Skocz do zawartości

- - - - -

Jaki aparat cyfrowy kupić ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
152 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 15 luty 2006 - 22:13

No wiec jak w temacie, w najblizszym czasie bede chcial nabyc jakis przyzwoity aparacik.
I tak czytam i czytam o poszczegolnych modelach i w koncu nie wiem :)

Po takim zawezeniu kregu poszukiwan zostaly mi 2 typy:

1. Canon S1
2. Fuji S 5600

Ma ktos moze doswiadczenie z tymi aparatami lub wogole z takim sprzetem?
Canon ma co prawda mniejsza matryce(3.2) ale ma obrotowy wyswietlacz i stabilizacje obrazu co przy "ultrazoomowcu" ma jednak bardzo duze znaczenie.

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 OFFLINE   Peter

Peter
  • Zasłużony
  • 950 postów
  • Model:Nie Opel
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 15 luty 2006 - 22:16

Zastanawiam się nad Minolta Dimage Z6 oraz Canon PowerShot S2 IS

[ Dodano: Sro Lut 15, 2006 22:18 ]
PS
Co myślicie o tym serwisie: http://www.skapiec.pl/ ? Można znaleźć ciekawe oferty!
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#3 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 15 luty 2006 - 22:42

Ja wlasnie bralem pod uwage minolte ale jak poczytalem opinie o serii Z to daem spokoj, myslalem na Z5 i jest sporo reklamacji i ponoc ma duzo "szumow" i jeszcze rozne pierdoly 8) A Canon S2 to juz odrobine wyzsza polka cenowa niz S1( nie dla mnie 8) ) ale jak dysponujesz taka kaska to nie ma sie co zastanawiac! Canon jednak ma swoja renome moj kolega ma juz 4 cyfrowke i z tego 3 to byly Canony mowil ze nie zmieni tej marki bo duzo zaufania nabral i ma raczej dobry stosunek JAKOSC=CENA :)

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#4 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 15 luty 2006 - 22:45

zdecydowanie najlepsze testy i porównania aparatów cyfrowych:
http://dpreview.com

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#5 OFFLINE   Peter

Peter
  • Zasłużony
  • 950 postów

Napisano 15 luty 2006 - 22:45

Na razie poczekam do marca. Na wiosnę sprzęt tego typu zawsze tanieje. I może również ten Canon będzie trochę tanszy. Byłoby super!
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#6 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 15 luty 2006 - 23:09

TYLKO LUSTRZANKA, RESZTE PSEUDO APARACIKÓW MOŻNA SOBIE WSADZIĆ, ROZGL!DNIJ SIĘ ZA UŻYWANYM CANONEM 300D, JEST BARDZO TANI i da CI możliwości, szybkość i jakość PRAWDZIWEGO APARATU. RESZTA TO JEST JEDNO WIELKIE G.:)

ja zaczałem się interesować fotografią 2 lata temu, miałem 3 aparaty, OLYMPUSA - ma którym nic nie robiłem oprócz tego że cieszyłem się jak głupi że to cyfrówka, później fuji s602, który mi się popsuł i od razu go sprzedałem po powrocie gwarancji, i SONY F717.

Sony używałem 2 miesiące, i doszedłem do takich rezultatów

http://www.plfoto.co...thorname=Humber

i powiem jedno, nigdy w życiu żadnej zgówniałej hybrydy, wole nie robić zdjęć niż męczyć się z aparatami komputerkami takimi sa np te które wymieniłeś w poście. I to nie ma rtóżnicy czy się pstryka u babci na imieninach czy chce się podejść do tego bardziej profesjnonalnie..... sony sprzedałem i teraz zbieram na nikona D200

a dla Ciebie najlepsze cenowo będą

CANON 300D
CANON 10D
CANON 350D
NIKON D70
CANON 20D

i zamiast kupować hybrydy dobrze się zastanów, bo żeby 100 lat minęło to i tak hybryda nie dorówna 300D który jest najtanszym cyfrowym APARATEM,

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#7 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 15 luty 2006 - 23:13

Ja potrzebuje aparatu do codziennego uzywania a lustranka to dla mnie tylko nazwa i nawet nie wiem skad sie wziela 8)
CVhce kupic przyzwoity aparat najlepiej nowy z gwarancja. Nie stawiam przed takim sprzetem nie wiadomo jakich wymagan, i mysle ze troche wyolbrzymiasz z tym ze reszta to G***o :) czytalem duzo opinii i o Canonie widzialem moze 1 lub 2 slabe wy nikajace raczej z nieznajomosci obslugi.

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#8 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 15 luty 2006 - 23:16

a ja Ci mówie, że ja wiem co Ci potrzeba mimo że jeszcze nie wiesz, przeczytaj mój przeredagowany post, nie ucz się na swoich błędach.. to bezsensu...

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#9 OFFLINE   Peter

Peter
  • Zasłużony
  • 950 postów

Napisano 15 luty 2006 - 23:20

To już wyższa półka. Myślę, że dla amatora powinnien wystarczyć Canon PowerShot S2 IS. Nie jestem zawodowym fotografikiem, czy fotoreporterem. Aparat będzie służył do dokumentacji wycieczek, imprez i innych ciekawych chwil z życia. Poza tym ma być prosty w obsłudze i nieduży. Co prawda ten aparat nie jest mały, ale za to 5,3 mln pikseli i Zoom optyczny x 12 to już dla mnie coś!
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#10 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 15 luty 2006 - 23:23

zaczaj się na tego,

http://www.allegro.p...p?item=85929281

jeśli cena będzie wysoka to się nie zniechecaj, odpuść, widziałem jak sprzedają podobne zestawy za 1500 - 1700 zł. To jest dopiero cena i stosunek do jakości.

Sory, ale nie wiem co nazywasz prostą obsługą, ja podobnie myślałem, tylko że nie rozumiecie że kupując hybryde sami sobie utrudniacie nauke fotografi i burzycie sobie podejście do aparatów.

Lustrzanki mają też tryby automatyczne, 10000 razy bardziej wyrafinowane tryby automatyczne i pomiary światła niż zdechłe canony PRO isy. I taki aparat rośnie razem z TObą... zaś IS będzie trzeba wrzucić do kosza....

a i nie wyskakuj to że nie jesteś fotografikiem czy fotoreporterem, bo oni używają korpusów które warte sa 50 tyś i obiektówów najbidniej po 15 tys.... aparaty które wymieniłem sa dla zwykłych ludzi, ale w przeciwienstwie do hybryd są aparatami....

Uruchom; JavaScript!
Odśwież