Skocz do zawartości

Kosmiczne zuzycie paliwa Reset kompa c20xe M2.5


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Jak juz wspomniałem w innym temacie mam c20xe na m2.5 włozone do corsy i jak juz dałem rade odpalic wszystkie 4 cylindry to oczy wyskoczyły mi z orbit jak zobaczyłem zuzycie paliwa na 10 litrach przejechałem 15 kilometrów kiedys poprzedni własciciel miał gaz zamontowany w tym silniku

Znajomy powiedział ze miał podobnie w peugeocie 205 gti przejechał na 10 litrach całe 12 km podobno komputer zgłupiał od ciągłej jazdy na gazie Zresetował kompa i spalanie spadło do 8-9 litrów na stówke

 

Czy była by to prawda? i co jeszcze mam sprawdzić bo widze ze swiece sa całe z sadzy a oleju nie bierze z wydechu kopci prawie jak diesel

z tego co wiem to sonda lambda i przepływomierz są za zuzycie paliwa odpowiedzialne co jeszcze ?

I najważniejsze pytanie Jak zresetowac komputer (jezeli włozenie na noc do zamrazalki nie pomoże) ;)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zresetowac komputer

Odłącz aku na chwile i komp się zresetuje. Co do spalania to sprawdź sondę i przepływkę. Jakieś błędy się pokazują?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odłaczenie aku chyba nie pomoże bo u mnie aku podczas miliona prób odpalenia był odłączany setki tysiące razy Podobno trzeba cos zewrzec

 

własnie nie moge sprawdzic błądów bo w wiązce niemam jeszcze instalacji wtyku diagnostycznego zaginęła gdzies u poprzedniego własciciela

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie zwiera, błędy kasują się po odłączeniu aku. A do do zczytania błędów to trzeba jeden przewód zmasować przy kompie i będzie kontrolka migała ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może wie ktoś gdzie na śląsku lub opolszczyźnie można wgrac na nowo mape wtrysku

to już często słyszałem ze samochod który jezdzi cały czas na gazie ma problemy potem z przestawieniem sie na benzyne

 

a wiadomo ze jak ktoś w Polsce założy gaz to potem auto wcale nie widzi benzyny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Wrocławia mam 150 km

Mieszkam dokładnie przy A4 na granicy wojewodztw opolskiego i śląskiego Popytam jeszcze w jakims serwisie Opla a jak sie nieda nic zrobić to postaram sie zakupic jakiegoś innego kompa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, jak na razie autem bys nie jeździł, to podeślij mi kurierem kompa, to ja na nim pojeżdżę z tydzień i zobaczymy, jak będzie u mnie.

Może nie komp jest winien.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy mechanik od Opli powiedział ze moze to tez byc min. czujnik temp. na sterownik poniewaz jest tani kupilem nowy jutro wymienie sprawdze tez zmiany napiecia na sondzie lambda

A jaki wpływ ma na zuzycie przepływomierz moze miec taki ze zużycie będzie tak duże jak przysłowiowe sto na sto bo prawie tyle mi pali (bez kitu)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może jak przepływka będzie pokazywać, że powietrza leci dużo, a przepustnica będzie mało co otwarta, to ci będzie lał paliwa duzo za duzo, ale to powinna sonda wyłapać.....

Z tym czujnikiem temperatury dobry pomysł, bo ja jak zapomniałem na niego wtyczkę załozyc, to silnik kulał ale check się nie palił.

 

Tak na marginesie, jak ja zakładałem wiązke, to przy czujniku temperatury miałem urwany kabel, dobrze, że wyłapałem to.

Może ty też masz urwany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności