Skocz do zawartości

Prawda czy Fałsz?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z braku ksiązki obsługi pojazdu i jakiejkolwiek informacji wewnątrz auta mam kilka pytań:

1. czy olej do tego auta to 10W30?

2.wymiana co 30 000km?

3.Pasek rozrządu wymiana co 150 000km???

4.ksiązke obsługi w/w auta tylko można nabyć na allegro?

w razie pojawienia się nowych pytań pozwole sobie na dalsze dopisywanie wątpliwości do listy.

Z góry dziękuje za rozwianie wszelakich wątpliwości

Pozdrawiam

D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czy olej do tego auta to 10W30?

to polsyntetyk

auto na 100% wyjechalo z fabyki na pelnym syntetyku opla

nie wiem ile ma nalatane

i co kto wlal :P ale te roczniki lataja na pelnym syntetyku

2.wymiana co 30 000km?

w przypadku uzywania oleju longlife opisanego wyzej ale wiele osob zmienia go i tak czesciej

3.Pasek rozrządu wymiana co 150 000km???

ponoc tak ale zalecana jest zmiana wczesniej (jest juz o tym conieco na forum)

4.ksiązke obsługi w/w auta tylko można nabyć na allegro?

albo w ASO opla ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra b do którego roku była produkowana bo ten silnik 1.7dti 55kw to był od 2000r.

 

Co do oleju to longlife to był 5w30 a nie 10w30 prawda?, a poza tym widze, że temu silnikowi nie szkodzi wymiana oleju po tych 25-30kkm, mój jeździł we Włoszech i babka wymieniała olej co 22-26kkm a silnik teraz na syntetyku 5w40 chodzi super i nic go nie pali wiec można się w to bawić.

 

Natomiast rozrząd owszem był w momencie wypuszczania tego silnika przez producenta obliczony na 10lat lub 150kkm ale gdzieś ktoś dał jakiegoś linka z forum niemieckiego, że chyba w 2003 opel zmniejszył to do 120kkm, tak czy inaczej nie widziałem nigdzie problemów z zerwanym paskiem

 

A co do książki to mogę Ci wysłać do corsy c /merivy, albo lepiej żeby nikt mnie tu nie osądzał o piracenie to sam Sobie ściągnij książkę "sam naprawiam" z forum http://www.corsaclub.pl/forum/ w dziale Silniki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vectra b 1,7 td 82 konna byla robiona do 97 roku mniej wiecej

 

longlife jest tylko jako pelny syntetyk 5w30

Czyli wszystko w tym temacie:

1. najlepszy olej to 5w30 ewentualnie 5w40 (na jednym z tych wyszła z fabryki), nochyba, że auto długo jeździ na półsyntetyku to już tak zostawić.

2.Można się w to bawić (opel to dopuszcza i stosuje dla olejów GM longlife 5w30 ) ale tylko przy syntetyku (wiele osób to odradza), najlepiej zmieniać raz do roku.

3.150kkm ale dla bezpieczeństwa przy 120kkm

4.link wyżej (jak chodzi tu o merive)

 

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o Merive. Autko jest z 2006 r i w dowodzie ma wbite ze silnik 1,7 o mocy 55kW (diesel).

Wiele ksiązek czy linków podaje ze ten silnik był montowany do 2005 ,ale moje autko to chyba jakis wyjątek ze ten silnik zamontowali w 06,Próbowałem dowiedzieć się w róznych zródłach jaki ma tam byc zalany olej-poprzedni właściciel niepamieta, zgania na warsztat i masz babo placek jak tu dojść do prawdy.Myslałem ze jak uda mi sie dostać ksiązke obsługi pojazdu(dot Merivy)to pomoże rozwiać kilka pytań.Praktycznie kazdego dnia staram sie szukać cos w necie,ale praktycznie nic niema o tym modelu.Dlatego zapytałem tu na forum wprost.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności