Skocz do zawartości

Jakie żarówki w Opel Meriva - przód


Rekomendowane odpowiedzi

Witakcie pytanie prozaiczne......Z przodu mam z tego co kojarze zarowke:

 

1) H7

 

powiedzcie mi jakiego typu sa zarowki postojowe: W5W czy tez T4W

 

W sieci nie moge nic znalezc a w ksiazce obslugi nie ma tak blachej informacji......(bo Niemiec zmienia zarowki za pomoca SERVICE) :shock:

 

Odnalazlem Philips BLue Vision do postojowek ale nie wiem jakie mam zaroweczki :D

 

Druga sprawa: czy ktos ma opracowany patent wymiany Zarowek z przodu Merivy??!!

Dojsc tam do "plecow" lampy przod to chyba jakis cud....Nie wiem, ale Opel chyba nie pomyslal...... :evil:

 

Czekam na sugestie..... 8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Żarówki postojowe (pozycyjne) w Oplu Merive są typu: W i mocy 5 W, czyli masz rację w skrócie W5W. W książce Opel Corsa i Meriva, Sam naprawiam samochód autorstwa H.R.Etzold , żarówki typu T nie są przewidziane.

Co do wymiany żarówek w reflektorze przednim to wydaje się, że najlepiej byłoby wymontować cały reflektor.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Wiec wymienilem zarowki po uprzednim odkreceniu reflektora z dwoch (z trzech) srub mocujacych...

Z lewym jednak reflektorem mialem nielada zagwozdke....Wspaniala fabryka GM OPEL (w Hiszpanii) tak spasowala kable wewnatrz reflektora, ze nie mozna wyjac oprawki zarowki "pozycji"...po prostu kabel jest napiety jak baranie jaja :wink:

Qfffa pomyslalem sobie kto nad tym patentem myslal....

Tak wiec UWAGA.....nastepuje wymiana zarowki swiatla pozycyjnego:

samochod na podnosnik hydrauliczny pod sam sufit warsztatu samochodowego.....nastepnie od podwozia (od kola) w dziurce pomiedzy kolem a zderzakiem odkrecamy trzecia srube i reflektor zdemontowany.

Dopiero wtedy z wielkim trudem i szczypcami mozemy wyjac pozycje....

Wspanialy patent aby dac tak krotki kabel ktory uniemozliwia wyjecie oprawki z zarowka....a do tego nieodzownym jest podniesienie auta na podnosniku aby dostac sie do reflektora....

BRAVO, ale "GM" nie bardzo powiodl sie ten "patent".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czytałęm trochę o tym, że producenci coraz częściej utrudniają wykonanie nawet najprostrzych czynności. W nissanie micra jakiś bezpiecznij jest właśnie pod reflektorem.

Serwisy zarabiająnawet na pierdołach :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

żarówki do merviwy H7 na mijania H1 drogowe 5W postojowe wymiana lewa strona bez większych problemów nie trzeba nic dem. prawa troche trudniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

również zakupiłem Philips BlueVision ;( najlepsze żarówki na rynku! polecam.

co do wymiany to jest tak beznadziejna że się nie da opisać. :) w żaden sposób nie idzie. mój sposób - odkręcamy dwie śruby na wierzchu, reflektor odpychamy i prosimy osobe z "małą rączką" o pomoc w wyjęciu żarówki :)

 

pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Gość Anonymous

podłącze się pod temat:

jakie oznaczenia mają żarówki cofania w Merivie, i ile jest sztuk ?

Pozdrawiam,

Forester

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności