Skocz do zawartości

ile wam pali Meriva


Gość mazbasi

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Ale masz inny silnik.

 

Z16XE mówisz że ma o wiele inne czasy od Z16XEP?

 

 

 

 

Wskaz mi gazownika, ktory przed zalozeniem gazu przejedzie sie klientem auta i stwierdzi problemy z silnikiem, nawet jesli tester diagnostyczny nic nie pokazuje.??

 

No fakt .

To jest prawda.

Ale mój gazownik próbował mi kazać jeździć do 1000 km z checkiem.

Więc przyjechałem po rozmowie telefonicznej do niego aby zdemontował LPG i sobie go zabrał , bo ja z checkiem jeździł nie będę.

I dał rady wyregulować tak aby przez następne dwa lata użytkowania sie już nie pokazał.

Kwestia upierdliwości i wymagania za zapłaconą usługę.

 

 

 

 

Dlatego tez, gdy nabede interfejs do silnika pojezdze na samej Pb i zobacze co sie dzieje.

 

Niestety zasada podstawowa : chcesz zrobić dobrze .to zrób to sam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Mario_80

 

 

Z16XE mówisz że ma o wiele inne czasy od Z16XEP?
Przeciez to jest inny silnik.

Np. do twojego wchodzi 3,5l oleju, do mojego 4,5l ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://astra.myto.pl/silniki-opel-astra-g

 

 

Co ma pojemność układu olejowego do różnic?

Z16xep nie jest silnikiem wysilonym.

To dalej wolnossak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwrociliscie uwagi, ze podalem wyniki spalania drugiej mojej Mery z16xe 101PS która jest sprawna i nie ma dotryskow.

 

icon4.png

 

Moja też tyle, ale benzyny :]

icon3.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Raydenwzg81

Meriva A lift 2006
1.6 benzyna 105km
Automatyczna skrzynia biegów.
Spalanie od 5.8 do 9.5 na 100 km.
Zależy czy lato czy zima i jaka trasa, nie mam ciężkiej nogi rzadko przekraczam 90km na godzinę, chyba że jadę drogą ekspresową lub autostradą.
Moje codzienne trasy, to jazda z okolic Częstochowy do Zabrza lub Gliwic, przez miasta i miasteczka drogi ekspresowe i autostradę.
Lub z okolic Częstochowy do Krakowa trasa jak wyżej.
Albo z okolic Częstochowy przez Lubliniec do Zabrza, potem przez Katowice na Kraków, obecnie przez Olkusz z powodu remontu na Balicach.
Średni miesięczny przejechany dystans to 3-4 tyś km.
PS: Wbrew pozorom dużo dają dobre opony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sintra 98

Witam Merivka 1.4 Turbo 120 km teraz w mrozy Wrocław rano do pracy 7 km z powrotem to samo tylko korek na komputerze 10.6.jak go kupowałem trasa z Poznania do Wrocławia nie przekraczałem 120 km/h ale też nie poniżej 100 km/h ,na kompie 6,1 z 80 km na tempomacie .Na razie mam z przez zemnie przejechane z 600 km .To co mówili ze miasto smok i tak wychodzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mario_80

 

 

Meriva A lift 2006 1.6 benzyna 105km Automatyczna skrzynia biegów. Spalanie od 5.8 do 9.5 na 100 km. Zależy czy lato czy zima i jaka trasa, nie mam ciężkiej nogi rzadko przekraczam 90km na godzinę, chyba że jadę drogą ekspresową lub autostradą. Moje codzienne trasy, to jazda z okolic Częstochowy do Zabrza lub Gliwic, przez miasta i miasteczka drogi ekspresowe i autostradę. Lub z okolic Częstochowy do Krakowa trasa jak wyżej. Albo z okolic Częstochowy przez Lubliniec do Zabrza, potem przez Katowice na Kraków, obecnie przez Olkusz z powodu remontu na Balicach. Średni miesięczny przejechany dystans to 3-4 tyś km. PS: Wbrew pozorom dużo dają dobre opony.
Dziwie sie, ze tyle km robisz i sie nie spieszysz ;) I to jeszcze na Pb. W spalanie jestem w stanie uwierzyc, bo mi w tym samym motorze i skrzyni przy 100km/h komp pokazuje ok 6-6,5l. Wiecej pokazuje przy 60km/h ;). Ogolnie to i tak za duzo mi pokazuje, szczegolnie jezdzac po miescie, a wiem ze oplowskie kompy lubia zanizac realne spalanie nawet o 1,5l przy ON w vectra c.

 

 

Na razie mam z przez zemnie przejechane z 600 km
Wyjezdzij pare pelnych zbiornikow i wtedy wyjdzie ci spalanie i rozbieznosc pomiedzy kompem a dystrybutorem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności