Skocz do zawartości

CB - Meriva


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A ja podłącze się do tematu, gdyż nie mam pomysłów na zamocowanie radyjka w merivie, nadmienię iż nie mam takiej siatki od strony pasażera.

Jakieś sugestie, porady?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam takiej siatki od strony pasażera

.

Jakieś sugestie, porady?

... kup sobie taka siatkę i zamontuj ... prostszego rozwiązania nie ma ... siatki są na alle ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jak podlaczacie radyjko do pradu? na pierwszych zdjeciach widzialem ze kabel wchodzi w srodkowa konsole. Ja poki co podlaczam sie do gniazdka zapalniczki z tylu.

Macie tez moze jakis patent jak przeciagnac kabel od anteny? Tera leci mi przez sam srodek siedzen.

 

Ja mam male radyjko wiec miesci mi sie do tej poleczki pod radiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podlaczacie radyjko do pradu? na pierwszych zdjeciach widzialem ze kabel wchodzi w srodkowa konsole.

... dobrze widziałeś - kabel idzie do gniazda zapalniczki ,,od tyłu'' żeby nie blokować sobie dostępu do wpięcia ładowarki itp ....

jak przeciagnac kabel od anteny?

... wnioskuję, że wyjmujesz antenę tylnymi drzwiami na dach - poprowadź sobie kabel pod osłoną progu - pod drzwiami tam idzie wiązka kabli do tyłu auta ... jakiś torx będzie potrzebny ... pozdro ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sorry, że odgrzebuje kotleta, ale:

Od 3 miesięcy mam merive i szukałem do niej radyjka aby ładnie je wkomponować we wnętrzu. Więc jeśli ktoś jest jeszcze przed zakupem radia, to polecam modele lafayette ermes. Mają dobre opinie, a w dodatku, podświetlane na pomarańczowo, bardzo kompaktowy rozmiar. Są bardzo płytkie, około 12,5cm i z tego co zmierzyłem, ładnie wejdzie w półeczkę pod popielniczką, trzeba jednak w niej wyciąć dziurę na kabel antenowy i ewentualnie zastosować złączkę kontową do anteny.

Ja obecnie jestem przed zakupem radia, więc nie mogę wrzucić fotek.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Sorry, że odgrzebuje kotleta, ale:

Od 3 miesięcy mam merive i szukałem do niej radyjka aby ładnie je wkomponować we wnętrzu. Więc jeśli ktoś jest jeszcze przed zakupem radia, to polecam modele lafayette ermes. Mają dobre opinie, a w dodatku, podświetlane na pomarańczowo, bardzo kompaktowy rozmiar. Są bardzo płytkie, około 12,5cm i z tego co zmierzyłem, ładnie wejdzie w półeczkę pod popielniczką, trzeba jednak w niej wyciąć dziurę na kabel antenowy i ewentualnie zastosować złączkę kontową do anteny.

Ja obecnie jestem przed zakupem radia, więc nie mogę wrzucić fotek.

 

Teraz ja jeszcze tego kotleta do mikrofalówki wsadzę :-) Kolego dudak, wykręcałem półeczkę pod popielniczką - niestety nie jest tam na tyle głęboko, żeby zmieściło się bez wystawania średniej długości radyjko. Ja zrobiłem inaczej - kupiłem na Allegro cały drugi schowek (za 40 PLN w super stanie). Poświęciłem go i wyciąłem w nim dziury w tylnej ścianie na kable od anteny i zasilania i mam radio zamontowane w schowku - parkuję przed blokiem i w ten sposób nie widać z zewnątrz, że mam radyjko :-)

 

Z drugiej strony mam problem z trzaskami. Meriva 1.6 benzyna, radio Alan 48 Plus Multi - słyszę w czasie odbioru warkot silnika - sygnał wchodzi do radia przez antenę, więc bardzo ciężko się go pozbyć (na niektórych forach radzą najlepiej zmienić samochód). Czy też ktoś ma podobny problem z merivą, czy tylko mój egzemplarz tak ma? Muszę kupić inne radyjko, które lepiej wycina tego typu zakłócenia (filtr ANL), ale nie wiem jaki model?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U mnie w Merivie zamontowałem CB Sunker elite free ( raczej kiepskie :twisted: ) pod podłokietnikiem , nie przeszkadza a CB raczej mam ustawione i jeśli już to ruszam tylko jedną gałką .Dodatkowo mam zewnętrzny głośniczek więc dobrze słychać :wesoly:

 

e55fc6bb6e46.jpg

 

Gruchę akurat w tym radiu ciężka solidna mam na nawiewie przymocowaną na uchwytach po zapachach samochodowych :brawo:

 

19649c6cea3e.jpg

 

Antenę mam chyba najlepszą w swojej klasie sirio omega 95 cm z zmiennym pochyłem, pomocne przy parkowaniu w garażu .

 

7ef2f8923b35.jpg

 

Dodam że zmieniam CB na omege 3 , jeśli dojdzie i po testuję to opiszę jej działanie.Na chwile obecną wiem że ma dobre filtry a u mnie na sunkerze słychać klakson lepiej niż na zewnątrz :rotfl: .

Co do Sunkera nie jest taki zły jak go opisują ma ASQ które działa poprawnie bardzo dobre nadawanie, jedynie u mnie czasem łapie zakłócenia z zewnątrz.

Edytowane przez Kacper
poprawienie linków

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To i ja opisze swoj patent. Mam radio lafayette atena. Podczas jazdy chowam je do schowka na srodkowej konsoli. Zeby nie latalo wkladam miedzy radio a scianki tekture :-) oczywiscie tak zeby glosnik byl w miare odkryty, a gruszka lezy mi na kolanach. Drugi patent to wciskanie radia miedzy hamulec reczny, a fotel. Zasilanie podlaczam do tylnego gniazdka gdzie mam rozgaleznik na zasilanie nawigacji i radia.

Jednak zamierzam zamontowac je na stale. Zastanawiam sie jak to sprytnie i latwo zrobic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności