Skocz do zawartości

- - - - -

Podstawy w obrobce zdjec ... GIMP i inne programy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 07 listopad 2006 - 22:12

Witam.
Od dluzszego juz czasu fotografia stala sie moja pasja.Kolejne etapy w tej dziedzinie to kolejne nowe aparaty:
-olek 720UZ [dobry do poznania podstaw]
-sony DSC H1 [bardzo dobry sprzet]
-fuji s9500 [obecnie].

Jak juz mamy aparat cyfrowy..nie koniecznie ten z gornej polki i pragniemy pokazac sie ze zdjeciami wiekszemu gronu ludzi.Tak tez i ja czynie... udzielam sie na roznych forach fotograsficznych.
Zdjecia jakie zamieszczam sa poddane obrobce przez program graficzny-osobiscie uzywam Photoshopa CS2 [english version]-jak dla mnie najlepszy program do wlasnie tych celow.
Jak wszystko na swiecie tak i PS CS2 ma konkurencje a jest nim GIMP[program stworzony na potrzeby platformy LINUX]
Uzywanie krzywych,zabawa na warstwach,odpowiednie dobieranie kontrastow itp..do tego dochodzi wywolywanie RAW-cala "frajda" z zabawy ze zdjeciem.
Za tym wlasnie programem przemawia to,ze jest calkowicie darmowy i bardzo przyjazny w obsludze...do tego interfejs calkowicie spolszczony.

JAK TO SIE ROBI W GIMPIE

Jena ze stron ,gdzie mozna zassac program

Jednak mala rada ode mnie na przyszlosc - zeby zdjecie bylo udane nalezy zachowac kilka waznych i bardzo istotnych warunkow:
-odpowiednie kadrowanie;
-zachowanie zasady trojpodzialu;
-odpowiednie zachowanie glebi ostrosci dla uwydatnienia tego co nas wlasnie w danym kadrze interesuje;
-unikanie kadrowania centralnnego-eksperymentowac z kadrowaniem[np.z pozycji zaby];
-wybierac obiekty i rzeczy do fotografowania oryginalne i nie sztampowe;
-przede wszystkim nie popasc w rutyne;

Ja sam jetem amatorem i z czasem dowiedzialem sie co to przeslona,migawka,odpowiednia ekspozycja czy tez GO.

Sadze,ze za bardzo nie namieszalem tym tekstem...czekam na odzew..wlasny komentarz

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 OFFLINE   Peter

Peter
  • Zasłużony
  • 950 postów
  • Model:Nie Opel
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 07 listopad 2006 - 22:47

GIMP[program stworzony na potrzeby platformy LINUX]

Czy moze byc uzywany pod Windows'em?

Jednak mala rada ode mnie na przyszlosc - zeby zdjecie bylo udane nalezy zachowac kilka waznych i bardzo istotnych warunkow:
-odpowiednie kadrowanie;
-zachowanie zasady trojpodzialu;
-odpowiednie zachowanie glebi ostrosci dla uwydatnienia tego co nas wlasnie w danym kadrze interesuje;
-unikanie kadrowania centralnnego-eksperymentowac z kadrowaniem[np.z pozycji zaby]

Czy mozesz w wolnej chwili rozwinac te punkty?
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#3 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 07 listopad 2006 - 23:08

Czy moze byc uzywany pod Windows'em

-oczywiscie...

Czy mozesz w wolnej chwili rozwinac te punkty?

skoro zosatlem modem :) w tym dziale :) wrzuce wszytskie zagadnienia czysto techniczne odnosnie samego "tworzenia" zdjec do nowego watku...
Niech ten pozostanie dla programow graficznych...

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#4 OFFLINE   Peter

Peter
  • Zasłużony
  • 950 postów
  • Model:Nie Opel
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 08 listopad 2006 - 10:58

Swietny tekst :) :)
Podeslalem Ci PW z moimi sugestiami :) :)
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież