Skocz do zawartości

Drzwi do Sintry


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Temat o drzwiach nie o klapce wlewu - więc proponuje na tym się skupić.

 

Zicus - jak chcesz aby pomóc rozwiązać problem z drzwiami to zaglądaj częściej do tematu aby dostać instrukcje co i jak sprawdzać.

Napisz czy zlokalizowałeś sterownik drzwi i czy posiadasz sprzęt diagnostyczny nazywany miernikiem uniwersalnym.

Przyda się też aparat fotograficzny aby ułatwić mi wskazanie gdzie i co mierzyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz czy zlokalizowałeś sterownik drzwi i czy posiadasz sprzęt diagnostyczny nazywany miernikiem uniwersalnym.

Przyda się też aparat fotograficzny aby ułatwić mi wskazanie gdzie i co mierzyć.

 

Nie zlokalizowałem bo "lewy" w tym temacie jestem.O ile cos jeszcze sam wymienię , to odszukać na razie nie potrafię .Miernik jest

Aparat jest więc problem z głowy

Edytowane przez Zicus

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jednak spory do ogarnięcia - przygotowuje na razie materiały.

Jeszcze takie pytanie - drzwi otwierane elektrycznie są tylko z jednej strony ? Tzn po stronie pasażera ?

Tak mi wychodzi z dokumentacji elektrycznej.

Sterownik masz w nadkolu za tymi drzwiami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij już przygotowywać, a spijamy w temacie "Sintra pogaduchy " :D

 

Z tego co patrzyłem to ten sterownik, to mała centrala telefoniczna :-) jest w nim aż pięć wtyków.

Przebrnę jeszcze przez tłumaczenia z niemieckiego i zapodam materiał do badań.

 

Na początek będziesz miał do sprawdzenia zasilanie na sterowniku.

Są dwa - zasilanie samego sterownika i silniczka.

Do tego sprawdzisz cewkę sprzęgła silniczka.

 

ps

W schematach mam jeszcze jakiś czujnik optyczny, wiesz coś o tym ?

 

 

Edit

 

Na początek schemat

schemat drzwi elektrycznych.jpg

K223 Sterownik drzwi przesuwnych
M206 zespół napędowy elektrycznych drzwi
H202 Summer elektrische schiebetür (Auslesen von fehlercode) tego nie potrafię przetłumaczyć sensownie :(
K224 sprzęgło elektrycznych drzwi
M206.1 Silnik drzwi przesuwnych.
P100 czujnik optyczny
M207 silnik/przekaźnik ryglujący (tak przypuszczam)

 

Na schemacie po prawej stronie u góry, widoczne są jeszcze przełączniki, domyślam się tylko że jeden z nich to ten nad głową przy lampce a drugi na słupku drzwi.

 

Dodaje jeszcze rysunki wtyczek aby łatwiej szukać odpowiednich pinów.

wtyczki.jpg kable.png

 

Na początek sprawdź napięcia zasilające. Na schemacie po lewej stronie masz widoczne dwa przewody u góry oznaczone F48 i F18 (to numery bezpieczników gdzie są podpięte - rozpiska w temacie z bezpiecznikami)

Natomiast przy sterowniku masz opisane która wtyczka - X98.1 pin B i drugi X98.2 pin 14.

W następnej kolejności zmierz rezystancje sprzęgła i czy dochodzi do niego napięcie gdy uruchamiasz drzwi za pomocą włącznika.

Podobnie sprawdź też silniczek.

Sprawdź też rygiel M207 na zamkniętych i otwartych drzwiach.

Edytowane przez Kacper

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety , bezpieczniki dobre . Trzeba będzie boczek zdejmować i szukać dalej :( myślałem , że mnie ominie .A wściekły jestem , bo za każdym razem muszę szarpać te drzwi i otwierać synkowi . a ciężkie diabelstwo jest :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności