Skocz do zawartości

jak wzmocnic silnik 2.0 8V


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam forumowiczow. Mama takie pytanko jakim sposobem moge wyciagnąć z cali 2.0 8V z 10km wiecej? nie wiem na jakiej zasadzie dziala strumienica ale slyszalem ze powoduje wzrost spalania i spadek mocy, stozek to samo jak nie ma profesionalnego dolotu. Dodam ze silnik mam zrobiony na cacy nic nie stuka nic nie puka pali na dotyk , spalanie w granicach 9.5-11l na 100km.Chipowac nie chce bo go zarzne. Chodzi mi odelikatne podniesienie momentu ale nie az tak by silnik ledwo zipal. z Gory dziekuje za propozycje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

palmowanie glowicy

polerka zaworow

moze kolektor wydechowy 4-2-1

profesjonalnei zrobiony dolot i sotzek dotego

 

no chyba ze:

wolisz magnetyzery ;)

sportowy tlumik ;]

lzejsze felg ;] i

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec :

 

- strumienica - jak najbardziej mozna montowac , nie powoduje utrat mocy ani wzrostu spalania

 

- chip - dobrze napisany program tez pomaga

 

- walek od 18E

 

- glowica od 18E + walek od 1.6

 

- kolektor wydechowy od C20XE z flansza do C20NE

 

- stozek tez mozna wsadzic

 

- kolektor ssacy 18E

 

- kolo zamachowe od C16NZ

 

ja37 na takich czesciach osiagnal 157 KM bodajze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

oki dzieki za informacje. a mam jeszcze dosc nietypowe pytanko. bo na łaczeniu rury i kolektora tam jest mocowanie na bodajrze 3 śruby jedna mam ukrecona i wyrzuca mi troche spalin pod maske, obawiam sie ze oszukuje mi sonde lambda. czy moze tak sie dziac?? silikonowalem to spelcjalnym silikonem do tlumikow i przez chwile zdawalo egzamin potem wydmuchalo go ale jak zauwazylem to autko bylo bardziej elastyczne. Nie chce obspawywac tego dookola bo to nie ma najmneijszego sensu odkrecac tez sie boje ze sie kolejne pourywaja.... to jest jedyny bol jaki mam w swoim mobilku :wink:

 

 

PS: gtszudi bardzo fajna corsa :arrow:

 

[ Dodano: Nie Gru 07, 2008 13:22 ]

a co to za kolektor 4-2-1?? :D

 

[ Dodano: Nie Gru 07, 2008 13:25 ]

i tak na boku dodam nei chce z samochodu robic wiesniaka bo nie o to w tym wszystim chodzi chce miec troszke mocniejszy bo zawsze to lepiej stac wczesniej przed kims niz wochac jego spaliny.

 

[ Dodano: Nie Gru 07, 2008 13:31 ]

http://www.allegro.pl/item491425671_turbinka_tuning_do_uklad_dolotowy_ze_stozek_2008.html

 

 

takie cos pomoze czy raczej to pic na wode fotomontarz bo wydaje mi sie ze to drugie a po co mam na bezuzyteczne rzeczy wyrzucac kase

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poglądowo coś takiego http://cgi.ebay.de/LEXMAUL-EDELSTAHL-FACHERKRUMMER-OPEL-ASTRA-G-1-6-X16XEL_W0QQitemZ260322359211QQcmdZViewItemQQptZAutoteile_Zubeh%C3%B6r?hash=item260322359211&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1229

urwaną śrubę możesz spróbować rozwiercić (potem poprawić gwint)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta turbinke sobie daruj. to nie maluch. najlepiej i najtaniej byloby zachipowac , ale u kogos kto sie na tym zna , u mnie jest facet ktory bierze za to 400 i daje gwarantowany przyrost mocy do 15 % , u siebie w corsie mam 2.0 i mam 2 kompy , jeden dalem jemu , a drugi mam oryginalny , i czuc roznice przy wyzszych predkosciach , przy nizszych za duza moc i sa problemy z trakcja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności