Skocz do zawartości

Corsa B ... Muli sie i przydusza na ciepłym silniku ...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Mam problem z moja Corsa B 1.4 benz. Chodzi o to, ze gdy ja odpalam na zimnym silniku i zaczynam jechac wsyzstko jest ok, zadnych przyduszeń, no nic dosłownie. Ale gdy po 4 minutach silnik sie rozgrzeje, czuć ze auto sie przymula,a chcac mocniej przycisnac na pierwszym biegu jest duszenie sie i czasami szarpniecie. Na drugim biegu jest juz ewidentny niemaly spadek mocy i tak dalej na kazdym kolejnym biegu. No na trasie jest tragedia z tym.

Wymienilem filtr powietrza i paliwa i dalej bez zmian.

 

Jaka moze byc tego przyczyna?

 

Moge jeszcze dodac ze auto jest sprowadzone, oprocz oleju nie wymienialem nic, rozrzad jest swierzutki. Moze to wina przewodow czy cos? Nie wiem... Kaplica.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

sprawdz sonde ;) tak jak wyzej koledzy mowili ajaki masz silnik 1.4 8V czy 16V??? bo ja mam 1.2 8V i miałem identyko objawy i cudowałem cuda i wianki a corsa jak sie zagrzała to ni w ząb niechciała jechac.... a okazało sie ze mialem zasyfione weże ktore odchodza od pokrywy zaworów do ukałdu wtryskowego ;) do końca nieiwem czy to to ale wyczysciłem i ustąpiło ;) na fotce pokazane sa na czerwono ;) a zasyfione byly tzw masłem z oleju ;) a teraz niby 45 koni a nie to auto ;)

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz sonde ;) tak jak wyzej koledzy mowili ajaki masz silnik 1.4 8V czy 16V??? bo ja mam 1.2 8V i miałem identyko objawy i cudowałem cuda i wianki a corsa jak sie zagrzała to ni w ząb niechciała jechac.... a okazało sie ze mialem zasyfione weże ktore odchodza od pokrywy zaworów do ukałdu wtryskowego ;) do końca nieiwem czy to to ale wyczysciłem i ustąpiło ;) na fotce pokazane sa na czerwono ;) a zasyfione byly tzw masłem z oleju ;) a teraz niby 45 koni a nie to auto ;)

 

ObrazekObrazek

Mam z silnikiem 1.4 8V

 

A jak czysciles te przewody Panie kolego? benzyna i szmatka czy jak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokałdnie;) najpierw delikatnie "wycisłem" smalec z nich a potem przepłukałem benzyna i przeczyściłem szmtaka... uważaj na ten mniejszy bo łatwo go można rozerwac ;) powodzenia!;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności