Skocz do zawartości

Astra 1.7DTI wzrasta poziom oleju w silniku


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

tydzień temu sprowadziłem samochodzik opel astra 1.7 dti 2000r teraz mam pytanie niewiem dlaczego rośnie mi poziom oleju w silniku po przejechaniu 300 km poziom oleju wzróślł ok 2 setki nie wiem co to jest bo samochód nie kopci na biało ani płynu w chłodnicy nie ubywa także wylkluczam uszczelke pod głowicą dodam jeszcze że samochód jest troche zamulony a po wbiciu 4 biegu szxczególnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Pierscienie smarujace sa zapieczone i przechodzi ropa po gladziach cylindrow do dolnej czesci silnika czyli skrzyni korbowej popularnie zwanej jako miska olejowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesol Czego straszysz kolege :twisted: .

 

Kilka razy byłem przy wymianie pierścieni u mojego znajomego mechanika (były to zwykle samochody zagazowane, w dieslu sadza (węgiel) powstający podczas spalania ma wyśmienite własciwości smarujące) i zwykle objawem było ostre dymienie po zapalaniu silnika i branie sporej ilości oleju.Dlatego uważam, że twój samochód musiałby dość długo stać, żeby doprowadzić do tego.

 

Ale wesol pewnie ma racje, bo jeśli nie ubywa płynu chłodniczego i kolor oleju nie zminił barwy to musi byc ropa (chociaz 200ml z układu chłodzenie może nie być zauważone przez Ciebie).

 

Jak chcesz iśc drogą zapieczonych pierscieni to najpierw lepiej zalać silnik jakimś płukaczem typu liqui moly engine flush lub motul motor clean (dodać do starego oleju i po 10 min pracy na biegu jałowym spuścić i zalać nowy), te środki zawierają nafte i dlatego mogą rozpuścić osady i odblokować pierścionki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlac olej silnikowy, zalac ropa ( tak jakby zalewac nowym olejem) odpalic auto zostawic na 10-15 minut na wolnych obrotach bez wkrecania na wysokie obr- ( tak do 2000). Zlac syf zalac świeży olej moze sz tez dodac jakis srodek co podawal kolega wyzej ( nie musi byc jakis rasowy) zrobic na nim z 200 km, zlac i zalac nowy olej juz wlasciwy z nowym filtrem. Modlic sie zeby to pomoglo. Aha najlepiej bylo by kupic nafte zamiast ropy ale to juz tak dla lepszego efektu czyszczacego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzycha Nie panikuj ja też jak sprowadziłem AS G tylko 1.6 v8 benzynkę to mialem wrażenie że oleju przybywa bo sprawdzałem co chwile i na gorącym silniku w moim przypadku sprawa się uspokoila gdy przejchalem kilka tyś km i olej mial poziom więc nie podejmuj żadnych kroków tylko pojeżdzij trochę dłużej nawet jeśli paliwo dostaje sie do oleju to w temp. 8o st C wyparuje i nic złego silnikowi się nie stanie cierpliwości i powodzwnia z opelkiem ja jestem zadowolony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzycha, ponieważ sam jeżdżę 1,7dti więc wiem z

autopsji jak dziwne wychodzą mi ,,pomiary" oleju w moim

aucie. Nauczony doświadczeniem sprawdzam olej w tym

samym miejscu parkingowym na ciepłym silniku ok. 5 min po zgaszeniu.

I od tego momentu gdy to robię jest wszystko OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie ja w mojej Merivie z tym samym silnikiem jak sprawdziłem olej po całej nocy w garażu to okazało sie ze jest powyżej max.

Wcześniej sprawdzałem też parę minut po zgaszeniu silnika i wtedy było dobrze.

Widocznie olej bardzo długo spływa z tego silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z góry dzięki za pomoc właśnie tak jak wyżej mówicie to właśnie tak jest raz jest więcej raz jest równo na max pojezdze jeszcze z 1000 km i wtedy zobaczymy co będzie dalej napewno napisze czy było ok czy też coś robiłem pozdro dla wszystkich tylko mnie w tym jedna rzecz dziwi dlaczego ten silnik jest taki słaby wszystko jest ok do 3 biegu ale jak wrzucam 4 przy 80 to nawet jak z górki jade to mi obroty się nie podnoszą i to mnie najbardziej dziwi dopiero jak wejdzie na 3000 obrotów to wtedy zaczyna jechać i się odmula czy to jest normalne ? jak ktoś jeździ tą asterka z tym silniczkiem czy mógł bi mi napisać jak jest to w jego samochodzie bo mi się wydaje że mój kaszlak sie szybciej zbierał jak ta astra

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności