Skocz do zawartości

Kupno oponek letnich - duży wybór ale co kupić ??


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

dysponuję kwotą do +/- 200 zł za sztukę i mówimy o nowych oponach

mnóstwo promocji i przecen na letnie gumy a moje to już prawie slicki :lol:

jest wiele producentów a wy co byście poradzili do takiej kwoty ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A rozmiar?

 

Za 200 zł. to kupisz MOŻE dobre 15stki, bo 17' od 400 zł. są dopiero możliwe, tańsze czyli chińskie i bez firmówki są nie warte kupna.

 

Pozdr.

M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Lepiej zakładaj 205/65/15, bo ten rozmiar co mówiłeś 195/65/15 to na zime jest dobierany. Auto lepiej drogi bedzie się trzymało, no wygąd będzie ładniejszy, a co do firm to poszukaj FULDY lub KLEBERA. Ja osobiście na lato mam fuldy, a na zime dupiłem nóweczki KLEBERY KRISALP HP2 pięknie się prowadzi, a do tego jeszce assistance dostałem Fuldy mam CART PROGRESSO i też się pieknie prowadzi trzymają się świetnie na mokrej jak i suchej nawierzchni. Wiem co mówie bo już pare razy miałem okazje sprawdzić;)

A co do BARUMA, to miałem takie oponki też a dokładniej model BRAVURIS i też było dobrze. Troszke ślizgały się na mokrej nawierzchni, ale nie aż tak do przesady.

Pozdrawiam i zyczę udanych zakupów Pozdrawiam

PS wiesz, że rozmiar 205 jest bardziej kosztowny od 195 ale takie zakupy robi się raz na pare lat więc lepiej kupic coś dobrego, a nie jakąś chińszczyzne troszkę tanszą, bo może kiedyś będziesz miał sytuacje że hamowanie będzie mialo decydujący finisz

 

Popr.ort./DAROMV6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Jeżeli jeszcze nie kupiłeś to polecam SAVA INTENSA (robią teraz u germańców),latam na nich jeden sezon,dobre opony za dobrą cenę(dobre prowadzenie na mokrym i na suchym,bardzo ciche) ,polecam kupić na NETCAR(nie kupisz taniej ,dzisiaj sprawdzałem rozmiar który poleca kbratowski to dobry wybór i ja go popieram kosztują 175,64 za szt.)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Co prawda temacik leży odłogiem , ale może ktoś tu zabłądzi jak ja w poszukiwaniu tanich opon .

Zerknąłem na "netcar" i faktycznie ceny interesujące . Jest tylko jedno ale - większość tych opon nie nadaje się do omegi za względu na niski wskaźnik nośności .

Według opla powinny być :

Silniki 2,0 - 195/65 R 15-91V do 205(225) R15(16)-94(95) V

Silniki 2,5 oraz 3.0 94/95 V/W

Dla kombiaków ( poza 3,0) z reguły obniżone wymagania odnośnie prędkości do H .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 lat później...

Odgrzeję kotleta bo temat za chwilę będzie na czasie

Wg. VIN moja kluska wyjechała z fabryki na kołach 16" i oponach 225/55/16.

Lookałem na ceny takich walców iiiii.... powe szczeże że ceny mnie nie zachwycają. Pomyślałem że może nalewki firmy PROFIL, miałem takie zimówki,bardzo dobre, ojciec chciał do audi na lato, zamówiłem, po sezonie oglądałem i wszystko ok. Cena kusząca bo 480 polskich dukatów za komplet. Bieżnik ponad 8mm, homologacja jest, indeks prędkości, lane od stopy,prześwietlone i sprawdzone z gwarancją 5 lat. Miał ktoś? Jakieś opinie? Tylko konstruktywne, a nie takie w stylu - Ja to żem mioł w maluchu i bieżnik spadł jak gąsienica - technologia się trochę zmieniła, Skoro mają homologację, indeksy i gwarancję to może warto spróbować ?

np. Takie http://allegro.pl/4x-lato-bieznik-225-55r16-profil-aqua-race-krakow-i6027015520.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności