Skocz do zawartości

ile wam pali Meriva


Gość mazbasi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moja meriva 1,8 na lpg pali w miescie ok 10 chociaż raz spaliła 8,5 tankuje na jednej stacji wiec nie mam pojęcia dlaczego takie rozbieżności. Jak nie było gazu paliła ok 9 benzyny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

dla potomnych.

1.8 16V PB

Trasa - Warszawa-Rybnik (trzy odcinki autostrad oraz gerkówka - w wiecznym remoncie) 8,5-8,7 - prędkości na autostradzie do 180km w wiekszości jednak 150-160, gierkówka 50-140

Miasto - 10-11l - krótka trasa 5-6km w dodatku w korkach :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

 

Jestem tu nowy, więc przy okazji witam wszystkich serdecznie!

Niedawno kupiłem Merivę 1.4 z 2005 r. i dziś miało miejsce drugie tankowanie - spalanie (trasa mieszana: 40% autostrada, 60% miasto+tereny podmiejskie) wyszło prawie dokładnie 8l. Spodziewałem się trochę mniej, ale cóż... Pożyjemy, zobaczymy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kasa1979

Witam,moja Meriva 1.4 miasto 9-10 litrow,robie ktotkie odcinki po do roboty ma 6 km i to przez miasto,trasy jeszcze nie sprawdzalem,jak sprawdze to napisze.

 

vafel--jak tam twoje zawieszenie w Merivie masz jakies stuki czy nie,nie wiem czy wiesz ale to jedna z wad w Merivie ze czesto uzytkownicy maja problemy ze stukami w przednim zawieszeniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,moja Meriva 1.4 miasto 9-10 litrow,robie ktotkie odcinki po do roboty ma 6 km i to przez miasto,trasy jeszcze nie sprawdzalem,jak sprawdze to napisze.

 

vafel--jak tam twoje zawieszenie w Merivie masz jakies stuki czy nie,nie wiem czy wiesz ale to jedna z wad w Merivie ze czesto uzytkownicy maja problemy ze stukami w przednim zawieszeniu.

 

Sprzedający twierdził, że jemu pali 6,5-7 na podobnej trasie jak mi. Jak widać - trochę ściemniał.

Co do stuków zawieszenia to na razie nic takiego u mnie nie ma, choć amortyzatory z przodu trzeba będzie niedługo wymienić. No i coś mi robi łu-łu-łu-łu podczas jazdy. Nie wiem czy to nie łożysko w kole, ale nie jestem pewien...

No i jeszcze jeden feler. Przy 140 km/h tylna klapa dostaje jakichś drgań tak że ma się wrażenie, że zaraz odfrunie (hałasuje okrutnie). Moja Meriva była uderzona właśnie w tylną klapę (motocyklista w nią przywalił), więc wnioskuję, że pewnie nie wyklepali jej jak trzeba i stąd jakieś niedopasowanie i te drgania przy dużej prędkości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafaltd

Co do stuków zawieszenia to na razie nic takiego u mnie nie ma, choć amortyzatory z przodu trzeba będzie niedługo wymienić. No i coś mi robi łu-łu-łu-łu podczas jazdy. Nie wiem czy to nie łożysko w kole, ale nie jestem pewien...

 

Przyczyną mogą być wyząbkowane opony. W tym roku wyrzuciłem ostatnie dwie sztuki oryginalnych PremiumContact i nareszcie nastała cisza. To łu-łu-łu szczególnie objawiało się przy niższych prędkościach 30-60 km/h i przy lekkim dohamowaniu np. z 100 km/h

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafaltd

Co rozumiesz przez "wyząbkowane" opony?

 

Od wewnętrznej strony wycierają się garby. Przeciągnij ręką oponę w tym miejscu i będzie czuć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość endrju68

Moja 1,4 w mieście pali 6,7 l, poza miastem 5,5 l. Wszystko przy spokojnej jeżdzie. Przy prędkościach powyżej 120 autostrada wychodzi 8 l.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 1,4 w mieście pali 6,7 l, poza miastem 5,5 l. Wszystko przy spokojnej jeżdzie. Przy prędkościach powyżej 120 autostrada wychodzi 8 l.

 

 

6,7 l/100 w mieście? :-o

 

Jak Ty to robisz? Jakie to miasto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności