Skocz do zawartości

demontaż kierownicy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Mały manual jakby ktoś zadawał ponownie pytanie :wesoly:

--------------------------------------------------------------------------

 

Kilkakrotnie na forum pojawiały się pytania odnośnie demontażu kierownicy - zdarza się, że nie ma problemów z jej wyjęciem ale różnie z tym bywa.

Można powiedzieć, że zakup ściągacza na jedno-krotne użycie mija się z celem, a użycie popularnego narzędzia (młotka) może czasami narobić więcej szkód niż pożytku

(choć czasami się uda).

W prosty sposób można takie narzędzie przygotować, a wystarczą

- 2 śruby z dużym łbem (używane np w meblarstwie) np. 6mm/80mm + nakrętki,

- kawałek grubszego płaskownika, wywiercić w nim 3 otwory i dospawać nakrętkę.

 

Prosty przykład:

Szlifujemy/obcinamy łeb śruby z trzech stron, aby tylko z jednej pozostały zęby

 

Dołączona grafika

 

jako iż nic w przyrodzie się nie marnuje :piwo: jako główną podstawę wykorzystałem podkładkę wyjętą z uszkodzonego elektromagnesu (automatu) rozrusznika - rozmiar i nacięcia otworów pasują mi idealnie. Wystarczy tylko prze-gwintować (gotowy już otwór centralny) gwintownikiem 8mm, a na śrubie o takim skoku i średnicy zrobić delikatny stożek

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

i ściągacz gotowy

 

Dołączona grafika

 

nawet "rękodzieło" działa ;(

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

sposob na sciagniecie kiery jest bardzo prosty wystarczy podgrzac opalarka miejsce wogol tego czpienia do sie osadza kierownice i sama wyskakuje ;( ewentualnie drygnac ja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Pan Kadett

Witam będe pierwszy raz wyciągal starą kierownice bo chce kupić nową ale nie oplowską tylko coś podobnego jak mialy kiedyś stare Mustangi widzialem to w Norauto chce ją samemu załozyć zaznacze że jestem dopiero co raczkującym mechanikiem proszę o kilka rad przed ściagnieciem i założeniem i czy dam samemu rade

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Pan Kadett, Witam.

To dość proste. Zdejmujesz dekielek z kierownicy, odkręcasz śrubę, zapierasz nogami od spodu kierownicę i przez np. drewno uderzasz.

Przy kupnie innej kierownicy zwróć uwagę na wieloklin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności