Skocz do zawartości

- - - - -

ile wam pali Meriva

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   luk2501

luk2501
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • Model:Opel Meriva A
  • Silnik:1,8 z18xe
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 10 marzec 2011 - 07:55

Witam moja meriva 1,8 na lpg pali w miescie ok 10 chociaż raz spaliła 8,5 tankuje na jednej stacji wiec nie mam pojęcia dlaczego takie rozbieżności. Jak nie było gazu paliła ok 9 benzyny.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#22 OFFLINE   thorgal

thorgal
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • Model:Nie Opel
  • Silnik:1.8 Z18xe (125KM)

Napisano 27 kwiecień 2011 - 12:04

dla potomnych.
1.8 16V PB
Trasa - Warszawa-Rybnik (trzy odcinki autostrad oraz gerkówka - w wiecznym remoncie) 8,5-8,7 - prędkości na autostradzie do 180km w wiekszości jednak 150-160, gierkówka 50-140
Miasto - 10-11l - krótka trasa 5-6km w dodatku w korkach :)
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#23 OFFLINE   vafel

vafel
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Silnik:1.4 16V 90KM
  • Nadwozie:microvan

Napisano 09 maj 2011 - 12:04

Hej,

Jestem tu nowy, więc przy okazji witam wszystkich serdecznie!
Niedawno kupiłem Merivę 1.4 z 2005 r. i dziś miało miejsce drugie tankowanie - spalanie (trasa mieszana: 40% autostrada, 60% miasto+tereny podmiejskie) wyszło prawie dokładnie 8l. Spodziewałem się trochę mniej, ale cóż... Pożyjemy, zobaczymy...
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#24 OFFLINE   kasa1979

kasa1979
  • Forumowicz
  • 226 postów
  • Lokalizacjazachodnio pomorskie
  • Model:Nie Opel

Napisano 09 maj 2011 - 15:59

Witam,moja Meriva 1.4 miasto 9-10 litrow,robie ktotkie odcinki po do roboty ma 6 km i to przez miasto,trasy jeszcze nie sprawdzalem,jak sprawdze to napisze.

vafel--jak tam twoje zawieszenie w Merivie masz jakies stuki czy nie,nie wiem czy wiesz ale to jedna z wad w Merivie ze czesto uzytkownicy maja problemy ze stukami w przednim zawieszeniu.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#25 OFFLINE   vafel

vafel
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 10 maj 2011 - 13:34

Witam,moja Meriva 1.4 miasto 9-10 litrow,robie ktotkie odcinki po do roboty ma 6 km i to przez miasto,trasy jeszcze nie sprawdzalem,jak sprawdze to napisze.

vafel--jak tam twoje zawieszenie w Merivie masz jakies stuki czy nie,nie wiem czy wiesz ale to jedna z wad w Merivie ze czesto uzytkownicy maja problemy ze stukami w przednim zawieszeniu.

Sprzedający twierdził, że jemu pali 6,5-7 na podobnej trasie jak mi. Jak widać - trochę ściemniał.
Co do stuków zawieszenia to na razie nic takiego u mnie nie ma, choć amortyzatory z przodu trzeba będzie niedługo wymienić. No i coś mi robi łu-łu-łu-łu podczas jazdy. Nie wiem czy to nie łożysko w kole, ale nie jestem pewien...
No i jeszcze jeden feler. Przy 140 km/h tylna klapa dostaje jakichś drgań tak że ma się wrażenie, że zaraz odfrunie (hałasuje okrutnie). Moja Meriva była uderzona właśnie w tylną klapę (motocyklista w nią przywalił), więc wnioskuję, że pewnie nie wyklepali jej jak trzeba i stąd jakieś niedopasowanie i te drgania przy dużej prędkości.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#26 OFFLINE   rafaltd

rafaltd
  • Użytkownik
  • 32 postów
  • Silnik:Z16SE

Napisano 10 maj 2011 - 14:08

Co do stuków zawieszenia to na razie nic takiego u mnie nie ma, choć amortyzatory z przodu trzeba będzie niedługo wymienić. No i coś mi robi łu-łu-łu-łu podczas jazdy. Nie wiem czy to nie łożysko w kole, ale nie jestem pewien...

Przyczyną mogą być wyząbkowane opony. W tym roku wyrzuciłem ostatnie dwie sztuki oryginalnych PremiumContact i nareszcie nastała cisza. To łu-łu-łu szczególnie objawiało się przy niższych prędkościach 30-60 km/h i przy lekkim dohamowaniu np. z 100 km/h
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel

#27 OFFLINE   vafel

vafel
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 10 maj 2011 - 15:56

Co rozumiesz przez "wyząbkowane" opony?
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#28 OFFLINE   rafaltd

rafaltd
  • Użytkownik
  • 32 postów
  • Silnik:Z16SE

Napisano 11 maj 2011 - 07:13

Co rozumiesz przez "wyząbkowane" opony?

Od wewnętrznej strony wycierają się garby. Przeciągnij ręką oponę w tym miejscu i będzie czuć.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#29 OFFLINE   endrju68

endrju68
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Silnik:1,4 16V 90 KM

Napisano 11 maj 2011 - 10:21

Moja 1,4 w mieście pali 6,7 l, poza miastem 5,5 l. Wszystko przy spokojnej jeżdzie. Przy prędkościach powyżej 120 autostrada wychodzi 8 l.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#30 OFFLINE   vafel

vafel
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 11 maj 2011 - 15:00

Moja 1,4 w mieście pali 6,7 l, poza miastem 5,5 l. Wszystko przy spokojnej jeżdzie. Przy prędkościach powyżej 120 autostrada wychodzi 8 l.

6,7 l/100 w mieście? :-o

Jak Ty to robisz? Jakie to miasto?

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież