Skocz do zawartości

Silnik


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko jaki silnik w Merivie jest bardziej ekonomiczny Benzyna 1.6 czy Diesel 1.7 CDTi chodzi mi głównie o spalanie w mieście i na dłuższych trasach. Bardzo prosze o pomoc. Sprowadzam Merive z Belgi i chciałbym znać opinie urzytkowników, którzy posiadają już ten samochód. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy jak jeździsz... jeśli masz ciężką noge na pewno bardziej odczujesz to w benzynowym 1.6. mam merive 1.7CDTi i trasa 5.5l/100km miasto 7l/100km. w trasie obojętne czy jade 90,110 czy 150. zawsze wychodzi głupie 5.5-5.6l. wydaje mi się że o pół litra za dużo. ;) w środku jest dość głośno. poza tym wszystko na 6.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem może trochę przewrotnie ale zaryzykowałem i kupiłem diesla CDTI i coraz bardziej żałuję ze względu na potencjalne koszty drogich napraw tego silnika, które są o wiele droższe niż przy silnikach benzynowych (jak się naczytałem jakie ludzie mają kłopoty to mi kopara opadła).

Do tej pory miałem same benzyniaki i zawsze były to "groszowe" sprawy, tutaj niestety tak nie będzie po głębszej analizie.

Jeśli już musisz kupić to auto a nie przerażają cię i znasz jego słabe strony np. że chodzi jak traktor gdy jest nierozgrzany i w mieście sporo pali a do tego trzeba lać tylko najlepszą ropkę--to kup z nowoczesnym silnikiem CDTI i idź z duchem postępu ;)

Nie inwestuj w nieudany 1.6 16V pomimo tylu samo koni jest o wiele słabszy ze względu na moment obrotowy od 1.7 CDTI do tego żłopie sporo benzynki oraz bierze olej. O silniku 8-zaworowym szkoda gadać bo to nieporozumienie w tak ciężkim aucie, o wiele lepszy był montowany później 1,4 16 V.

U mnie powiem szczerze że w mieście moja meri CDTI pali 8l/100km-wiadomo korki a w trasie nie ma szans by zejść do książkowych 5 l jest to ok. 6 l/100km. podsumowując to śednie spalanie jest raptem o litr mniejsze w dieslu niż benzyniaku.

Podsumowując na spalaniu przy benzynie dużo nie stracisz za to przy naprawach zaoszczędzisz bardzo dużo a nie brałbym spalania jako główny priorytet.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje trzy grosze : wada silnik CDTI 1,7 jest naprawdę głośny jak jest zimny, miasto w granicach 6,5 l, ale jeżdżę ekonomicznie tak samo wychodzi z klimą jak i w niskich temperaturach ( do- 5 C w niższych nie wiem bo kupiłem Merivke pod koniec zimy :shock: )

Co do cen części nie jest tak tragicznie, na razie wymieniłem płyny,filtry i pasek rozrządu, nie pamiętam dokładnie ile zapłaciłem ale nie powaliło mnie.Duże ceny mają serwisy fabryczne niezależnie diesel czy benzyna. Dalej jeżeli mówimy niby o tak wielkich różnicach cen to ewentualnie mamy na uwadze tylko części silnika bo reszta jest ta sama http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif No i jak przedmówca zauważył wyposażenie CDTI 1,7 jest super. W CDTI faktyczne poszła wadliwa partia zaworu DENSO, ale to silnik produkowany w Tychach w fabryce ISUZU i jest naprawdę bezawaryjny miałem tam znajomych z kontroli jakości i wiem jakie podejście mieli Japończycy do tych spraw.

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecę silnik 1,6 8V. Pali od około 6 w trasie do 8-9 w mieście. Podobno ładnie znosi instalację gazową. Niewymagający i tani w obłudze. No i ma coś z elastyczności diesla przez niżej położony moment obrotowy (oczywiście nie mówię, że jest to to samo). Poprzednio jeżdziłem astrą 1,7 td 68KM i w porównaniu z nim to 1,6 8V w Merivie jest rakietą :) .

 

POzrd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

ja mam obecnie 1.8 125KM i załuje ze nei szulkałem 1.6 100KM, ponieważ nie jest tak odczuwalne te 25Km gdyz 1.8 to jest to ten sam blok co w 1.6 .

 

wieksze opłaty ubezpieczenia. Do 1.6 jest wiecej czesci.

 

i spalanie o 0.5 lita mniejsze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności