Skocz do zawartości

rozmiar kół


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

mampytanko odnośnie opon, mam teraz 15" 190/60R letnie , z poprzedniego autka zostały mi zimówki 14"185/70R szkoda mi sprzedawać bo to są nówki 1 sezon

czy ktoś ma takie załorzone, czy będą pasować? na oko wydaje sie że tak,pytam sie bo nie chce kupowac felg w ciemno

Rozumiem że zostana dokupione felgi 14" - oczywiście do Opla - moje wątpliwości wynikaja tylk z faktu, że słyszałem że dla niektórych opli felga 15" jest najmniejszą jaka wejdzie ( mniejsze kolidują z zaciskami hamulców) - ale chyba chodziło tylko o mocniejsze wersje silnikowe. z felgami na 5 srub???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że zostana dokupione felgi 14" - oczywiście do Opla - moje wątpliwości wynikaja tylk z faktu, że słyszałem że dla niektórych opli felga 15" jest najmniejszą jaka wejdzie ( mniejsze kolidują z zaciskami hamulców) - ale chyba chodziło tylko o mocniejsze wersje silnikowe. z felgami na 5 srub???

Tak na 5 śrub to min jest 15 cali bynajmniej na przednia oś bo tarcze przednie naja wielkosc 280 mm. W astrach 1.7 i ponizej( 1.6 1.4 1.2 ) sa tarcze 256mm i tam wejda 14 calowe kola.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Nowe koła są mniejsze i obracają się szybciej..'' - to cytat z Twojego zrzutu....

OCZYWISTY FAŁSZ :beer::beer:

Koła mają tą samą prędkość kątową - różne są tylko drogi jakie przebywają w tym samym czasie..........autor tego zdania najwyraźniej był na waksach gdy było na fizyce o prędkościach....Pozdro.... :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Nowe koła są mniejsze i obracają się szybciej..'' - to cytat z Twojego zrzutu....

OCZYWISTY FAŁSZ :beer::beer:

Koła mają tą samą prędkość kątową - różne są tylko drogi jakie przebywają w tym samym czasie..........autor tego zdania najwyraźniej był na waksach gdy było na fizyce o prędkościach....Pozdro.... :mrgreen:

Zależy jak na to spojrzeć

np przy predkości 100km/h - oryginalne koła obracają sie ileś tam razy na minutę

ale jesli chcemy utrzymać wciąż ta sama prędkość na mniejszych kołach muszą sie one wiecej razy obrócić , a wieć szybciej.

Oczywiście dla wzorcowej prędkości 100km/h nie można brac odczytu z licznika samochodu w którym zmieniliśmy te koła, gdyz ten w momencie zmiany kół na mniejsze będzie przekłamywał prędkiość i nic nie udowodnimy, ale w rzeczywistości aby utrzymać te sama predkośc na mniejszych kołach muszą sie one obracać szybciej.

Nie chce mi sie wyprowadzacw tej chwili równań matematycznych aby to udowodnić, ale można to i matematycznie tez udowdnić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No logiczne jest, że aby zachować jednakową prędkość pojazdu na różnych rozmiarach kół (średnica-obwód), prędkość obrotowa (mniejszego koła i) silnika będzie większa, a jeśli ktoś ma wątpliwości niech wraca do szkoły :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności