Skocz do zawartości

Webasto Signum


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem tego forum choć autko już u mnie ponad rok, a historia z Oplem jeszcze dłuższa..., ale do rzeczy.

Przeglądałem forum w kontekście dymiącego nadmiernie Webasto, poszukuje rozwiązania problemu dla Opla Signum 2004.

Zima już blisko, byłbym wdzięczny za krótki manual, krok po kroku jak podejść do problemu.

 

Ps.

Proszę o polecenie solidnego serwisu w okolicach wałbrzycha - wrocławia. Sam się nie podejmę :)

Dziękuje

 

huri_khan: Piszemy w odpowiednich działach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dymienie występuję najczęściej przy zimnym silniku, niskich temperaturach kiedy webasto wspomaga ogrzewanie. Inna sytuacja to po przejechaniu, krótkiej trasy ok 5 km, stromy pojazd na końcu odcinka, dym wydobywa się po zgaszeniu silnika, kiedy webasto jeszcze przez chwilę pracuje.

Jeśli chodzi o model to nie udało mi się odczytać, wszystko jest mocno zabudowane.

Spróbuje jeszcze od dołu...

Może znajdę jakiej info w internecie na podstawie rocznika i modelu auta.

Pozdrawiam

 

Łukasz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca się zrozumieliśmy po pierwsze to w którym momencie od uruchomienia webasto zaczyna dymić ( start, rozpędzanie do pełnej mocy, pełna moc, redukcja mocy czy wyłączenie ) następna rzecz czy posiadasz pełne webasto czy tylko dogrzewacz włączający się po uruchomieniu silnika

na wstępie sprawdż przewody: doprowadzający powietrze i spalinowy mogą być małe nieszczelności . w dieslach normalne jest i dopuszczalne dymienie w momencie startu oraz końcu pracy :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam mam taki sam problem może ktoś wie dlaczego tak dymi. ostatnio coś mi zaczeło dymić po gaszeniu silnika i zapalaniu jak zrobiło się zimno więc zaprowadziłem moje Signum do mechanika a on mi powiedział że coś mi się zepsuło z webasto na co ja zrobiłem oczy gdyż nawet nie wiedziałem że mam webasto. a czy ktoś wie ja sprawdzić albo jak się rozruznia czy ma się pełne webasto czy tylko dogrzewacz włączający się po uruchomieniu silnika i co poradzić na to dymieni co to może byc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pełne webasto ma sterowanie z zegara lub pilota lub bezpośrednio z panelu klimatronika w samochodzie. Jeśli nie masz żadnej z tych opcji to masz zwykły dogrzewacz.

Co do dymienia to prawdopodobnie po całym roku nie używania w komorze spalania webasto i rurze wydechowej i tłumiku nagromadziło się trochę oleju i innych różnych cudów i po pierwszym uruchomieniu w tym roku poprostu to wszystko się musi wypalić i odparować. Po kilku takich odpaleniach problem ma zniknąć. Jeśli dalej dymi to trzeba już diagnozować co to może być.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

dym mam i ja :mrgreen: mam urządzenie dogrzewające nie webasto, podobno wymienia się tam jakieś sitko tylko nie wiem gdzie i jak się do tego zabrać, jeśli ktoś wymieniał u siebie lub udało mu się zwalczyć ten dym proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Gość Kamyk414

Witam wszystkich mam problem z webastem a dokładnie wogóle sie nie włącza i wycieka płyn chłodzący z jakiegoś otworku w tym webaście. Co to może byc prosze o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności