska antena, a radio opla przesyla napiecie do wzmacniacza w kablu antenowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bania chce TwinCara do przerobienia na mocowanie PL

nie sprecyzował tego, ale używał właśnie takiego po przeróbce, dlatego był zadowolony ponieważ montował na nim sirio AS100 albo ML145

wiadomo, że oryginalny kikut nie nadaje się do sprawnej komunikacji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bania chce TwinCara do przerobienia na mocowanie PL

nie sprecyzował tego, ale używał właśnie takiego po przeróbce, dlatego był zadowolony ponieważ montował na nim sirio AS100 albo ML145

wiadomo, że oryginalny kikut nie nadaje się do sprawnej komunikacji

 

to moze wiecie jak ladnie podlaczyc antene radiowa z TwinCar do radia CD 30 MP3?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze wiecie jak ladnie podlaczyc antene radiowa z TwinCar do radia CD 30 MP3?

 

Proszę bardzo ...

 

Miałem tę podstawę w corsie c, tylko tę krótką

antenę wyrzuciłem i założyłem podstawę PL, a raczej gniazdo antenowe z radia.

Efekt z Sirio AS100 był rewelacyjny. Jeśli chodzi o antenę FM to jest pod

mniejszym kątem od fabrycznej i w przypadku nadwozia hatchback może pręt dotykać

szyby (po podniesieniu tylnej klapy). Ponieważ złącze antenowe miałem typu FAKRA

- czyli kabel sygnałowy+kabel zasilający w jednym i wzmacniacz antenowy w

podstawie postanowiłem oryginalną podstawę schować pod dach, a kabel-gorącą żyłę

od sirio włożyłem bezpośrednio w oryginalną podstawę schowaną pod podsufitką.

Wszystko grało jak należy!!!

 

Jeśli jednak byś nie chciał się w to bawić i chciał sprzedać to na PW zaproponuj ile chcesz z przesyłką, to się zastanowię.

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez bania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności