Skocz do zawartości

przgaszające lampki


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zaobserwowałem ze podczas uruchomienia auta dochodzi do migania oświetlenia na desce rozdzielczej. Jak odpalę i dodam gazu to światłe świecą jaśniej jak gazu ujmuje to ciemnieją. Ma opla astrę II 2,0 l DTH. Czy to normalny objaw tzn. przy obciążeniu więcej produkuje alternator prądu, a przy ujęciu gazu mniej.? Czy może to awaria regulatora napięcia? Jak się już włączę do ruchu to jest wszystko w porządku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz napięcie ładowania, miganie nie jest normalnym objawem.

Alternator, to nie prądnica, różnice w prądzie przy różnych obrotach są praktycznie znikome.

Nie powinno tak być.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak samo odkąd mam moją astrę i nie mam z tym problemu.

zaobserwowałem że to się dzieje zaraz po odpaleniu kiedy silnik ma jeszcze niskie obroty zanim sięrozgrzeje, tzn jak zapalę zimny silnik to początkowo autko wchodzi na 600obrotów (buja fejerą itp) i jak pochodzi z 20sek to wchodzi na normalne obroty czyli 800-900 może to jest tego wina że autko ma mniejsz eobroty i przez to alternator wolniej siękręci i ma mniejsze ładowanie.

 

zaiważyłem że w większości silników 1,7TD isuzu w astrach f tak się dzieje ale oprócz przygasania i rozświetlania świateł na desce rozdzielczej to samo robią światła mijania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest tak, że alternator potrzebuje wzbudzenia, zeby zaczął pracować.

Zaczyna , jak dostanie 1000-1200 obr/min.

Czy w dieslach nie ma czegoś takiego, jak ssanie?Żeby na zimnym miał trochę wyższe obroty?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie jest ale zimny silnik musi siętrocherozruszać żeby zaczął chodzić :) mój to w końcu staruszek już jest :) zanim rozprostuje kości (tłoczki) to trochę musi minąć :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam astrę z przebiegiem 220 tyś km. obroty na biegu jałowym to 850 - 900 jak dodam gazu to przy 1500 lambki jaśnieją jak spada do 900 to ciemnieją. Co do ssanie to nie mam pojecia nic na ten temat. Prąd ładowania to 14,40 V.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spada wam napiecie z tej prostej przyczyny ze idzie ono na swiece zarowe i potrzebuja sie rozgrzac ,poczekajcie chwilunke zawsze (tak z 5 sekud ,bo tyle was chyba nie zbawi) zeby sie zagrzaly to nie bedzie takiego efektu raczej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

900 obrotow na jalowym w dieslu to troche duzo tyle to silniki benzynowe maja

diesel powinien sie trzymac 750-800 max i to czy jest zimny czy nie nie powinno miec z tymi obrotami nic wspolnego

Mi bez wzgledu na temperature otoczenia czy to zaraz po odpaleniu czy juz silniczek rozgrzany trzyma rowno 750obr/m no chyba ze mam klime zalaczona to wtedy wzrasta tak do 850obr/m

Co do przygasania swiatel mijania podczas rozruchu uzaleznione to jest od pradu rozruchowego akumulatora jezeli standardowy zwykly aku 300A prad rozruchowy to swiatla beda przygasac

Natomiast na desce rozdzielczej raczej nic nie powinno robic dyskoteki :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności