Skocz do zawartości

wycieraczki


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

ja37, może sposób ustawienia ma wpływ na to jak pasują na szybach bo niektórzy mają dwie innej szerokosci i też pasi.Teraz ładnie cichutko płyną i dokładnie zbierają ,zobaczymy jak długo.Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

a ja mam taki problem , mianowicie :D jak wymienialem filt powietrza to sciagalem caly wycieraczki i jedno ramie wycieraczki za bardzo docisnolem sruba ze peklo wzdluz przy tej srubie skrecilem i chodzi dobrze , mam pytanie te ramiona sa roznej dlugosci ? czy oba sa takie same ? i czy takie pekniecie wzdloz przy tej srubie tam gdzie sruba dociska moze spowodowac zla prace wycieraczki ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Do Corsy C najlepsze tanie i solidne ALCA. W innych autach też ich używam.

 

Filtr kabinowy węglowy mam od firmy ALCA i więcej go nie kupię z powodu ceny :) Już wolę zwykły, tańszy.

 

Robię zamówienie na stronie z produktami GM i po prostu chciałbym zakupić trochę więcej produktów, aby wyszła wysyłka taniej. Skoro polecasz wycieraczki ALCA to chyba zakupię je na miejscu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Corsy C najlepsze tanie i solidne ALCA. W innych autach też ich używam.

Pióra czy płaskie? Bo chyba miałem kiedyś zwykłe piórowe, ale nie wytrzymały sezonu... Najgorsze, że do tylnej szyby żadne nie pasowały. Mało się na szczęście używa, więc jeszcze piłuję prawie 5 letnie GM. Przedniej szyby raczej nie spoleruję, bo ma takie mikroryski jakby ktoś tę szybę wypiaskował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióra czy płaskie? Bo chyba miałem kiedyś zwykłe piórowe, ale nie wytrzymały sezonu... Najgorsze, że do tylnej szyby żadne nie pasowały. Mało się na szczęście używa, więc jeszcze piłuję prawie 5 letnie GM. Przedniej szyby raczej nie spoleruję, bo ma takie mikroryski jakby ktoś tę szybę wypiaskował.

 

 

Czyli jakie polecasz ? Jednak GM ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GM też mi zdechły po 2 sezonach. Czyli nie ma sensu przepłacać, chyba że znajdziesz komplet gdzie Cię wyjdą po 15 zł za sztukę. Do tylnej musiałem kupić oryginalne GM, bo stare były wytarte na frezie i jakieś powyginane. W zasadzie zaraz po zakupie auta, zamówiłem na alledrogo cały komplecik GM. Te Alca widziałem w markecie za 15 zł za sztukę piórowe i 25 zł płaskie. Płaskie mają tą zaletę, że nie piszczą na szybie. A kupiłem je od gościa pod marketem. Często łażą i nawet na miejscu wymieniają ;) Z drugiej strony 15 zł to nie są jakieś wielkie pieniądze, żeby dla świętego spokoju raz na sezon te 30 zł za komplet wydać i samemu przetestować. A piórowe czy Alca czy GM też piszczą więc... Jeszcze pamiętam, że z piórowymi ALCA miałem spore problemy z założeniem na ramię wycieraczek. Miały też tendencję do trwałego wyginania się części przylegającej do szyby, przez co przy ruchu w drugą stronę zamiast się wygiąć, przeskakiwały po szybie. Nie wiem, może to problem mojej szyby, że nie jest gładka tylko ma te mikroporowatości jak po burzy piaskowej na Saharze? Tak czy siak chyba znów zakupię płaskie, bo przywykłem już do cichutkiej pracy w stosunku do piórowych, a GM chyba płaskich nie posiada raczej. Ale do tylnej nie wiem czy jakiekolwiek płaskie będą pasowały, bo tam pióro jest zdecydowanie wyższe niż na przednich i jak założyłem ALCA to mi odstawały w połowie. Płaskich nie próbowałem, ale chyba w tym sezonie się pokuszę, bo już zaczyna z dnia na dzień coraz bardziej padać. Chociaż stare jeszcze przy dużym deszczu dają radę, to jednak już zostawiają smugi.

Odsyłam do tematu o płaskich http://forum.opel24.com/topic/3157-plaskie-wycieraczki/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności